Maailm

Britid valmistuvad hääletama: jääda Euroopa Liitu või mitte? (33)

Tiina Tamman, London, 17. veebruar 2016, 06:00
B-plaani pole: Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker (paremal) ütles eile Brüsselis enne kohtumist Suur­britannia peaministri David Cameroniga (vasakul), et B-plaani pole ning olemas on vaid A-plaan, mille järgi jääb Suurbritannia konstruktiivse liikmena Euroopa Liitu. Foto: Reuters / Scanpix

Londonis toimub reede õhtul valitsuse istung ja ajakirjandus on pühendanud sellele tavalisest enam tähelepanu. Nii nagu paljude asjadega Euroopa Liitu jäämise või sellest lahkumise teemal, on isegi valitsuse istung tõlgendamise küsimus.

Mõni ajaleht arvab, et istung toimub ennetähtaegselt vaid sellepärast, et peaminister David Cameron tahab oma ministreid maha rahustada. On nimelt kuulda, et euroskeptikud nende ridades muutuvad järjest rahutumaks.

On ju Cameron lubanud euroskeptikutel korraldada Euroopa Liidust lahkumise kampaania, ent seda alles siis, kui Brüsselis on soovitud reform läbi viidud. Mõni ajaleht rõhubki sellele, et reedel Brüsselist Euroopa Liidu tippkohtumiselt tulles lükkab Cameron rinna ette ja teatab võidukalt, et reform ongi käes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. juuni 2016, 10:33
Donald Tusk: Euroopa Liit peaks loobuma utopistlikest unistustest
22. veebruar 2016, 06:00
31tunnise kempluse lahja saak
19. veebruar 2016, 10:52
Euroopa Liidu väljakutsed: kas britid jäävad liitu, Türgi abi migratsioonikriisi lahendamisel
18. veebruar 2016, 06:00
Juncker: ajalugu annab Merkelile põgenike küsimuses õiguse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;