Eesti uudised

Korb: keskkonnatasude maksmine tuleb viia nafta hinnast sõltuvaks (4)

LISA KOMMENTAAR

Korb oli vist 13. veebruar 2016 15:42
see keskerakondlane,kes omale Leningradist ülikoolidiplomi varastas.
Jürgen 13. veebruar 2016 14:40
Poliitikud võiks endale detailid selgeks teha ja asja sisusse süüvida. Nimelt on olemas keskkonnatasud ja ressursitasud. Mõlemad on hetkel poliitiliselt lihtsalt rahakogumise allikad, mingit loogilist arvutust pole tehtud, igalt aastal jõudsalt otsa väänatud. Mida peaks tegema on see, et keskkonnatasud peaksid olema täpselt sellised et katavad keskkonnale tehtava kahju ning need ei peaks sõltuma nafta hinnast vaid keskkonnale tehtavast kahjust. Küll aga peaks (põlevkivi) ressursitasu olema otseses sõltuvuses nafta hinnast sest muidu on loll olukord kus kürge nafta hinna korral õlitootjad suplevad rahas ning madala nafta hinna korral poovad keskmised ressursitasud hinge kinni.
Kesikute haige loogika. 13. veebruar 2016 14:26
Nagu madala naftahinna juures saastaks põlevivitöötlemine vähem loodust. Kui ei tasu õli toota, siis las jääb põlevkivi paremaid aegu ootama.
vast 13. veebruar 2016 13:25
Peaks hoopis riigikogulaste palgad siduma naftahinnaga. Egas siis naftahinna langus ei tähenda veel, et põlevkivi kaevandamine ja töötlemine sellega vähem keskkonda ei reosta, efektiks on vähem raha riigi eelarvesse, tuleb otsida uusi katteallikaid ja see saab tulla ainult kaudsete maksude arvelt, kas siis olemasolevate järjekordne tõstmine või uute kehtestamine.