Eestlased on rahul arstiabi kvaliteediga, kuid pikad järjekorrad eriarstide juurde on endiselt tõsine probleem, nii selgus sotsiaalministeeriumi tellitud TNS Emori uuringust. Milliseid lahendusi kriitilisele olukorrale pakuvad riigi ja Haigekassa esindajad, sellest lähemalt videos!

Jaga artiklit

6 kommentaari

K
ketcut  /   21:32, 18. veebr 2016
ja siis öeldakse , et varajases staadiumis avastamine tagab elu? milline närvipinge enne kui jõuad eriarstile ja siis veel op-i järjekorrad. Enne sured ära kui abi saad. Mõnes mõttes oli see veneaeg mis oli, aga arstile ja said ikka kuidagi, läbi tutvuste kohe.
K
Kes selgitaks  /   13:40, 18. veebr 2016
eriarsti palganumbrisse kuuluva tegevuse? Mis oleks selgem, kui eriarstil on/oleks kuupalk X ja selle eest peab ta igal tööpäeval olema kabinetis nt 6 tundi ning võtma vastu Y arv abivajajat? Miks ei võta eriarst vastu igal tööpäeval nt 6 tundi, sageli on vastuvõtuaeg vaid mõnel tööpäeval ja sedagi paar tundi. Mida ta teeb ülejäänud ajal ja kuidas seda tasustatakse? Mis tähendab, et HK ostab teenuseid?
Ja neil pole raha? HK tehku endale selgeks, milliseid eriarsti ja kui palju peab nt X haiglas töötama ning selle või teise eriala arsti kuupalk on selline või selline ning võtku patsiente vastu nt 6 tundi. Mis võib veel lihtsam olla? Ilmselt olen naiivne, kuid arstide palga sisu on jäänud selgusetuks.
Absoluutselt lahtikirjutamata teema!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis