Eesti uudised

Täiendatud 16:22

Savisaare esindaja otsusega ei nõustu ning see kaevatakse edasi riigikohtusse.

Ringkonnakohus: Savisaar peab Tallinnale 113 000 eurot reklaamiraha tagasi maksma (48)

Delfi / Õhtuleht.ee, 15. veebruar 2016 16:00
Foto: Teet Malsroos
Tallinna ringkonnakohus jättis oma tänase otsusega Edgar Savisaare apellatsioonkaebuse rahuldamata ja Tallinna halduskohtu 31. juuli 2015 otsuse muutmata. Seega peab Savisaar tagastama Tallinna linnale 113 000 eurot valimiseelse reklaami raha, kui ta ringkonnakohtu otsust edasi ei kaeba, vahendab Delfi

Vaidlustatud ettekirjutus puudutas kolme 2013. aasta kohalike valimiste eel näidatud reklaami (Hiiu staadioni reklaami, Tallinn liigub reklaami ja PBK telereklaam). 

Samal teemal

Tallinna halduskohus leidis, et ettekirjutuses nimetatud reklaamid olid suunatud eelkõige neis eksponeeritud erakonna liikme (kaebaja) reklaamimisele, mitte avalike huvide edendamisele. Sarnased menetlused käisid lisaks Savisaarele ka Jaanus Mutli ja Arvo Sarapuu suhtes, kes olid koos Savisaarega pildil oleval Hiiu staadioni reklaamil. 

Referereeritud artikli täistekst Delfis.


Edgar Savisaare esindaja, vandeadvokaat Oliver Nääs kinnitab, et tänase ringkonnakohtu otsusega ei nõustuta ning see kaevatakse edasi riigikohtusse.

“Antud juhul on tegemist põhimõttelise küsimusega, sest varasemalt pole Eesti õiguspraktikas olnud käsitlust, kus kohaliku omavalitsuse teavitustegevus hinnatakse ümber poliitiliseks annetuseks. Tänane seadus ei anna selliseks ümberhindamiseks võimalust ega mingeidki kriteeriume, mistõttu peame seda põhjendamatuks. Olukorra muudab kentsakaks asjaolu, et asjas puudub vaidlus selle üle, kas esines teavitustegevus. Teavitustegevuse olemasolu on tunnistanud nii ERJK kui ka kohus.”

“Läheme selle vaidlusega kindlasti edasi Riigikohtusse,” lisas Oliver Nääs.

Samal teemal

19.02.2015
Linnaametnik Karin Tammemägi kaebas valimisreklaami ettekirjutuse kohtusse
06.02.2015
Jaanus Mutli vaidlustas valimisreklaami ettekirjutuse kohtus
27.10.2014
Komisjoni ettekirjutus: keskerakondlastest linnajuhid peavad valimisreklaami raha tagastama
13.07.2014
Savisaar ei kavatse linnale reklaamiraha tagasi maksta