Maailm

Uudist täiendatud!

Austria kohus karistas pühasõdalasega abielluma tõtanud Rootsi teismelist (17)

Toimetas Kristin Aasma, 18. veebruar 2016 12:47
Artiklit illustreerival pildil on 26aastane briti naine Tareena Shakil, kes mõisteti veebruari algul süüdi Islamiriiki kuulumises. Naine võeti kinni Birminghamis pärast Süüriast naasmist. Naine õhutas Twitteri kaudu terroritegudele ja tahtis saada märtriks. Pühasõdalasega on tal väike poeg. Kohus mõistis ta kuueks aastaks vangi.Foto: Vida Press
Viinis peeti täna kohut Rootsi päritolu 17aastase tüdruku üle, kes peeti kinni Austrias kahtlustatuna plaanis ühineda Islamiriigi võitlejatega.

Viini kohus mõistis teismelisele ühe aasta pikkuse vanglakaristuse, kuid kinnitas, et ta ei pea olema kauem vangis, kuna on viibinud alates arreteerimisest eeluurimise all.

Samal teemal

Neiu arreteeriti eelmise aasta detsembris Viini Westbahnhofi raudteejaamas selle peale, et tema vanemad olid teatanud politseile, et tüdruk põgenes kodust Linköpingis. Vanemad avaldasid kahtlust, et Islamiriigi propagandavideosid vaatanud tütar on radikaliseerunud, kirjutas The Local.

Austria uurijate arvates kavatses neidis reisida Viinist edasi Süüriasse. Advokaadi väitel aga põgenes tüdruk kodunt seepärast, et ta oli seal õnnetu ning reisi sihti tal ei olnudki.

Neiu sõitis bussi ja rongiga läbi Göteborgi, Malmö, Kopenhaageni, Hamburgi ja Müncheni Viini, kus ta oma sõnul kavatses kohtuda kolme somaalia tüdrukuga ning tutvuda koos nendega Austria linna vaatamisväärsustega.

Aga Austria prokurör väidab, et neiu kavatses hoopis reisida Süüriasse pühasõdalastega ühinema. Tema mobiiltelefoni kontrollimisel leidis politsei sealt ISISe propagandamaterjale ning SMSi: "Kui neid ei saa ümber pöörata, siis tuleb nad tappa.“ Veel olid seal näitsiku teated, milles ta avaldas heameelt Pariisi terrorirünnakute üle mullu novembris. Vähe sellest: telefon sisaldas ka pühasõdalaste kurikuulsaid peade mahavõtmisi.

Süüdistajad päris kindlad, et see noor inimene tahtis ISISega ühineda ning kavatses Süürias ISISe mehega abielluda.

Kui Rootsi seaduste järgi ei ole kavandatav reis pühasõdalastega ühinemiseks kriminaalne tegu, siis Austrias on see karistatav. Rootsi tütarlast Austrialt välja ei nõudnud.

Teismelise vanemad on sõitnud Viini kohtuistungile ning advokaat ütles, et tema eesmärk on kindlustada, et ta kaitsealune naaseks Rootsi niipea kui võimalik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee