Eesti uudised

Mihkel Raud kooseluseaduse tühistamise seaduseelnõust: keelustaks ka rockmuusika! Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa! (337)

Mihkel Raud, 16. veebruar 2016 17:32
Mihkel RaudFoto: Tiina Kõrtsini
Mihkel Raud soovib 16. veebruaril kooseluseaduse tühistamise seaduseelnõu arutelul peetud kõnes riigikogu liikmetele jõudu Eesti vanaks loomisel.

"Menetletav eelnõu on tähelepanuväärne. Tähelepanuväärne peamiselt seetõttu, et ta võtab inimestelt õigusi ära. Õigusi, mis on neile värskelt seadusega antud. Meenutame, et kooseluseadus, mida nüüd tühistada tahetakse, kehtib alates selle aasta 1. jaanuarist. Selle seadusega on — nagu öeldud — paljudele Eesti inimestele teatud õigused ja õigustatud ootused loodud. Nüüd tahetakse seda kõike ära võtta.

Samal teemal

Väga kena. Aga miks peatuda siin? Miks jääda sellel väidetavalt rahva enamuse poolt heakskiidetud teel poolikute lahenduste juurde? Kui juba, siis juba!

Mul on kolleegidele väike nimekiri regulatsioonidest ja õigustest, mis on Eesti inimestele antud vaid lömitavast soovist liberaalsele läänele meeldida. Äkki oleks need tagurlikud regulatsioonid mõistlik kooseluseaduse tühistamise tuules üle vaadata? Ehk on tõepoolest aeg naasta 1920ndatesse aastatesse, nagu siin saalis täna juba vihjati? Ja miks peatuda 1920ndates, kui tegelikult saab minna veelgi kaugemale tagasi?

Mida siis üle vaadata? Aga palun! Naiste valimisõigus kaotada! Keelustada abordid! Surmanuhtlus taastada — kas mäletate, kui vastu oli selle kaotamisele rahvas?

Eestis kohatult populaarseks muutunud selgeltnägijad ehk nõiad kriminaliseerida ning näha neile ette maksimaalne karistus põletamise näol!
Rockmuusika keelustada — tegemist on muusikaga, mille on leiutanud — ütleme otse välja — pagulased! Keelustada saksofoni mängimine — kes ei mäletaks kuulsat ütlust: täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa?

Sarnaste stalinistlike algatuste nimekiri on lõputu, hakakem aga otsast minema, head kolleegid! 21.sajand on kahtlusteta ülehinnatud. Soovin riigikogu liikmetele jõudu Eesti vanaks loomisel."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee