KAUA VEEL?: 2014. aasta sügisel tervitasid kooseluseaduse toetajaid riigikogulasi Toompeal lillesülemitega. Seadus võeti toona napi häälteenamusega vastu. Rakendusaktid on siiani kui kuum kartul, mille lõplik saatus lahtine.Foto: Teet Malsroos
Karoliina Vasli 17. veebruar 2016 06:00
Riigikogus oli eile tuline arutelu kooselu- ja paarkonnaseaduse ümber; hääletustulemused näitasid, et Vabaerakonna enamus on sotside ja Reformierakonnaga leivad ühte kappi pannud ja kirgi kütvad kooseluseaduse rakendusaktid saavad vastu võetud.

Riigikogus oli eile tuline arutelu kooselu- ja paarkonnaseaduse ümber; hääletustulemused näitasid, et Vabaerakonna enamus on sotside ja Reformierakonnaga leivad ühte kappi pannud ja kirgi kütvad kooseluseaduse rakendusaktid saavad vastu võetud.

"See küsimus, mida me siin arutame juba teist aastat, võiks huvitada, ma ei tea, kümmet protsenti elanikkonnast. Võib-olla 90 protsendi jaoks on see jumalast savi ja tegelikult Eesti elule on kooselul, paarutamisseadusel, mis iganes, sama palju mõju kui lendoravate suguelul," rääkis meedikuharidusega Viktor Vassiljev (Keskerakond).

Kui tema parteikaaslane Jaanus Karilaid aga viitas, et Emori uuringu järgi 90 protsenti nende valijatest kooseluseadust ei toeta, sõnas seaduse tulihingeline pooldaja Marianne Mikko (SDE) vastu: "Ma pean tunnistama, et teid kuulates, härra Karilaid, on mul mõneti see tunne, et tahaks oksendada. Mul on süda paha ja meel on kurb. Ma lihtsalt julgen väita, et mõte, mille puhul me eelmises koosseisus jõudsime ühe hea seaduseni, mille puhul te tulete ja vehite numbritega, keda võib siin puldis kaitsta ja keda mitte – see on jõhkravõitu."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

Jah 17. veebruar 2016 23:02
Vabakad ja arvatavasti ka IRL 2019 valimistel enam midagi ei saa. Nende hääled lähevad EKRE-le ja ehk ka Keskile.
mitrits 17. veebruar 2016 16:22
kuradi poliitikud .rahvas on vastu kas tee siis aru ei saa ajab lausa oksele teie mõla
To:mitrits 17. veebruar 2016 16:29
Nad on veel topeltmüüdavad! Algul saatsid reform ja sotsid nende paarkonna seaduse pikalt. Aga sellest hoolimata hakatakse reformile ja sotsidele saba liputama ning kintsugi kaapima. Küll näete!
M. MIKKO JUBA ÖÖGIB.. 3. märts 2016 06:02
SEST TEMA LEMMIK --LOOMA RIIGIKOGU RUUMIDES NÄHA EI TAHETA,,,
KOERTE ASEMEL ----TULEVAD HOOPIS HOMODE JA LESBIDE RUUMID,,"""JÄÄVAD SINNA RIIGIKOGU KAITSE ALLA,,
KUULE TOHMAN M, MIKKO 3. märts 2016 06:07
SA VÕTA SÕNAD TAGASI---JA KOERTE JA HOMODE ASEMEL
KAITSE SUURTE PEREDE ---VAESUNUD EESTIMAA LAPSI---JA ANNA KOOLIRAHA KA.. VOT SIIS OLED ÕIGE KODANIK::
1:: MUIDU --OLED ÜKS EUROOPA MÕTETEGA --LITUTAJA --- SIIN ISADE MAAL----JA KASVATA MÕNI ""LASTEKODU LAPS ÜLES ---EESTLASEKS..
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS