6 kommentaari

K
ketcut  /   21:32, 18. veebr 2016
ja siis öeldakse , et varajases staadiumis avastamine tagab elu? milline närvipinge enne kui jõuad eriarstile ja siis veel op-i järjekorrad. Enne sured ära kui abi saad. Mõnes mõttes oli see veneaeg mis oli, aga arstile ja said ikka kuidagi, läbi tutvuste kohe.
K
Kes selgitaks  /   13:40, 18. veebr 2016
eriarsti palganumbrisse kuuluva tegevuse? Mis oleks selgem, kui eriarstil on/oleks kuupalk X ja selle eest peab ta igal tööpäeval olema kabinetis nt 6 tundi ning võtma vastu Y arv abivajajat? Miks ei võta eriarst vastu igal tööpäeval nt 6 tundi, sageli on vastuvõtuaeg vaid mõnel tööpäeval ja sedagi paar tundi. Mida ta teeb ülejäänud ajal ja kuidas seda tasustatakse? Mis tähendab, et HK ostab teenuseid?
Ja neil pole raha? HK tehku endale selgeks, milliseid eriarsti ja kui palju peab nt X haiglas töötama ning selle või teise eriala arsti kuupalk on selline või selline ning võtku patsiente vastu nt 6 tundi. Mis võib veel lihtsam olla? Ilmselt olen naiivne, kuid arstide palga sisu on jäänud selgusetuks.
Absoluutselt lahtikirjutamata teema!
S
selgitaja  /   15:36, 18. veebr 2016
Haigekassa eraldab teatud rahasumma haigete vastuvõtuks igale haiglele, olenevalt rahasummast on ette nähtud, mitu haiget üks arst ühes päevas ja ühes kuus tohib vastu võtta, kui võtab rohkem , saab piltlikult öeldes karistada, seega arstidel on tahtmist ja ka aega tööd teha, kuid puudub raha
M
mida mida teeb??  /   20:11, 18. veebr 2016
teeb osakonnas tööd statsi patsientidega, keda toodud kiirabiga või kes polikast sinna suunatud. kes seda tööd siis tegema peaks? nt kirurg saadab 10 pt. haiglasse kellelegi teisele lõigata? ikka igaüks teeb võimalusel oma töö lõpuni. polikliinikust vajadusel haiglasse saatmise, seal pt. ravimise ja ka koju saatmise kuna raviarst ikka oma patsiendi looga kõige paremini kursis. Kogu selle töö vahele jäävad veel kohustuslikud valveringid. Ja kes uuringuid teostav arst, teeb veel neid ka selle aja sees. Ehk siis peab kõike tegema mida vaja. Ei anta kellelegi valida, seda tahan, seda mitte ei taha teha.
T
Tr  /   11:23, 18. veebr 2016
Oleks siis nendest artiklitest kasu. Loeks neid keegi kes saab/tahab midagi muuta. Ei. Nagu kõrbes karjumine, saad välja öelda, et asjad on halvasti ja midagi peaks muutma aga mitte keegi ei kuule ega näe.
A
ants  /   10:10, 18. veebr 2016
Nii eestlased surevadki

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis