Reinsalu tahab sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale kolida.Foto: Laura Oks
Siim Randla 15. veebruar 2016 06:00
Sisekaitseakadeemia üleviimine Ida-Virumaale lihtsustaks seadusele vastavate sisejulgeolekuvaldkonna töötajate leidmist, eriti politsei- ja piirivalveametis, kuna õppetöö kestel harjuksid kadetid piirkonnaga, leiab justiitsminister Urmas Reinsalu kirjas riigihalduse ministrile Arto Aasale ja ministeeriumidele.

Töökohtade arv, mida oleks otstarbekas üle viia, on 60–70 õppejõudu, pärast tugiteenuste ümberkorraldamist ja kolme asukoha ühte kohta koondamist kuni 100 mitteõppejõust töötajat, leiab Urmas Reinsalu.

Praeguse seisuga 220 Tallinnas ja Murastes ning 20 Väike-Maarjas paiknevat töökohta on otstarbekas jätta sinna, arvestades tehtud invsteeringuid ja lähedust Ida-Virumaale, lisab ta. Ka võiks samale kohale jääda Paikusel asuvad töökohad.

Kool on ebaotstarbekalt mitmes asukohas, kusjuures tema põhiasukoha hooned on sedavõrd amortiseerunud, et need tuleks täielikult lammutada, leiab Urmas Reinsalu ettepanekus viia sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale.

Võrreldes muude koolidega lihtsustaks õppejõudude leidmist rotatsioon, mis on rakenduskõrgkooli puhul otstarbekas sõltumata asukohast, märgib ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (13)

Hakkab 15. veebruar 2016 23:27
jälle peale .... head kaasmaalased otsige üles vana Eesti Ekspress 6.september 2012. Parteide rahastaja ootab sisekaitseakadeemia kolimist oma krundile. Enne valimisi annetas Priit Kotkas poliitikutele heldelt raha. Eks ta ju ootab kannatlikult aastaid valitsuse otsust. Kolimist toetasid IRL'i ja mõned Reformi ministrid, peaministri nõunik, erukindral Ants Laaneots hoiatas, et eestlased ei pruugi minna Ida-Virumaale õppima. Pealegi kuluks akadeemia tuhat kadetti ära Tallinna kaitseks võimalike massirahutuste puhul. IRL'le annetas Priit Kotkas 13 000 eurot, sotsidele 6 400 eurot ja reformile 10 000 eurot. Kas see on juhuslik kokkulangevus? Ei ole siin juhuslikku midagi, enne raha, siis koalitsioonileping ja "isamaaline otsus" Kolimine läheb maksma ligi või nüüd juba üle 100 miljoni euro. Valijad peavad tõsiselt mõtlema, kelle poolt nad hääle annavad järgmistel valimistel. Õigem oleks nüüd juba laiali peksta see valitsus. 2012-2016 pole mitte kui midagi paremaks muutunud, hullemaks aina läheb, kui kaua võib?
äkki 15. veebruar 2016 21:42
Koliks pealinna petserisse?!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS