Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Berliinis toimunud Saksamaa väikese ja keskmise suurusega ettevõtete katusorganisatsiooni BVMW (Bundesverband mittelständische Wirtschaft) aastakonverentsi peaettekandes, et Euroopa tervikuna peab muutuma konkurentsivõimelisemaks ning kutsus üles liikuma koos Euroopa ühtse digituru poole.

Peaminister andis ettekandes ülevaate Eesti majanduskeskkonnast ning meie kogemusest ettevõtjatele ja kodanikele suunatud avalike teenuste digitaliseerimisest ning sellega kaasnevatest võimalustest. Eesti ettevõtted ja ülikoolid on Rõivase kinnitusel meelsasti valmis Saksa ettevõtetega digitaliseerimiskogemust jagama.

Rõivas ütles, et Eesti kogemuse kohaselt on digitaalne ühiskond kasulik kõigile, sealhulgas väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, sest vähendab koormavaid bürokraatlikke barjääre ja administratiivkulusid.

Rõivase sõnul on riigi ülesanne on vähendada bürokraatiat vajaliku miinimumini. "Paberimajandusega tegelemise asemel saavad Eesti ettevõtted pühenduda oma peamisele eesmärgile ehk äri kasvatamisele," ütles Rõivas konverentsil peetud ettekandes.

BVMW on Saksamaa suurim väikese ja keskmise suurusega ettevõtete katusorganisatsioon ning peaminister Rõivas esines konverentsil organisatsiooni presidendi Mario Ohoveni kutsel. Lisaks Rõivasele esinesid konverentsil muuhulgas veel Euroopa Komisjoni digivolinik Günther Oettinger, Saksamaa majanduskoostöö ja -arengu minister Dr. Gerd Müller ning BVMW president Ohoven.

Nii Öttinger kui ka Ohoven toonitasid oma kõnedes vajadust kohandada Saksa ettevõtluskeskkonda digimajandusele. Läbivalt räägiti tööstuse digitaliseerimisest ehk Industrie 4.0 programmist ning muuhulgas toodi eeskujuks ka Eestit.

Jaga artiklit

14 kommentaari

S
süsimust iroonia  /   15:37, 16. veebr 2016
Bürokraatia vähendamiseks tuleb vähendada bürokraate. Kuigi ilmselt ei aita enam ka see, teist nii majandusvaenulikku ühendust kui EU pole vist tervel maamunal praegu olemas.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis