2
fotot

Ameerika kinnisvaraärimehe Donald Trumpi idee ehitada USA ja Mehhiko vahele sein, ei leia Mehhiko valitsuse poolt toetust, sõnas riigi endine president Felipe Calderon CNBCle. Seejuures nimetas Calderon miljardärist Trumpi "mitte väga hästi informeeritud meheks". 

USA presidendikandidaat Donald Trump käis eelmise aasta oktoobris välja lahenduse, kuidas kaitsta Ühendriike Mehhiko migrantide eest. Trumpi nägemuse kohaselt tuleb ehitada sein piki Mehhiko piiri, kusjuures ehituskulud tuleb Trumpi sõnade kohaselt katta mehhiklastel. 

2006 aastast 2012 aastani Mehhiko presidendiks olnud Calderon teatas aga, et pole ühtegi võimalust ja põhjust, miks Mehhiko peaks seina eest maksma.
“Mehhiko rahvas, me ei maksa ühtegi senti lolli seina eest!” sõnas Calderon ja lisas, et niisuguses poliitilises hoiakus on kaotajaks ameeriklased ise. “Kui see mees kujutab ette, et kaubanduse või inimeste pärast piiride sulgemine toob kaasa Ameerika Ühendriigi õitsengu, siis on ta täielikult hull.” 

Trump põhjendas seina vajadust eelmise aasta juunis, kui teatas oma plaanist kandideerida USA 2016. aasta presidendivalimistel. Trump lausus toona, et USA on muutunud prügimäeks, kuhu teised riigid oma probleemset “prahti” ladustavad, süüdistades olukorras eelkõige Mehhikot.

“Kui Mehhiko saadab üle piiri oma kodanikke, ei saadeta parimaid … Ameerikasse rändavad probleemsed inimesed, kelle probleemidega peame siin tegelema hakkama meie. Nad toovad narkootikume. Nad toovad kriminaalsust. Nad on vägistajad. Ainult mõned, ma eeldan, on head inimesed,“ ütles Trump.

Sellise kaliibriga presidendikandidaat nagu Trump seab Calderoni arvates ohtu kogu Ameerika kui üsna imetlusväärse ühiskonna. On uskumatu, et inimene, kes on solvanud suuremat osa USA elanikkonnast, sealhulgas moslemeid, nõudes neile ajutist sisenemiskeeldu, on kandidaadi nime väärt.

“Ma ei suuda seda mõista. Ära solvu, ära solvu Ameerika. Donald Trump … on ambitsioonikas, aga mitte päris hästi informeeritud mees. Ma ei taha öelda, et võhik, aga mitte hästi informeeritud,” sõnas Calderon.

Calderonile jääb arusaamatuks, miks Trump Mehhikost pärit migrante ei salli, sest migrantide osakaal USA tööjõus on pidevalt languses. Calderoni kommentaar põhineb Pew uuringukeskuse raportil - Mehhikost pärit immigrantide rändevoog USA ja Mehhiko vahel on praegu viimase 16 aasta madalaim.

Vastavalt 2014. aasta Pew uuringukeskuse andmetele lahkus ajavahemikul 2009 kuni 2014 USAst Mehhikosse üks miljon mehhiklast ja nende peret, sealhulgas USAs sündinud lapsed. Samal ajal saabus USAsse vaid 870 000 mehhiklast. Seega on rändetrend vastupidine Trumpi kardetule.

Jaga artiklit

4 kommentaari

A
A.H.  /   00:25, 17. veebr 2016
Milleks sein? Kas kõrgepinge all olev okastraataed ja kuulipritsi tornid teatud vahemaa kaugusel ei tule odavam välja?
!
!!!  /   15:03, 15. veebr 2016
Mehhiklased oleksid nõus maksma küll, kui ainult see sein õige koha peale ehitataks. Kui sissepoole müüri jääksid jänkide poolt Mehhikolt ära võetud alad. Kalifornia, Nevada, New-Mehhiko, Colorado, Texas, Oklahoma, Arizona j.n.e. Ei mäletagi kõike enam.
öletagi kõiki territooriume enam täpselt.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis