Maailm

SOOME POLITSEI KAHTLUSTAB: eestlaste jõuk varastas 400 000 euro väärtuses kraami (10)

Õhtuleht.ee, 17. veebruar 2016 13:51
Foto: PantherMedia / Scanpix
Soome politsei kahtluse alla on langenud Eestist pärit vargajõuk, kelle varastatud asjade koguväärtuseks arvatakse olevat 400 000 eurot. Kratitud mootorrattaid, ATVsid, ehitustarvikuid jms ladustati Orimattilas asuval kinnistul. Osa varastatud kraami veeti Eestisse.

Soome keskkriminaalpolitsei kahtlustab praegu, et eestlaste jõuk pani eelmisel suvel ja sügisel mitmel pool Lõuna-Soomes toime suuri varavastaseid kuritegusid. Jõugu huviobjektideks olid muu hulgas mootorrattad, veokid, ATV-d ja ehitusriistad, kirjutas Helsingin Sanomat. Jõuk varastas kraami kokku 400 000 euro väärtuses.

Politsei peab eestlastest kurikaelte tegevust organiseerituks ja professionaalseks. "Üht kuritegu võis teha kuni seitse isikut,“ kirjeldas Soome keskkriminaalpolitsei komissar Markku Heinikari.

Samal teemal

Grupp kasutas varastatud asjade transportimiseks veokit.

Suurem osa kahtlusalustest elas Helsingi ümbruses. Varastatud asju hoiti Orimattilas asuval maatükil. Seal tegi politsei eelmise aasta oktoobris läbiotsimise ning konfiskeeris hulgaliselt asju, mille vargusest oli politseile teatatud, nagu näiteks ATVsid, ehitustarvikuid ja ka veok.

Politseil on kahtlus, et kinnistul asunud laos hoiti eelmisel suvel muu hulgas ka 13 mootorratast, mis olid varastatud maikuus Kotka Mussalost. Grupeeringut kahtlustatakse, et see vedas varastatud mootorrattaid kaubikute ja veokitega Eestisse, kus on konfiskeeritud mitu Kotkast varastatud mootorratast.

Sama rühmitist kahtlustatakse ka varguses, mis pandi toime Kirkkonummi Veikkolas, kus mootorrattavarustuse maaletoojalt varastati kaupa 110 000 euro väärtuses. Vargad tungisid firmasse katuse kaudu ning neil õnnestus kahjustada häiresignaale nii, et need lakkasid töötamast. Lisaks varastasid eesti "kratid“ Vantaas vasktorusid ning vahendasid need Helsingi ettevõttele, mille õuelt Espoos leiti eelmisel sügisel läbiotsimisel vaske ning Riihimäelt veoki rehve.

Politsei andmetel oli sama ettevõtte õuel eestlaste kasutatud veoauto, milles oli hoiul varastatud tööriistu.

Kuriteokahtluse alla on Soome politsei võtnud 16 inimest.