Eesti uudised

Riigi toetustel elavad noored väikse palga eest tööle ei kipu (120)

LISA KOMMENTAAR

Mats. 16. veebruar 2016 09:47
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada, riigikogulaste kuluhüvitis kaotada ja riigikogulaste arvu vähendada.
Mats. 16. veebruar 2016 09:47
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada, riigikogulaste kuluhüvitis kaotada ja riigikogulaste arvu vähendada.
Mats. 16. veebruar 2016 09:47
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga, erakondade riiklik rahastamine lõpetada, riigikogulaste kuluhüvitis kaotada ja riigikogulaste arvu vähendada.
tööd 16. veebruar 2016 07:08
pole kuna eesti riik ei soovi head suhteid venemaaga ja rohkem töökohti
poiss 15. veebruar 2016 23:33
olen 19a noormees, käin tööl miinimumpalgaeest, kuus tuleb umbes 10-15 ületundi, elan vanematega ja kõrvale raha ei saa panna kuna peres rahalised raskused, paugupealt endale selle "palgaga" ei julge korterit üürida kuna kardan et ei tule rahadega välja.
marks 15. veebruar 2016 18:12
Riigil puudub igasugune sisepoliitika, alates elanikest ja lõpetades oma 20 aastat kestnud haldusreformiga. Millele lisanduvad aktsiisid ja muu.. Kui nii edast läheb siis on eestis kaks valda. Üks tallinnas ja teine Tartus, noortele pole enam vaja abiraha maksta sest neid lihtsalt pole. Takkaotsa truupilastud valimisseadused. Eesti riik närib ennast. Edu.
15. veebruar 2016 21:17
Hetkeks valdu on rohkem, aga Kaie ikka ei viitsi tööle minna
!!!! 15. veebruar 2016 14:13
Siin on vastuolu meie elukalliduse, meie sotsiaaltoetuste ning makstavate palkade vahel. Elukallidus on nii nagu ta on, läänega üsnagi võrreldav. Abirahad on meil sellises määras, et hing sees seisaks, kärpida siin midagi ei anna. Miinumumpalga(mida enamasti pakutakse) ja sotsialtoetuse vahe on aga seavõrd väike, et kaob mõte tööd rabada ja ka selleks kulutusi teha, näiteks bussi- või bensiiniraha kulutada. Mõttekam on mitte midagi teha. Absurd! Väljapääs? Tõsta palku? Aga sel juhul väheneksid ettevõtjate kasumid, saamatud bossid läheksid pankrotti ja Eesti kaotaks oma atraktiivsuse välisinvestorite jaoks. Need koliksid ümber kuhugi arengumaale ja meie majandus käiks veelgi alla, tööpuudus suureneks.
Ah, et läänega üsnagi võrreldav. 15. veebruar 2016 16:36
Võrdleme siis. Osta sina Eestist oma tunnipalga eest autosse kütust. Mina ostan Soomest, oma tunnipalga eest. Kuigi tundub Eesti kütus odavam, vaataksime, kumb sõidab kaugemale? Jah, töölkäimine on Eestis sedavõrd kallis küll, et odavam on sots.toetust saada ja tervist mitte rikkuda. Üks, mida tihti Eestis ei mõõdeta, on inimese aeg. Soomes näiteks makstakse tööle- kojusõidu lisa (matkakorvaus) ja toiduraha (ateriakorvaus).
jüri 15. veebruar 2016 17:16
Palun , ära nii palju ka bluffi. Olen aastaid Soomes töötanud ning seepärast julgen nii väita.On küll igasuguseid toetusi ja abirahasid (KELA andmetel saab Soomes neid 13,4 % seal resideeruvatest eestlastest ), kuid matkakorvaus makstakse eelneva aasta eest dokumentidega tõestatud juhtumite korral.
Ja mis veel Soome heaoluühiskonda puutub , siis karta on ,et sellega on suht nadi seis. Meeletu välisvõla tõttu võib lähiajal Soomet oodata Kreeka saatus (nn. pankrott )
humm 15. veebruar 2016 17:42
Nu aga mis kreeka nii öelda pankrotis riigis muutunud on? elu läheb edasi ju
Tead, Jüri, 15. veebruar 2016 17:59
mida üldse tähendab matkakorvaus? Ja ateriakorvaus? Matka- ja ateriakorvaust makstakse iga vähemalt neli tundi tööl oldud tööpäeva eest. Ja seda maksuvabalt. Mille märgid igale tuntilistale. Ma ei kirjuta üldsegi veel sossu abidest. Neist tuleks liiga piik loetelu. Näiteks olin korra pakkolomal. Sain ametiliidust toetust, mis võrduks 12. euroga tunnist. Loomulikult ei hakanud uut tööd otsima. Jäi meelde? Et sa siin eestlaste päid liiga segi ei ajaks!
eestlane 15. veebruar 2016 13:37
See toetuste süsteem on täiesti vale.Andke see raha parem invaliididele,kellel ei ole võimalik tööd teha.Siin käib halamine,et tööandja maksab vähe palka. Palun väga -tee ise firma,kes keelab.Ainuke viga vingujad ei ole ise millekski võimelised,koolis pole viitsinud käia ja nüüd ei viitsi ka tööd teha. Kellel on haridus ja kes vähegi tahab ,leiab ka tööd.Ma ei kujuta küll ette ,et mina peaksin elama vanemate kulul ja 9O eurose toetusega.Miks minu maksud peavad minema,mingite loodrite palkadeks
Tule tee firma näiteks Soomes. 15. veebruar 2016 14:05
Ma tahan näha, kui kaua sa firmat pead kui maksad kellelegi 450 euri palka?
Et 15. veebruar 2016 15:36
Vot-vot just selliste ' tarkade ja meeldivate' firmaomanike tõttu, kes töölisi lollideks, laiskadeks ja ainult miinimumpalga vääriliseks peavad, ongi meil paljud asjad valesti.
Et 15. veebruar 2016 15:44
Vaata kõik, kes kritiseerivad ja kitsaskohti välja toovad ei ole veel virisejad ja iga tööst ilma jäänud inimene ei ole laisk ja harimatu. Kõigepealt võiks elu lahtiste silmadega vaadata ja siis alles targutama hakata.

jüri 15. veebruar 2016 13:11
Oleks aeg lõpetada see hala. Sirutage jalad kõhu alt välja ja tegutsege ! Valget laeva ei ole kusagilt tulemas. Eestis on tööjõupuudus , mitte tööpuudus. Kõik SÕLTUB ISEENDAST.
— d 15. veebruar 2016 13:39
ära valeta 15. veebruar 2016 13:43
Paljudel inimestel on CV Keskuses CV-d. Kui on suur töökäte puudus, miks siis ükski tööandja neid ei vaata ja inimesi ei meelita tööle, või miks sadadele CV saatmistele ei tule ühtegi vastust, vanasti vähemalt tuli äraütlev teade?
No 15. veebruar 2016 15:38
Ja kuidas see minu suur tahtmine siis mind tööle aitab, kui tööandjad arvavad, et 50 aastane inimene on hoolimata diplomist ja täienduskoolitustest sobimatu kandidaat ?
jüri 15. veebruar 2016 17:55
Vastu lihtne :
Kõik tahavad olla valgekraed , aga kõik sinna ei mahu.
lentjai elu põletaja 15. veebruar 2016 12:36
ega ma mingi orjaks pole sündind ema ikka ütleb mulle kui tunned end hästi siis ongi hästi las teie nigerid minimumi eest töötavad ma parem naisega kodus hullan ja vaatan telekad
15. veebruar 2016 13:42
Keda sina oled võtnud orjaks? See et sinu ema on sinu pärisori, siilile selge, aga kes veel, sinu ema ju sureb varakult nagu orjadel iseloomulik, reservi kah on vaja
lentjai elu põletaja 15. veebruar 2016 14:48
sa vaata et ise varakult ussi söödaks ei lähe oma targa mõtlemisega see vel ei tähenda et kui ma riigi heaks tööd ei tee olen hukkas
15. veebruar 2016 21:26
loomulikult oled hukkas, hüvitisi kasutada oled mihkel, pensioni saada tahad, lapsi koolitada, arstiabi, teid kasutada samuti, aga maksud maksa ei taha
maamiis 15. veebruar 2016 12:16
tohutu probleem ,et kohalikud ei ole nõus orjatööd olematu palga eest tegema! Samas võõrastele on kuni 2500 euri KUUS üürikompensatsiooni,abirahad,toiduabi, ,tasuta riided ,koolitus ,ravirahad(koos hambaraviga!!) jne ,jne .Kusjuures keegi ei eelda ,et nad tööd tegema hakkaksid.nende kallal ei vingu keegi.
maali 15. veebruar 2016 11:51
Minu täisealine laps mingit toetust ei saa olgugi et elab iseseisvalt.Talle öeldi et kuna ta õppib ja pole veel 24 peavad tema vanemad teda ülal pidama.Seega on see artikkel samalaane tarkusetera nagu valitsuse väide et riigi rahareservid tühjenesid pensinitõusu ja mitte valitsuse valede otsuste pärast.Mäletan selgelt kuidas koolis keelati laste töötegemine ja lastekaitse seda kiivalt jälgis.Nüüd on tulemused käes ,noored ei taha enda poolt tehtud sodigi ära koristada ootavad et koristaja seda teeks.Tehke nüüd uued projektid ja uued reklaamid karude ja muuude elukatega ,et noored aru saaksid et kui ei tööta siis ei söö ja käid palja tagumikuga.
vanamees 15. veebruar 2016 13:46
ma elan maaalevis ja olin enne eelpensionile jäämist 6 aastat töötu, ka ei saanud mingit toetust, ise pidin maksma erinevaid makse.
jaan kukk 15. veebruar 2016 11:37
Euroopa liit s.t saksama ,rootsi,taani jne, peaks etnilistele eestlastele maksma kodaniku palka ja seda täie tõsidusega,sellepärast et 700 a. olime pärisorjad,õigusteta inimese sarnased pool loom olendid omal maal..
Keda saksad vahetasid jahikorte vastu ja saks tegi mis tahtis.
jaanile 15. veebruar 2016 11:47
SINA ei olnud pärisori - mis õigus on sinul nõuda.
kodanik 15. veebruar 2016 13:20
Eestlaste esivanemad olid ja kui nüüd natside järeltulijad ja kolonistide järeltulijad tunnevad kohustust aidata vaesemaid ja viletsamaid, kes osaliselt on sellises seisus nende ekspluateerimise tõttu, siis on kohe kindlasti ka eestlastel õigus viidata sajanditepikkusele ebaõiglusele ja kompensatsiooni nõuda. Esialgu piisaks sellestki, kui seda ebaõiglust tunnistataks ning lõpetataks oma pattude meie kaela sokutamine (ehk "solidaarsus" halbade poliitiliste otsuste tagajärgede kandmisel).
minul näiteks oleks 15. veebruar 2016 14:46
õigus nõuda.
veel minu vanaema kuni 1945 aastani oli Eestis pärisori, selle otseses tähenduses. Tema ema ja teda müüdi perest peresse. Ta ei tohitnud iseseisvalt midagi mõeldagi, tegevusest rääkimata - järgnes karistus. Üldiselt olid omanikud eestlased. Meie ajalugu võib rääkida mida tahes kuid kuulanud vanaema lugu tema lapsepõlvest ei olnud mul kahtlust, kui rõõmus ta oli pärast NL saabumist oma vabaduse üle ja siis ta sai juba vabaduses 7 päeva nädalas hommikust õhtuhiljani laudas lehmi lüpsta ... nii kuni 45 aastat järjest, tal ei meeldinud ka puhkus ja asendas teisi ning sai ka NL töökangelasesks ja Lenini ordeni selles eest.
Miks siis mul oleks 15. veebruar 2016 14:49
õigus nõuda??? sest tänapäevani pean ma tegelema päranduseks saadud orjageeni õppetundide lunastamisega. Tervis ei pidanud mul sellele vastu. Pidevalt tehes vanaema kasvatuse kohaselt rasket tööd ja pikad päevad, enamjaolt raha saamata .. hea kui süüagi anti. Selline lapsepõlv siis.
kassikr 15. veebruar 2016 11:14
Loe ja imesta mis halamine käib. Jube. Tahad elada,tuleb midagi ka teha. Ega kohe ei saagi kümmet tuhhi kätte saada kui pole end tõestanud. Mine proovi,otsi ja sa leiad. Kuid siin kirjutajate jutust jääb mulje,et kui ei viitsi oled tubli aga kui püüad natukenegi siis oled loll valmis. Mina näiteks käin tööl oma kodust eemal. Oma autoga. Mulle meeldib see mida ma teen. Ja ka mu lapsed kes jäävad vanuse klassi 19-26 ei kurda. Teevad tööd ja leiavad paremaid võimalusi elamiseks. Asi on tahtes.
paraku 15. veebruar 2016 13:01
asi ei ole alati ainult tahtes... nõustusin kunagi ammu ise esialgu miinimumpalgaga, et alustav firma, vaja ennast turule sisse süüa, alustamisega seoses ikka kulud suured jne. leppisime ka kokku, et 1,5 aasta pärast räägime uuesti, vaatame kuidas on läinud ja uuendame lepingut. sama jutt oli ka teiste töölistega.
mis juhtus - firmal hakkas algusest peale päris hästi minema ja seda suuresti tänu tublidele töötajatele, kes tõesti tegid oma tööd südamega. olime entusiastlikud, sageli täitsime tellimusi omast vabast ajast, ilma ületundide eest tasu küsimata, et ikka firma korralikult reele aidata. selge ju, et mida paremini läheb, seda rohkem loootust on palgatõsule.
paraku...
et äri läheb ülesmäge, oli näha nii tööhulga kasvu, kui firmaomaniku ja pereliikmete tarbimisharjumuste (puhkusereisid, uued autod, uhked riided jne.) muutumise järgi.
et majanduslikult paistab olukord super, olime palgatõusu suhtes positiivsed ja samuti lootsime, et palgatakse lisajõudu sest tellimused hakkasid juba üle pea kasvama. aga kui kätte hakkas jõudma aeg uueks vestluseks, siis oi-oi seda hala ja nuttu - maksud on kõrged, tooraine kallis, laenud-liisingud jne. jne. ühesõnaga, kuigi olime üle aasta miinimumi eest rabanud ja näidanud, et teeme kiiret ja kvaliteetset tööd, siis palgatõusust pidime su puhtaks pühkima,
meiesuguseid olevat värava taga ootamas küll ja küll, tõenäoliselt teevad need ootajad veel paremat tööd ja on veel tänulikud ka, et sellistki palka saavad....
no mis siis ikka, mina igatahes vabastasin enda koha kohe nendele tublidele ootajatele, teen nüüd sama tööd juba ligi 10 aastat hoopis Rootsis ja olen eluga rahul.
kuid eks see vist liigitub ka paremate võimaluste leidmse alla :)
tore 15. veebruar 2016 13:02
kuid see tahe on vaja tekitada ... selleks igaühe nupp ei noki.
Kuritegevus ei teki ka sellest, et need inimesed oleks väga kurjad vaid lihtsalt saamatud-oskamatud teisiti ennast teostamast. Ka vangal on aktiivseid kuid rumalaid inimesi täis - lihtsalt aktiivsus ei taga teadmisi ega teadlikkust. Kool ja ühiskond ei pea karistama vaid tagama piisava õpetuse, et inimestele oleks valmisolek ellu astumiseks st. on nii huvi kui aktiivsus oma andeid realiseerida ja oskusi arendada.
Edu Teile kõigile!
Jan
ja jah 15. veebruar 2016 13:50
aga hiljutine statistika näitas, et Eestis on registreeritud töötuid 31 tuhat, lisaks registreerimata, aga pakutavaid töökohti vaid 3 tuhat. Pinguta kuidas tahad, kõik ei saa niikuinii tööle.
ja jah 15. veebruar 2016 13:55
aga sa proovi - äkki JUST SINA saad ja ei pea enam halama
proovi või ära proovi 15. veebruar 2016 15:39
Asi ei ole enam proovimises vaid lonkab juba ülevalt poolt.Selleks ,et töörahvas enam muresid kurta ei saaks on üks eesti leht juba kasutusele võtnud abinõud.
kassikr 15. veebruar 2016 11:14
Loe ja imesta mis halamine käib. Jube. Tahad elada,tuleb midagi ka teha. Ega kohe ei saagi kümmet tuhhi kätte saada kui pole end tõestanud. Mine proovi,otsi ja sa leiad. Kuid siin kirjutajate jutust jääb mulje,et kui ei viitsi oled tubli aga kui püüad natukenegi siis oled loll valmis. Mina näiteks käin tööl oma kodust eemal. Oma autoga. Mulle meeldib see mida ma teen. Ja ka mu lapsed kes jäävad vanuse klassi 19-26 ei kurda. Teevad tööd ja leiavad paremaid võimalusi elamiseks. Asi on tahtes.
kassikr 15. veebruar 2016 11:14
Loe ja imesta mis halamine käib. Jube. Tahad elada,tuleb midagi ka teha. Ega kohe ei saagi kümmet tuhhi kätte saada kui pole end tõestanud. Mine proovi,otsi ja sa leiad. Kuid siin kirjutajate jutust jääb mulje,et kui ei viitsi oled tubli aga kui püüad natukenegi siis oled loll valmis. Mina näiteks käin tööl oma kodust eemal. Oma autoga. Mulle meeldib see mida ma teen. Ja ka mu lapsed kes jäävad vanuse klassi 19-26 ei kurda. Teevad tööd ja leiavad paremaid võimalusi elamiseks. Asi on tahtes.

tv 15. veebruar 2016 11:02
ja infokanalid kuultavad - TÖÖD on aga töötajaid napib , sest kõik soovivad 1000+ palka .... andke andeks aga isegi kõrgharidusega inimesed ei saa seda ju igal elualal.
käsi pikal KÜSIDA töötu abiraha , toimetuleku toetust , sotsiaaltoetus - SEDA ON inimesed kiired õppima ja igasugu jokk süsteeme TÖÖD ei taha enam keegi teha
mida rohkem on abi erinevaid liike - SEDA VÄHEM teevad inimesed tööd
15. veebruar 2016 11:17
Orjata ei taha enam noored inimesed ja õieti teevad!
15. veebruar 2016 12:47
Orjata ei taha aga kerjata tahavad.
15. veebruar 2016 13:17
Tsiviliseeritud maailmas on riigil kohustused oma kodanike ees,mitte ainult maksuraha korjata,toiduained ja esmatarbekaupu kõrge aktsiisi ja käibekaga maksustada,tööjõudu maksustada ja igatpidi ainult mingi väikse kildkonna lausrikastumist ülejäänute arvelt tagada.
/ 13:17, 15. veebruar 2016 13:44
ja kodaniku kohustused riigi ees kah, millegipärast sina seda ei taha teada
kohustustest 15. veebruar 2016 13:55
riigi ees ei saa kuidagi kõrvale hoida, aga riigil pole mingeid kohustusi selles pättide riigis.
15. veebruar 2016 14:17
Eesti riik käitub nagu terroriorganisatsioon isis kes alamatelt ainult pearaha korjab vastu annab aga ainult mingi tühja ideoloogilist mulinat.
to kohustustest 15. veebruar 2016 21:28
noh kuidas ei saa, lihtsalt, kas Rõivase proua juhutumi juba oled ära unustanud
hunt 16. veebruar 2016 13:53
Nüüd pannakse orjama töövõimetud,sandid ja vähihaiged kes vähegi liikuda jõuavad.
Igaüks mõistab ,et isegi raha linnale tagastamise 15. veebruar 2016 11:00
korral leiab hr. Savisaar igal juhul võimaluse oma propaganda kinnimaksmiseks Tallinna maksumaksjate kulul, sealhulgas Tallinnas elavate eestlaste kulul kes seda propagandat kuidagi ei vaja ega soovi.
15. veebruar 2016 11:09
Ja Savisaar kindlasti on süüdi et Kaiesugused maksumaksjate kulul liugu lasevad, ja paljud inimesed, kel tõsti oleks vaja abi, jääb sellest ilma.
ongi Savisaar süüdi, 15. veebruar 2016 13:53
sest tõstis linnas piletihinna algul kahekordseks, nüüd märtsist veel 25%, lisaks kallines täna rongipiletid, mille tõttu ei jõua inimesed enam linnas tööl käia, sest palgad madalad.
sss 15. veebruar 2016 11:15
Tubli, seltsimees! Nii jätkata! Siin on ka uudis, et liinibussides on turvavööd liiga lühikesed. Ma ka arvan, et need on ka Savisaare käsul nii lühikeseks lõigatud....
Ly 15. veebruar 2016 10:40
Riigil raha vähe, mida teha? Alustada tuleks riigikogust - 50 liiget koondada, palka kärpida, sügisest kaotada presidendi ja tema õukonna kohad, jääb peaminister, tühistada immigrantide tulek Eestisse, kes on peale sunnitud kaup, meil endil töötuid ja haigeid lademes, ime üldse, et riik veel toimib! Kui kauaks?
raha vähe, sest Kaie maksud ei maksa, talle makstakse 15. veebruar 2016 11:10
Ja siis arvad, et Kaie kohe jookseb tööd otsima!?
haritud 15. veebruar 2016 10:30
Mis inimesed siin kommenteerivad, kes Oxfordi diplomit tõusikluseks peavad, kes kuhugi pürgida hariduse mõttes ei tahagi, kes mitte midagi tehes ja riiki lüpstes soovivad oma elu ära tiksuda. Inimene võib kogu elu õppida ja areneda. Ka 58-aastaselt võib millegi üllatava peale tulla ja õpilaste imetluse, mitte mõnituse ära teenida.
süsimust iroonia 15. veebruar 2016 11:01
Võib muidugi, kahtlemata. Hoopis iseasi, kas sel ka materiaalne põhjendatus on. Küll ja küll on ametimehi, kelle palgal pole haridusega eriti suurt seost; selles mõttes sarnaneb EV päris palju ENSVle.
Oxfordi diplomiga oled Eestis ülekvalifitseeritud ja jääd töötuks. Praktika on tõe kriteerium :D
Heidrich. 15. veebruar 2016 10:23
Aga pole ju mõtet. Kas saad 120 eurot ja nälgid, või raiskad oma aega ja tervist ning saad samuti näljapajukit . Parem siis juba ilma tööl käimata .
... 15. veebruar 2016 10:53
õpitud abitus - ainult käsi pikal
... / le. 15. veebruar 2016 11:30
Mitte õpitud, vaid õpetatud!
eks ju, 15. veebruar 2016 11:12
noor parem ilma tööl käimiseta, las haiged pensionärid kas või roomades käivad tööl, kui tahavad ellu jääma
15. veebruar 2016 11:25
Sellise sandikopika eest töölkäimine läheb lihtsalt kallimaks kui kodus isemajandamine-see on lihtsalt kokkuarvutatav.
sant kopikatega 15. veebruar 2016 13:46
majandaks ta end ise, tema ju lihtsalt logeleb niisama
ei peagi tööl käima 15. veebruar 2016 10:19
Naistel on lihtne. Otsi lihtsalt rikas mees ja naudi kodus olemist.
15. veebruar 2016 10:31
Tänapäeval on võrdõiguslikkus. Kõrgepalgalisi naisi on samuti palju, seega võib 22-30-aastane töötu noormees endale 35+ kõrgepalgalise üksiku naise otsida ja ka hästi elada.
irw! 15. veebruar 2016 10:40
Miks peaks rikas ja tark naine endale üht supinahast bezdelnikut majapidamisse vedelema tahtma????
a 15. veebruar 2016 12:18
on ju igaSUGU asju, mida ainult mehed saavad kodus naise heaks teha.
to irw! 15. veebruar 2016 12:53
Aga miks mees ei või olla "koduperenaise" staatuses. Teeb süüa, koristab, peseb pesu ja nõud, hoiab aia korras kui oma maja on. Naine tuleb töölt ja saab puhata, lisaks ootab teda kodus mees, mitte tühi maja. Muidugi võib kodus koer kah oodata aga too vist kodtöid ei tee. Ja kui hea mees on, siis äkki isegi kallistab :D Keegi ei ütle, et töötu mees on "supinahk", mõni töötu on lausa kutsehariduse või kõrgharidusega aga normaalset töökohta ei õnnetu leida ja 500€ palgaga tööl käima ei soostu.
15. veebruar 2016 12:56
Nende" igaSUGU asjade" tegemiseks ei pea küll supinahast bezdelnikut kodus pidama. Või arvad, et rikkal ja targal naisel pole muud valikut?Unista edasi oma igaSUGU asjadest
Brita to : ei pea ... 15. veebruar 2016 11:14
üldistamine ei vii kuhugi . ei ole kõik kati tootsid. ole`nd ikka ! eesti naine on ikka enamat . kui ülalpeetav. / vahemärkus - ega kati toots ka eesti naine ole. a see selleks / . eesti naine REEGLINA on tugev nagu Tamme Lauri tamm :) kasvatab s*ta mehe ja veel s*tema riigi kiuste ka lapsed / lapselapsed üles . vot nii. ehk et vehi oma loosungitega mujal ikka :=D ja pea meeles. üldistamine ei ole üldse õige tegelt .
Toomas 15. veebruar 2016 10:15
Ma käin suvel 4 kuud tööl ja saan 9000 eurot selle eest keskmiselt Rootsis ja ülejäänud aja istun lihtsalt Eestis ja puhkan. Tegelen hobiga ja ei toeta mingil juhul orjapidajaid. Enamus suuremad ostud ostan veebipoest välismaalt ,et mitte toetada Eesti orjapidajaid.
mm 15. veebruar 2016 11:04
Käitun samuti,ainult selle viletsa talve aja olen soomes tööl ca 4-5 kuud.
Mai 15. veebruar 2016 10:14
Ma ei saa inimestest aru. Miks eeldatakse, et lähen kuhugi lihtsalt kohale ja siis peab kohe suurt palka makstama. Ise peab ikka selle nimel tööd tegema. Esimene töökoht ei peagi olema Eesti keskmise tasuga. Mina alustasin ka pärast ülikooli Tallinnas teenindussektoris.Sain kätte ca 400 (Bruto 480). Maksin ära toa üüri 150-200 eur. Mingi ime kombel näe sain ka Tallinnas sellise rahaga hakkama. Et olin usn töötaja ja tahtsin ära minna, siis järgmisel aastal tõsteti palka 560 bruto. Edasi vahetasin ikkagi töökohta. Töökoha vahetus tuli lihtsalt, sest olin juba esimeses kohas hakanud täitma täiendavaid lisaülesandeid, mis said määravaks järgmise töö otsingul. Edasi on palk kasvanud aastalt 750, 800, 1100, 1300. 6 aastat läks aega, et teenida Tallinna keskmist palka ja siin normaalselt ära elada. Olen veel noor ja küll see kasvab veel edasi. Minu arust on see normaalne ja peaks igaüht motiveerima. Meie asutuses on nt palgasüsteem, mis hoiab tragisid ja pühendunud töötajaid. Anname neile aasta aastalt täiendavaid ülesandeid. Muidugi on meil hulk madalapalgalisi, aga kehva, ükskõikse töösuhtumise eest (tiksun siin tunnid täis) pole ka tööandjal motivatsiooni rohkem maksta. Minu arust on see õige.
Trevv 15. veebruar 2016 10:19
Äkki noor inimene soovib omale isiklikku kodu ja lapsi. 400 euroga võidki sa jääda töö ja koduvahet käima ja Eesti ei jõua sellega mitte kuhugile. Vaid lõpuks polegi siin lapsi kuna noored ei taha vaesusesse langeda.
A.. 15. veebruar 2016 10:29
Äkki soovib.. Palju võib soovida, reaalselt tuleb elule otsa vaadata ning midagi oma soovide täitmiseks ise teha. Pelgalt selle pärast, et sina midagi tahad ei pea keegi seda sulle enda arvelt võimaldama.
Trevv-ile 15. veebruar 2016 10:55
äkki võib püksi tulla, ise peab ikka ka midagi tegema , mitte käsi pikal oodata
15. veebruar 2016 11:07
Eks sa soeta endale nende sandikopikate eest hea elu!? Pigem olen oma lapsega kodus sama pajuki eest, kui maksan kallist lasteaia maksu ja näen lapst ainult tubde!
mutt to A 15. veebruar 2016 11:27
Aga miks peab inimene tööl käima lihtsalt käimise pärast? Ükskõik missugune töö peab olema tasustatud nii, et sellega ikka söönuks ja riidesse saaks, lisaks maksude tasumisele muidugi. Ära ei tasu unustada ka, et sageli maksab tööle minemine ja sealt tulemine samuti ja see tuleb kohe püsikuluna saadavast palgast maha arvata. Maksan isegi iga kuu sõidukulusi nii 100 euri kanti. Nii et, kõik on suhteline. Ainsad, kes väga viriseda ei tohiks on tallinnlased, sest neil on töökohti palju ja ühistransport sage ning pealegi tasuta. Maapiirkonnas elavad inimesed on aga sageli väga hädas.
to Trevv 15. veebruar 2016 13:00
Ja mitte tööl käies, toetustest elades, saad kindlasti endale isikliku kodu ja lapsed?
kas me sellist eestit tahtsimegi 15. veebruar 2016 10:25
Odavtööjõu ja arengumaa aeg hakkab lõppema.
cj 15. veebruar 2016 11:08
Sul on lihtsalt vedanud, et töökoht soovib töökaid motiveerida. Mina olen oma töökusega ka CV-le kirja saanud tegevjuhi asetäitja, aga teenin 700 kätte. Lisaks on mul ka kaks ametinimetust lisa ülesannetega veel. Juurde pole lootustki selles firmas saada.
Minu nimi 15. veebruar 2016 13:12
Ma tõesti ei saa aru nendest, kes Mai kommentaarile miinuse panid.
AA+A. 15. veebruar 2016 13:32
Õige tehtud töö eest peab PALKA MAKSMA .

123 15. veebruar 2016 10:13
Täiesti loogiline ju. Töölkäimisega kaasnevad reeglina lisakulutused, rääkimata lisastressist, kuna vaevalt madalapalgalised tööd kellegi lemmikud on. Samuti ei tasu unustada, et mitte veel väga ammu peeti koduperenaiseks olemist võrdseks töökohaga, seega ei oska midagi eriti ette heita neile, kes niiviisi elavad.
Mai 15. veebruar 2016 10:13
Ma ei saa inimestest aru. Miks eeldatakse, et lähen kuhugi lihtsalt kohale ja siis peab kohe suurt palka makstama. Ise peab ikka selle nimel tööd tegema. Esimene töökoht ei peagi olema Eesti keskmise tasuga. Mina alustasin ka pärast ülikooli Tallinnas teenindussektoris.Sain kätte ca 400 (Bruto 480). Maksin ära toa üüri 150-200 eur. Mingi ime kombel näe sain ka Tallinnas sellise rahaga hakkama. Et olin usn töötaja ja tahtsin ära minna, siis järgmisel aastal tõsteti palka 560 bruto. Edasi vahetasin ikkagi töökohta. Töökoha vahetus tuli lihtsalt, sest olin juba esimeses kohas hakanud täitma täiendavaid lisaülesandeid, mis said määravaks järgmise töö otsingul. Edasi on palk kasvanud aastalt 750, 800, 1100, 1300. 6 aastat läks aega, et teenida Tallinna keskmist palka ja siin normaalselt ära elada. Olen veel noor ja küll see kasvab veel edasi. Minu arust on see normaalne ja peaks igaüht motiveerima. Meie asutuses on nt palgasüsteem, mis hoiab tragisid ja pühendunud töötajaid. Anname neile aasta aastalt täiendavaid ülesandeid. Muidugi on meil hulk madalapalgalisi, aga kehva, ükskõikse töösuhtumise eest (tiksun siin tunnid täis) pole ka tööandjal motivatsiooni rohkem maksta. Minu arust on see õige.
sa ei saa võrrelda 15. veebruar 2016 10:45
Tallinnat ja kesk-Eestit. Tallinnas on paljud asjad võimalikud, mujal Eestis (eriti äärealad ja kesk-Eesti) on elu hoopis teine ja seal võid sa 16 aastat ka rügada ja head tööd teha, kuid sa ei saa iial töötasu summas 1300 euri.
Ja kõik ei taha Tallinnas ka elada, ning isegi kui tahaks- siis sinna kolimine oleks omette ettevõtmine. Esiteks kinnisvara hinnad nii üürimisel kui ka ostmisel muu Eestiga ei kannata üldse mingit kriitikat. Noorel ehk lihtsam, kel on tahtmist ka.
Antud loo puhul jäi mulje, et ega see Kaie kodukohast kaugemale ka ei vaata. Vanus 20-ndate lõpp ja 3 aastat kodus istunud ja tööle ei lähe ja ei otsi ka. Mina tema asemel (kui peret ega muud sellist pole) ei läheks Tallinna, aga läheks hoopis kuskile välismaale. Oleks tulevikuks suuremad väljavaated kui siin Eestis. Mujal võib isegi koristajana töötades väga hästi elada ning kuhugi töö osas edasi areneda. Samas, kui haridus poolik, keeli ei oska- no siis tõesti muud valikut pole kui seal Kesk-Eestis kodus istuda.
Ise ma sellist elu ette ei kujuta. Ning Tallinnat kui ainuvõimaliku elukohana ei näe. Paljud, kes Tallinnas ajutuselt töötanud ütlevad- Tallinn sobib töötamiseks aga mitte elamiseks/pere loomiseks. Eks see ole maitse asi kah.
15. veebruar 2016 11:06
Tead sa, leidub neid, kes ei taha välismaale minna.
reku 15. veebruar 2016 10:03
No täiesti normaalne. Miks peaks üks noor enda kinni panema mingi 400€ pärast kuus..... Siit ja sealt ikka veidi tiksub, ja sa oled vaba.
tema 15. veebruar 2016 13:13
Sa oled vaba....tegemaks mida? Nisama tiksuma?
noh mis loll küsimus 15. veebruar 2016 21:13
ma arvan, et nemad tegelevad enesetäiendamisega, harivad ennast, istuvad päevada kaupa raamatuga käes, lahendavad matemaatika ülesandeid ja omavahel jagavad universumiteemalisi mõtteid, eks ju, miinused
töötu 15. veebruar 2016 10:01
abiraha vist kuskil 120 euri.
ab 15. veebruar 2016 09:55
pole asi ka alati toetustes, tahtsin kord ühte noort tööle võtta, 2-3 päeva peale registr. tuli juba kohtutäiturilt kuri kiri palju ma sellelt kutilt pean kinni pidama (polnud elatis), ütlesin siis poisile, et kle, sul mingi klikiaegne võlg üleval aegade algusest. Poiss imestas, et see niiiiiiii vana asi ja ammu juba korras, pole keegi ammu tülitanud sel teemal. Ei midagi, tööle ta ei tulnud, lubas mustalt kuskil haltuurat teha. Vot nii on ka vahel asjalood!
dqd 15. veebruar 2016 12:16
Neid on ilmselt väga palju
ei 15. veebruar 2016 09:53
tea küll, et mingeid toetusi eesti riik maksaks, see mingi ansipi fooliumimütsikese muinasjutt rikkast eestist.
15. veebruar 2016 10:09
Ma ka ei tea. Minu 23 aastane tütar otsis üle aasta tööd, oli vamis minema ka madala palgaga tööle kuid ühelegi kandideerimisele lihtsalt ei vastatud. Kuna ta elab koos meiega, siis ilmselgelt toetusi ei saa, tööturaha sai läbi ja oligi sendita kodus. Kus tuleb see jutt, et noored ei taha tööd teha..usun, et jutt on siiski kindlast kontingendist mite üldises plaanis kõikidest noortest.
15. veebruar 2016 13:39
Need on nn depressioonikud ja suitsiidikud, mis on Soomes massiliselt esindatud. tuvastada raske ja nii nad riiki lollitavad. Nüüd see haigus on jõudnud ka meieni. Elagu parasiitide põlvkond.
Leo 15. veebruar 2016 09:47
Töötuid tuleks kontrollida et selle eest alkoholi ja tubakatooteid ning muid mõnuaineid ei ostaks. Kui ostavad siis järgmine kuu toetus poole väiksem.
yll 15. veebruar 2016 09:41
see ongi ju see euroopalik väärtus mille peale pagulasmaailm siia kokku jookseb.70% neist üle euroopa ju kunagi tööle ei lähe ja riikide võlad muudkui paisuvad.triljonid ja triljonid.nüüd tassitakse veel neid massiliselt meie ülikoolidesse tasuta õppima ning ühikakoht ja stipendium 300eurot antakse lisaks.EL -IST JA ERITI IDA-EUROOPAST TEHAKSE KOLMANDA MAAILMA HOOLDEKODU.
aga mis teha kui eestlastel väärikus puudub täielikult.eks see 700a orjapõlv tegi oma töö.

to soomes 15. veebruar 2016 09:31
ajad kaks asja segamini.ansionsidonnaistta saad 500 päeva ja siis see kukub selle 520€ peale.see aga tiksub ja tiksub ning midagi ei juhtu,kui oskad mängida.tean üsna mitut inimest kes on asunud soomes üle 20 aasta ja pole päevagi tööl käinud.ise olen loll pensionär ja käin veelgi tööl,sest mul tasub see ära.
to soomes 15. veebruar 2016 09:31
kodulooma endale. Et kui ta leiaks alamõõdulise siili, kas ta saaks selle siis endale jätta :kui oled tööl olnud ja saad rohkem töötu abiraha
MRG 15. veebruar 2016 09:15
Rabada oma tervist laastades kellegi ignorantse kapitalisti heaks, saades selle eest orjapalka, mille eest võid osta kiirestilagunevad ja ebakvaliteetseid kaupu, rämpskultuuri ja keskkonnareostust, tänan ei. Olen töövõimetuspensionär ja selle üle uhke.
15. veebruar 2016 09:35
Sama siin 15. veebruar 2016 09:49
tegin ehteestlaslikult tööd, nägin vaeva ja armastuse asemel sain depressiooni ning seetõttu ka töövõime kaotuse. Läks samamoodi nagu Vargamäe omadel, kes, olgem ausad, olid töötegemise tulemusena emotsionaalselt invaliidistunud.
samuti ütlen 15. veebruar 2016 10:28
olen töötanud 40aastat. täielik santlus kallal. ja pensionile ka ei saa jääda, sest riik leiab, et pead 70nda eluaastani tõmblema. lihtsalt pensioniga ära ei ela.
nii on 15. veebruar 2016 09:10
oli ka selline juhus,et käisime naisega koos ühes asutuses tööl,hommikul minnes ja tulles oli autos veel paar inimest igaüks pani mõne raha kütuse tarbeks pärast koondamist jäin üksi seda vahet sõitma aga ühe palgaga enam välja ei tulnud iga päev sõita, naine maksis koondamis rahadest juurde ,et saaks tööl käia.tõesti pole ju mõtet käia tööl kui kulud ületavad tulud.eriti veel siis kui oled tükitööline aga ülemused teha ei luba rohkem kui paar tundi päevas, võimalik vaid eestis.
Kuidas see siis 15. veebruar 2016 09:08
toimib ... "minu esimene töökoht"?
Kui seal palk liiga väike - ei näe ka noor mingit perspektiivi edasi pingutada ja parem töö saada.
Pakute vaid võimalust noortel jääda suletud ringi.
Esimene töökoht peaks olema eriti motiveeriv ja innustav, et kuhu oma õpingutega hiljem peaks jõudma. St algus olla väga kõva ameti juures õpipoisiks-selliks, mitte koristajana või transana.
Harimatu inimene (vanusest olenemata) näeb maailma ja ennast üks ühele, tal puudub perspektiivne nägemine-tunnetus, et mõelda-olla suuremalt. Seega, motivatsioon peab olema selge ja arusaadav: korralik palk, hea kollektiiv, töötingimused ja enda võimalustega, nägemine seda tööd tegemas.
pro 15. veebruar 2016 09:05
Kui suur see toetus on siis, et selle najal elatakse? Mingi lavastatud jutuke! Noored ei lähe tööle sest nad ei saa tööd! Nad ei saa tööd kus makstakse ausalt st väärikat tasu tehtud töö eest. Kuna meie riik EI SUUDA MAKSTA ADEKVAATSEID TOETUSI siis noored kel elule aluse rajamine meeles, ei saa tööl käija mingi mõnitava 400-600 euro eest! Aga just sellise tasu peale töö eest on Eestis tegutsev ärimees oma äri rajanud. Kui keskealised lepivad selle näruse peost suhu elamisega siis noortel on vaja rajada kodu ja pere ning selleks oleks vaja meie kaupmeeste pandud hindade juures vähemalt poole suuremat töötasu. Ja seda mitte ainult oxfordi diplomiga tõusikutele vaid ka päris töö ärategevatele tavalisetele töötajatele.
to pro 15. veebruar 2016 13:11
mis tasuvat tööd sinusuguse mõtlemisvõimega inimesele, kes sa nimetad kõrgharidust omavaid inimesi tõusikuteks, peaks leiduma?
neotöötu 15. veebruar 2016 08:53
Jah, ega 500 netos normkoormusega pole õige mõte hommikul vara tõusmiseks. Pealegi igasuguste teenindajakohtade ajutine tegemine rikub varasema hea cv ära :)
15. veebruar 2016 08:51
miks tööd teha jatööle minna kui riik soodustab seda olen ka ise viie lapse ema ja ikka pidin vaatama kuidas toime tulla riik ei toetanud kordagi noored on nüüd lihtsalt mugavad et tööle minna ka see väikene raha on abiks kui sul üldse ei ole raha nüüd on käsi pikalt ees ja andke ei saa ju nii
Viie lapse emale 15. veebruar 2016 16:36
Enne viie lapse tegemist võiks ikka planeerida ja ette näha kõiksugu võimalused ja raskused, mis võivad tulla viie lapse ülevalpidamisega. Selline mentaliteet on analoogne Soomes toetuste najal elavate moslemite/mustlaste mentaliteediga. Üks alfaisane lükkab 3-4 naist paksuks mitmeid kordi ning koorib riigilt mõnusalt raha oma 20 järeltulijaga.
Eestis selline asi ei päde, seega soovitus: tee enne 6. last kindlaks, kas sa ikka jaksad teda toita/riidesse panna/huviringide eest hoolitseda ning et ka endale jääks mõni euroke enese poputamiseks. Sellegipoolest tubli, et toetad Eesti iivet!

Õige kah 15. veebruar 2016 08:38
Ise olen 50-ne aastane,käin tööl,tervis vilets,palk väike.EI saa aru,miks ennast tapan,lihtsalt harjumus,et muidu elada ei saa.Järjest tõuseb pensioniiga,seda pensioniaega vist minu silmad ei näegi.Noored on targemad,loomulikult pole mõtet tööleminna,kui korralikku palka ei maksta,kellel on töölist vaja,maksku ka.Ei ole vaja kõike endale tasku toppida.
sama siin 15. veebruar 2016 08:44
58 aastane koolis tööl,laste mõnitada. Osa lapsi vaimse puudega ,erikoole eriti enam pole.Kõik sulandame tavakooli - ime siis ,et kui Ligi tuleb lapsed peitu.
N56 15. veebruar 2016 13:10
Aga mina ei vingu. Teen tööd, tihti (tavaliselt) palju rohkem tunde päevas, kui norm ette näeb. Sest olen iseenda tööandja ja sellega rahul. Teen tööd, mida armastan - tervis on korras, pangaarve talutav (rikkust see küll majja ei too, aga ju siis nii väga ei hooli mingitest luksasjadest), närvid korras. Ka lapsed on kõik väga hästi toimetulevad - kes hinnatuna heal palgal palgatööl, kes eraettevõtjana. Kõik on tahtmises kinni - ma ei ole kunagi arvanud, et niisama antakse - ikka tuleb ise leida endale sobiv tegevus, Vajadusel juurde õppida ja eelkõoige postiivselt ellu suhtuda.
suli 15. veebruar 2016 08:36
aga töövõimetud sunnime võimalik vaid eesti riigis
ass 15. veebruar 2016 08:32
See on REF-de 15 aasta suursaavutus, käia tööl min. palga eest. Käigu ise ja kiitku !!!?
sama 15. veebruar 2016 08:18
Soomes sama asi.Töötu abiraha saad kätte nii 520€ kanti+korteri üüri tugi.Kui oskad mängida,siis veel sotsiaalist tuge lisaks.Milleks tööle minna,kui väikse palga korral jääb vähem elamiseks kui töötu olles
reaalsus 15. veebruar 2016 08:39
Nii ongi, tööle minnes kulud kohe suurenevad ja tulemuseks jääbki elamiseks vähem kätte, kui toetusi saades. Kui töökoht asub kodust oluliselt kaugemal ka, siis maksad tööl käimisele veel pealegi.
soomes 15. veebruar 2016 08:40
saad seda 520 e 500 päeva ja siis on jokk.sotsiaalist on soomes päris keeruline midagi saada,nagu kgb nuhid uurivad,kust mida ostad.