Eesti on täna turvalisem koht kui seitse aastat tagasi, lausus siseminister Hanno Pevkur täna riigikogule viimaste aastate turvalisuspoliitikast ülevaadet tehes. Pevkuri sõnul arvab 91% elanikkonnast, et Eestis on turvaline elada.

"Kui 2007. aastal pidas kuritegevust oma kodukohas murettekitavaks 21% leibkondadest, siis 2015. aastal arvas nii vaid ligi 12% vastanutest," ütles siseminister. Oluline on ka see, et inimesed usaldavad riigiasutustest enim just siseturvalisuse asutusi. Eelmisel aastal läbi viidud küsitluse järgi usaldab päästeametit 95%, häirekeskust 90% ning politsei- ja piirivalveametit 87% vastanutest.

Siseministri sõnul on turvalisuse suurendamisele kaasa aidanud aktiivne ennetustegevus tule- ja veeohutuse teemadel, mis on vähendanud õnnetussurmade arvu. Samuti võimalus, et abivajajad saavad nii kiirabi, päästjaid kui politseid kutsuda ühelt hädaabinumbrilt 112. Ümberkorralduste tulemusena on hädaabinumbrile helistades liinile pääsemise ooteaeg vähenenud poole võrra.

Kiirenenud on ka abi kohalejõudmine hädasolijateni – kui 2011. aastal jõudis elupäästevõimekusega päästemeeskond abivajajani 11 minutiga, siis täna on see aeg 9 minutit. See on samal tasemel, mis näiteks Soomes.

Pevkuri sõnul on Eesti täna ootamatusteks oluliselt paremini valmis kui seitse aastat tagasi. Valmisolekut on suurendanud muutus, mille järgi teevad nüüd näiteks merereostuse korral koos plaane nii päästeamet, keskkonnaasutused, piirivalve ja kohalikud omavalitsused. Plaanide toimumist ja valmisolekut kontrollitakse igal aastal toimuvatel õppustel.

Pevkur rõhutas ettekandes, et turvalisuse tagamisel on oluline roll ka kõigil Eestis elanikel. "Möödunud aastal arvas 37% inimestest, et inimesed saavad ise aktiivselt osaleda oma kodukoha turvalisuse ja päästevõimekuse tagamises. See näitaja on aastate jooksul oluliselt kasvanud ja mul on selle üle väga hea meel," rääkis siseminister.

Jaga artiklit

12 kommentaari

P
Pihkur  /   13:00, 19. veebr 2016
Ennast kiitmast me ei väsi ja omas mullis elada pole häbi asi!
No ei usu mitte  /   17:18, 18. veebr 2016
Ja miks just 7 aastat tagasi?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis