Eesti uudised

Siseminister peab selgitama politseiteenistuja vabastamist 

Õhtuleht.ee, 17. veebruar 2016 06:00
Artur TalvikFoto: Stanislav Moškov
Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige Artur Talvik on küsinud arupärimises siseministrilt, kas politsei- ja piirivalveameti korruptsioonikuritegude büroost vabastati töölt Heldur-Valdek Seeder seetõttu, et ta soovis kandideerida riigikogu valimistel Vabaerakonna nimekirjas.

Seadus ei keela mittepolitseiametnikest avalikel teenistujatel erakonda kuuluda ega valimistel kandideerida. Kevadel Vabaerakonna nimekirjas riigikokku kandideerinud ja valimistel pisut üle 100 hääle saanud Seeder sai novembris PPA-st koondamisteate.

Heldur-Valdek Seederi ametikoha koondamine ei ole seotud kevadiste valimistega, on öelnud politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Uku Tampere. Mullu 1. detsembrist korraldati ümber töö korruptsioonikuritegude büroos, kus analüüsitalituse koosseis vähenes ühe ametikoha võrra.

Seederi ametikoht koondati, kuna tegemist ei olnud politseiametnikuga, mis tähendab, et ta ei saa vajadusel täita kõiki politseilisi ülesandeid, märgib Tampere. Kõigil ametnikel sh politseiametnikel on lubatud kasutada oma põhiseaduslikku õigust kandideerida riigikogu või omavalitsuse valimistel, kinnitab politsei.

Tuleb silmas pidada, et üksus, kus Seeder kandideerimise ajal töötas, uurib erakondliku kuuluvusega inimeste korruptsioonisüütegusid.