„Palun, lugupeetud Riho Terras ja Meelis Kiili, aitab pressiesindajate tanki lükkamisest. Kaitseliitlaste ja -väelaste osalemine omaalgatuslikus ja rassistlikus jõugus ei ole tehniline küsimus, vaid miski, mis vajab organisatsiooni juhtide põhimõttelist seisukohta,“ pöördus sotside esimees Jevgeni Ossinovski kaitseväe juhataja ja kaitseliidu ülema poole. Erinevalt valitsusliikmetest, kes järgemööda on tauninud omaalgatusliku „jõugu“ tekkimist, pole apoliitiliste kaitsestruktuuride juhid näinud otsest põhjust nn Odini sõdalaste vastu huvi tundnud alluvate hukkamõistmiseks.

Täiesti võimalik, et Terrase ja Kiili soovimatus tegelda kõnealuse teemaga viitab kartusele, et sellega astutaks liiga paljude inimeste kandadele. Andsid ju nüüd juba endise kaitseväelase Hannes Võrno ja kaitseliidu avaliku suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmanni avalikud väljaütlemised sissevaate, kuidas vähemalt osa riigikaitsesse panustajatest ametlikku poliitkorrektsesse pagulaspoliitikasse tegelikult suhtuvad.

Nii võib kõhklusteta nõustuda kaitseväe juhatajaga, et kedagi ei saa ette süüdi mõista. Seni, kuni kohalikud Odini sõdalased pole midagi seadusevastast korda saatnud, pole ju alust kellegi karistamiseks. Kas aga tegu on julgeolekuohuga, nagu väidavad võimupoliitikud? Muidugi võib patrullidasoovijatele pakkuda hoopis abipolitseinikuks olemist, kuid odinlaste organiseerumise põhjus on tegelikult ju ametliku pagulaspoliitika mitteusaldamine. Nii võib ohumärgina näha sedagi, kui osa kaitseväelastest ja -liitlastest tunneb, et riiklike jõustruktuuride liikmeina ei saada turvalisuse tagamiseks piisavalt ära teha.

Teisalt on võimalik, et kaitsetöötajate osalemine seni veel ebamääraste eesmärkidega odinlaste liikumises aitab võimalikke probleeme hoopis ära hoida. Süüdistamise ja sildistamise asemel oleks juba tunduvalt varem pidanud tegelema inimeste hirmudega.

Jaga artiklit

25 kommentaari

R
Reetmine nr8  /   22:22, 21. veebr 2016
31. juuli 2015
„Praegu hakkab Kurdi armee valmis saama. Kui lääs tolereerib nüüd oma liitlase Türgi sõjalist tegevust oma liitlaste kurdide vastu, siis võib selline reeturlikkus kaasa tuua ettearvamatuid tagajärgi. Kurdi iseseisvuse väljakuulutamine oleks neist üks lihtsamaid.“
arvamus.postimees.ee eerik-niiles-kross-reetmine-nr-8
8.09.2015 23:16
„Türgi kurdimeelne Rahvademokraatlik Partei (HDP) teatas, et nende peakontor sattus pealinnas Ankaras rünnaku alla.
HDP ametnik ütles, et rahvamass purustas hoone aknad, vahendas Reuters.
Ankara politsei ei ole juhtunud kommenteerinud.
Natsionalistlik viha kurdide vastu on kasvanud pärast rünnakuid Türgi julgeolekujõudude vastu, mille on korraldanud kurdi mässuliste rühmitus Kurdistani Töölispartei (PKK).“
uudised.err.ee hdp-kurdipartei-kontor-sattus-ankaras-runnaku-alla
10. oktoober 2015 11:19
http://maailm.postimees.ee/3357709/turgi-pealinna-raputasid-plahvatused-hukkus-ule-90-inimese
23.12.2015 17:03
http://uudised.err.ee/v/valismaa/4a51728a-4b95-4388-a155-3bfe7637d1c8/venemaa-loob-ankara-kiuste-tur...
L
Lühidalt  /   10:54, 18. veebr 2016
Kaitseliitlaste ja -väelaste osalemine OMAALGATUSLIKUS ja RASSISTLIKUS jõugus ei ole tehniline küsimus, vaid miski, mis vajab organisatsiooni juhtide põhimõttelist seisukohta,“ pöördus sotside esimees Jevgeni Ossinovski
MIDA see ossinovski ÕIGE endast arvab!
Kas seda et tänu papa rahadele ja sellega sotside toetamisele on ta mingi imperaator ossinovski teine või!
Mis õigusega see sots koos oma seltsimeestega solvab, sõimab ja silistab VABA RIIGI VABU KODANIKKE!
Kuniks need odinid ei ole sooritanud ühtki SEADUSEVASTAST tegu on nad samaõiguslikud kui naabrivalve, pensionäride ühendused või RAHVAtantsiate klubid kuhu VÕIVAD kuuluda KÕIK soovijad keda vastu võetakse.
Ülejäänud on sotside-rehvide DEMAGOOGIA!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis