Eesti uudised

Reinsalu tahab sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolida (13)

Siim Randla, 15. veebruar 2016 06:00
Reinsalu tahab sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolida.Foto: Laura Oks
Sisekaitseakadeemia üleviimine Ida-Virumaale lihtsustaks seadusele vastavate sisejulgeolekuvaldkonna töötajate leidmist, eriti politsei- ja piirivalveametis, kuna õppetöö kestel harjuksid kadetid piirkonnaga, leiab justiitsminister Urmas Reinsalu kirjas riigihalduse ministrile Arto Aasale ja ministeeriumidele.

Töökohtade arv, mida oleks otstarbekas üle viia, on 60–70 õppejõudu, pärast tugiteenuste ümberkorraldamist ja kolme asukoha ühte kohta koondamist kuni 100 mitteõppejõust töötajat, leiab Urmas Reinsalu.

Samal teemal

Praeguse seisuga 220 Tallinnas ja Murastes ning 20 Väike-Maarjas paiknevat töökohta on otstarbekas jätta sinna, arvestades tehtud invsteeringuid ja lähedust Ida-Virumaale, lisab ta. Ka võiks samale kohale jääda Paikusel asuvad töökohad.

Kool on ebaotstarbekalt mitmes asukohas, kusjuures tema põhiasukoha hooned on sedavõrd amortiseerunud, et need tuleks täielikult lammutada, leiab Urmas Reinsalu ettepanekus viia sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale.

Võrreldes muude koolidega lihtsustaks õppejõudude leidmist rotatsioon, mis on rakenduskõrgkooli puhul otstarbekas sõltumata asukohast, märgib ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee