Pilt on illustratiivneFoto: Matthew HINTON
Õhtuleht.ee 15. veebruar 2016 20:06
Briti piloodid nõuavad pärast Londoni Heathrow´ lennuväljal juhtunud õnnetust, et laserpliiatseid hakataks pidama relvadeks, vahendas BBC.

Pühapäeval pimestas huligaan Londonist New Yorgi suunas startinud lennuki pilooti nii hullusti, et lennuk pöördus tagasi ja lendur viidi haiglasse.

Piloodi pimestamine on kuritegu, kuid laserpliiatsid on täiesti vabalt müügil. Seetõttu kardab Suurbritannia lendurite ametiühing, et laserpliiatsitega lollitamine võib varsti põhjustada tõsise õnnetuse.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

ehem 15. veebruar 2016 22:48
Lennukite kabiiniklaasid peaksid olema vastava filtrikihiga. Või siis klaasid peaksid üleüldse puuduma ja piloodid peaksid lennukit juhtima kabiini paigutatud monitoride vahendusel, mis filtreeriksid pilti igasuguste laserite ju muu pahna eest.
A.H. 16. veebruar 2016 17:29
Mind on isiklikult ka autoroolis üritatud laserplooatsiga sihtida, nii et... õnneks silma ei satutud. Nii et nende vabamüüki tuleks kindlasti keelustada, kui süüdimatud ringi jalutavad. Laserpliiatsiga sihtijatel vahelejäämise korral tuleks aga silmad välja torgata, ja nagu keskajal põskedele ja otsaesisele vastavad märgistused kuuma rauaga väkjakõrvetada, et kõiksugu "humanistid" mõtleksid ennem kas sellistele trõpradele peaks ikkagi almust andma, kui teised kerjama hakavad.
15. veebruar 2016 21:12
meil saab neid kah vabalt osta
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS