Uudis TV

TV3 VIDEO | Perearst ebanormaalselt pikkadest eriarstide järjekordadest: olen pidanud isegi kursakaaslastele helistama ja manguma, et nad haige vastu võtaks

Õhtuleht.ee, 17. veebruar 2016, 19:34

6 KOMMENTAARI

k
ketcut/ 18. veebruar 2016, 21:32
ja siis öeldakse , et varajases staadiumis avastamine tagab elu? milline närvipinge enne kui jõuad eriarstile ja siis veel op-i järjekorrad. Enne sured ära kui abi saad. Mõnes mõttes oli see veneaeg mis oli, aga arstile ja said ikka kuidagi, läbi tutvuste kohe.
k
Kes selgitaks/ 18. veebruar 2016, 13:40
eriarsti palganumbrisse kuuluva tegevuse? Mis oleks selgem, kui eriarstil on/oleks kuupalk X ja selle eest peab ta igal tööpäeval olema kabinetis nt 6 tundi ning võtma vastu Y arv abivajajat? Miks ei võta eriarst vastu igal tööpäeval nt 6 tundi, sageli on vastuvõtuaeg vaid mõnel tööpäeval ja sedagi paar tundi. Mida ta teeb ülejäänud ajal ja kuidas seda tasustatakse? Mis tähendab, et HK ostab teenuseid?
Ja neil pole raha? HK tehku endale selgeks, milliseid eriarsti ja kui palju peab nt X haiglas töötama ning selle või teise eriala arsti kuupalk on selline või selline ning võtku patsiente vastu nt 6 tundi. Mis võib veel lihtsam olla? Ilmselt olen naiivne, kuid arstide palga sisu on jäänud selgusetuks.
Absoluutselt lahtikirjutamata teema!
s
selgitaja/ 18. veebruar 2016, 15:36
Haigekassa eraldab teatud rahasumma haigete vastuvõtuks igale haiglele, olenevalt rahasummast on ette nähtud, mitu haiget üks arst ühes päevas ja ühes kuus tohib vastu võtta, kui võtab rohkem , saab piltlikult öeldes karistada, seega arstidel on tahtmist ja ka aega tööd teha, kuid puudub raha
m
mida mida teeb??/ 18. veebruar 2016, 20:11
teeb osakonnas tööd statsi patsientidega, keda toodud kiirabiga või kes polikast sinna suunatud. kes seda tööd siis tegema peaks? nt kirurg saadab 10 pt. haiglasse kellelegi teisele lõigata? ikka igaüks teeb võimalusel oma töö lõpuni. polikliinikust vajadusel haiglasse saatmise, seal pt. ravimise ja ka koju saatmise kuna raviarst ikka oma patsiendi looga kõige paremini kursis. Kogu selle töö vahele jäävad veel kohustuslikud valveringid. Ja kes uuringuid teostav arst, teeb veel neid ka selle aja sees. Ehk siis peab kõike tegema mida vaja. Ei anta kellelegi valida, seda tahan, seda mitte ei taha teha.
t
Tr/ 18. veebruar 2016, 11:23
Oleks siis nendest artiklitest kasu. Loeks neid keegi kes saab/tahab midagi muuta. Ei. Nagu kõrbes karjumine, saad välja öelda, et asjad on halvasti ja midagi peaks muutma aga mitte keegi ei kuule ega näe.
a
ants/ 18. veebruar 2016, 10:10

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee