“Sinu majas on võimalik kasutada 20Mbit/s internetiühendust!” teatab Telia veebiühenduste kaart Nõmmel minu kodule klõpsates rõõmsalt. No juhhei. Võrdluseks: vähemalt 2006. aastast on samal aadressil saanud osta ühendust kiirusega 12Mbit/s. Kõrvaltänavas asuv koolimaja peabki tänaseni kaheteistkümnega leppima. Ka Starman ei paku lähikonnas midagi etemat. Ja nii linnajaos, mille asustustihedus on kõrgem kui näiteks Pärnus või Raplas, rääkimata mõnest hajakülast või maakonnast.

“Reaalne statistika on täna see, et hoolimata ülikiirest internetist ukse taga, valivad inimesed ikkagi odavama mobiilse internetipaketi,” ütles majandusministeeriumi asekantsler ja digiguru Taavi Kotka mõne päeva eest kokkusaamisel riigikontrolli ja riigikoguga.

Kotkat maksab muidugi tõsiselt võtta ja tema sõnum oli, et praegu ei ole (ja võib-olla ei peakski olema) riigi prioriteet tuua kiire veeb lõppkasutajani. Aga eri põhjustel ei viitsi seda eramajadeni tuua ka eraettevõtjad. Selge: eeldatakse, et sealt tulu ei saa. Aga fakt, et nad seda eeldavad, teeb meele meie digituleviku pärast mõruks.

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
sass  /   18:12, 20. veebr 2016
Mul Teilialt 180 m optika vedamiseks koju üle 1 k€ hinnapakkumine.
T
Tahaks küll,  /   15:50, 17. veebr 2016
aga ei võimaldata ja õhu kaudu on mahupiirang, lisaks niisugust kiirust niikuinii pole ja hea, kui lubatust poolgi kätte saab.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis