Eesti uudised

Kooseluseaduse toetajate päästeingliks Vabaerakond? (29)

Karoliina Vasli, 17. veebruar 2016 06:00
KAUA VEEL?: 2014. aasta sügisel tervitasid kooseluseaduse toetajaid riigikogulasi Toompeal lillesülemitega. Seadus võeti toona napi häälteenamusega vastu. Rakendusaktid on siiani kui kuum kartul, mille lõplik saatus lahtine.Foto: Teet Malsroos

Riigikogus oli eile tuline arutelu kooselu- ja paarkonnaseaduse ümber; hääletustulemused näitasid, et Vabaerakonna enamus on sotside ja Reformierakonnaga leivad ühte kappi pannud ja kirgi kütvad kooseluseaduse rakendusaktid saavad vastu võetud.

"See küsimus, mida me siin arutame juba teist aastat, võiks huvitada, ma ei tea, kümmet protsenti elanikkonnast. Võib-olla 90 protsendi jaoks on see jumalast savi ja tegelikult Eesti elule on kooselul, paarutamisseadusel, mis iganes, sama palju mõju kui lendoravate suguelul," rääkis meedikuharidusega Viktor Vassiljev (Keskerakond).

Kui tema parteikaaslane Jaanus Karilaid aga viitas, et Emori uuringu järgi 90 protsenti nende valijatest kooseluseadust ei toeta, sõnas seaduse tulihingeline pooldaja Marianne Mikko (SDE) vastu: "Ma pean tunnistama, et teid kuulates, härra Karilaid, on mul mõneti see tunne, et tahaks oksendada. Mul on süda paha ja meel on kurb. Ma lihtsalt julgen väita, et mõte, mille puhul me eelmises koosseisus jõudsime ühe hea seaduseni, mille puhul te tulete ja vehite numbritega, keda võib siin puldis kaitsta ja keda mitte – see on jõhkravõitu."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.02.2016
Mihkel Raud kooseluseaduse tühistamise seaduseelnõust: keelustaks ka rockmuusika! Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa!
15.02.2016
Teisipäeval on samasoolistele suunatud paarkonnaseadus Riigikogus esimesel lugemisel
15.02.2016
Mart Rannut | Kooseluseadus pole jõustunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee