Eesti uudised

Päästeameti reid: suitsuandur hakkas karjuma, võtsin laest alla

Liis Vaksmann, 15. veebruar 2016 06:00

26 KOMMENTAARI

s
Sander/ 15. veebruar 2016 18:15
Ärge mind valesti mõistke, olen igati suitsu-vinguanduri poolt, kuid mind huvitab, kas olen kohustatud pritsumehe lubama enda elamisse asjatama??? Üldjoontes tohib elamisse tulla politseigi, vaid prokoröri sanktsiooniga ja nüüd tuleb pritsumees ja kukub karistama, nagu meedias lubati-"KARISTAME KINDLASTI KÕIKI, KUS VIGU LEIAME"
t
to sander/ 15. veebruar 2016 18:39
Ei , ei pea neid sisse laskma - neil on küll õigus neid andureid käia kontrollimas , kuid sellest peavad nad ette teatama ( min 3 päeva ) - see on ju ka seaduses kirjas . Nii et ähvardused on tühised või võib ka nende endi vastu pöörata - sissetung antud olukorras pole lubatud - tulles ukse taha peavad nad eelnevalt küsima kas võivad siseneda ja peavad lahkuma teie esimesel nõudmisel
1
1200/ 15. veebruar 2016 17:54
see mu 5 kuu pension, kui võtan sms laenu trahvi maksmiseks, siis tuleb nälga surra, mõrtsukad. Jah hakkab niisama karjuma, ka uue patareiga.
p
puruvanake/ 15. veebruar 2016 17:22
Mitte üheski vastavas artkilis pole tõrjujad ja rahasoovijad selgitanud, kuidas peab vanur seda laes olevat andurit rahustama või patareid vahetama. Vanainimese probleemid on tasakaaluhäired, rabedad kondid ja hajameelsus.
Kui nüüd andur üürgama hakkab üle keenud piima tõttu või lihtsalt siis, kui talle meeldib, siis kas appi tuleb tuletõrjuja või kiirabi? Sest ilmselgelt murrab vanainimene lae all ukerdades mõne kondi.
v
V6tsin ka maha KOHUTAVAT LÄRMI tegeva suitsuanduri,/ 15. veebruar 2016 16:33
hakkas ilma mingi p6hjuseta nii jube valjusti röökima, et mu südamehaige isa oleks peaaegu infarkti saanud. Tükk aega olid tal sel päeval valud südames ja tuli rohtusid v6tta rohkem kui tavaliselt. Nüüd on see jubedus laest maas - teinekord keegi saabki veel infarkti, kui see idiootlik vidin PÕHJUSETA p6rgulärmi teeb.
m
meil/ 15. veebruar 2016 16:31
on kõik sunniviisiliselt vabatahtlik.töökohti on vaja,pandi paika kontrollijad.töökohad olemas,palga teenivad trahvidega ja osa pudeneb ka riigikassasse.
y
yy/ 15. veebruar 2016 15:59
see vidin ei ole sobiv kasutamiseks neile, kelle korteris keegi alati kodus ei ole. Ta võib hakata lärmama ja alati, kui välja lähen, olen mures. Kui hakkab lärmama, ei suuda korterelamus teised korterid seda pöörast huilgamast küll välja kannatada, kuni ma koju tulen. Seega tuleb lõhkuda ukselukud, uks või aken.
Keegi siin ütles, et võib hakata lärmama, kui patareid vananevad. Pataridel on kuupäev peal, minu omadel 2018.aasta. Kas peavad nii kaua vastu? Aga võibolla vastu peavad lühema aja? Võib-olla tahavad vahetamist 2016 aastal????
Suitsuandurid on vajalikud, kuid need peaksid olema siis mingid elektrivõrku lülitatavad, et neid saaks väljastpoolt korterit välja lülitada. Kuni seda ei ole, on asi korteriomaniku jaoks ikka väga murettekitav.
Asjamehed, mõelge teie ka: Lihtne on trahvida ...
v
Viga tekkis!./ 15. veebruar 2016 15:40
Vabandust : mina ei ulu kapi otsas, vaid andur ULUB.
Hobusel neli jalga ja komistab ka, mul ainult veel poolteist alles..Ilusat päeva!
8
85-aastane üksik pensionär./ 15. veebruar 2016 15:37
Kuidas ma selle röökiva vidina ISE laest kätte saan? Kustutasin küünla,suits kandus lakke, hakkas ulguma...Terve maja hilisõhtul paanikas!
Aga laest kätte ei saanudki.. arvake ise, mis edasi sai...
Nüüd enam lae alla ei kinnita! Kapi otsas ulun ka kui vaja!
t
to pensionär / 15. veebruar 2016 18:40
Selleks on muidugi olemas andurid , millede patarei on toodud juhtmega seina peale , olen pikendanud ka ise olemasolevaid andureid - päästjad on seda isegi aksepteerinud

s
Sasaul/ 15. veebruar 2016 15:15
Miks te neid pätte üldse majja lasete? Minul kiunusid ja kraapisid nad 10min. ukse taga. Ähvardasid mind sealt kõiksuguste organitega. Alates politseist kuni riigikoguni välja .Lõpuks lahkusid nad sama targalt kui tulid.
n
Nii on/ 15. veebruar 2016 15:31
PÕHISEADUS
§ 33. Kodu on puutumatu. Ei tohi tungida kellegi eluruumi, valdusse ega töökohta ega neid ka läbi otsida, välja arvatud seadusega sätestatud juhtudel ja korras avaliku korra, tervise või teiste inimeste õiguste ja vabaduste kaitseks, kuriteo tõkestamiseks, kurjategija tabamiseks või tõe väljaselgitamiseks kriminaalmenetluses.
p
paraku/ 15. veebruar 2016 16:27
Täna päästeametis, homme töötu varas.
j
Just/ 15. veebruar 2016 14:07
vahetasin vana anduri välja,korras oli pool aastat.Ja kui uut läksin ostma,oh üllatust.Kui paar aastat tagasi maksid 5 eurot siis nüüd algavad hinnad 10 eurost.Kõige kallim 17 eurot.Ikka hea äri,nüüd on näha kelle sissetuleku eest valitsus seisab.
s
sellised trahvisummad on küll liiast/ 15. veebruar 2016 14:02
Endal sama kogemus ja mitte ühe anduriga. Sai andur lakke pandud, nädala jagu oli rahulik ja siis hakkas karjuma oli isegi nupp mida pidi vajutama, aga ei aitanud midagi, vait jäi siis kui patarei välja sai võetud. Kõik kordus kui patarei tagasi panin. Võtsin sammuti anduri laest alla ja nüüd ootan kuidas mulle selgitatakse, et rikun seadust ja kes trahvi maksab. Kui raha pole siis maja läheb sundmüüki või kuidas mittetoimetulevatelt inimestelt see 1200 euri siis võõrandatakse? Tahan märkida, et ka teine andur käitus samamoodi, ainukese vahaga, et töötas vist paar kuud. Ei aita ka uus patarei ja need andurid ei olnud mitte odavad.
l
loo/ 15. veebruar 2016 09:43
Kuidas töötab suitsuandur üheinimese elamises? Kui üksikuna elav on kodus, siis tunneb ta, et midagi on korrast ära enne kui see andur. Kui üksik on kodust väljas siis kellele see andur karjub?
Andur peaks siiski olema vabatahtlik. Muidugi võivad kindlustajad siduda omad lepingud selle olemasoluga.
n
Nii ongi/ 15. veebruar 2016 09:34
Tavaliselt hakkavad nad põhjuseta öösel karjuma.
y
yy/ 15. veebruar 2016 09:24
see, et andur mitte millegi peale lärmama hakkab, on mullegi tuttav. Öösel kell kolm hakkas tööle ja nädal hiljem jälle. Põhjust ma ei tea.
Kui olen kodus, pole probleemi, võtan lärmaja maha ja panen tagasi.
Aga mis juhtub, kui ööbin suvilas või olen lihtsalt kodust ära paar päeva? Ilmselt kutsuvad naabrid päästjad kohale, lõhuvad ukseluku ära.... Ja vaigistavad anduri maha. See on probleem.
Mis maksab luku vahetus, ukse parandamine. Jah, mul on kodukindlustus, aga omavastutus on 90 eurot...
h
hm/ 15. veebruar 2016 09:21
Tegelikult siseneda saavad ainult kohtu orderiga.
t
to hm, sul täitsa õigus/ 15. veebruar 2016 14:07
just, ja kõik peaksid teadma oma õigusi,kodu on puutumatu ja püha ja tõesti ilma kohtu orderita ei ole kellelgi õigust sinu elamusse siseneda, veel vähem läbi otsid, olgu sellekas või suitsuandur, nii on.
k
15. veebruar 2016 08:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
15. veebruar 2016 08:32
Kui tulekahju juhtub ,siis pritsumehed ka las ootavad õues ,kuni peremees lubab kustutama hakata.

n
naer/ 15. veebruar 2016 08:03
need andurid töötavad väga hästi ,karjuma hakkab siis kui patarei läbi,uus paatrei ja töötab jälle vähemalt aasta.Tean seda ,sest juhtus sama lugu,võtsin anduri alla viisin õue ja ikka karjus,vahetasin patarei ,panin lakke ja kõik toimis.Emalt mõtlesin sama ,et rikkis.Seepärast ajab see lugu naerma.olin sama võhik.
x
xxx/ 15. veebruar 2016 08:50
Ega ikka tööta küll.Vahetasime patareisid mitu korda - ei midagi,ikka karjus. Ühe kampaania käigus käidi kohal ning pandi uus andur,mis peaks töötama aastaid. Ning probleeme pole rohkem olnud. Sama asi toimus mu vanematega ja nii mõnegi tuttavaga. Peale päästeameti poolt paigaldatud anduri,kõik toimib.
v
Vastulause/ 15. veebruar 2016 13:42
Hakkab ka siis karjuma, kui oled just patarei ära
vahetanud!
h
hiiuvana/ 15. veebruar 2016 15:42
äi tööta hästi ega halvasti vaid siis kui ISE TAHAVAD, nagu meite riigikogu.
a
asi käis niimoodi/ 15. veebruar 2016 07:04
Kogu see suitsuandurite pokazuuha on kellegi poolt räige rahaga kinni tambitud totakas seadus. Ostis mingi soss-sepast nn ärimees Hiinast paar miljonit pees andurit; ei saanud neid kuidagi maha müüdud; no lasi siis seaduse teha, et kui seda pees vidinat kodus ei ole, siis saab 1200 eurot lihtinimesele trahvi teha. Nüüd hõõrub see nn ärimees käsi - Hiina sopast saab ilusti lahti, mis sellest, et need andurid ei tööta. JOKK.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee