Eesti uudised

Leedu autovaraste bande liikmete tabamiseks korraldas Eesti politsei enneolematu ajujahi (9)

Arvo Uustalu, 13. veebruar 2016, 06:00
SUUROPERATSIOON: Relvastatud ja ohtlike varaste tabamisel osales üle saja politseiametniku.Foto: Kenno Soo

Vastupanu osutanud relvastatud varaste kinnipidamisel kasutati tulirelva.

Eile öösel ja hommikul leidis Viljandimaal Karksi-Nuias ja selle lähistel aset mastaapne politseioperatsioon, millesarnast Eestis harva näeb – kinni peeti kaks võimalikku Leedu autovarast, kelle tabamiseks tuli kasutusele võtta tulirelv, kolmas saadi kätte Läti piiri ääres.

Eilne politseioperatsioon algas kriminaalpolitsei kogutud info alusel südaöö paiku, kui hakati jälgima kahtlustatavate võimalikke liikumismarsruute. Kahtlustatavate peatamiseks planeeriti kella 4 paiku Karksi lähistele teesulg. Kahtlustatavad liikusid sel ajal Tartumaal Ülenurme vallas eramu hoovilt varastatud BMW X5 XDRIVE ja saateautoga Viljandimaa suunas. Teesuluni jõudes ja politseinikke märgates suurendas BMW kiirust ning püüdis politseinikke rammida. Suurema ohu välistamiseks ja enesekaitseks kasutasid politseinikud sõiduki peatamiseks teenistusrelva sihtides nii auto rehvidesse kui mootorisse. BMW juht tagurdas ning püüdis endiselt põgeneda, kuid sõitis vastu puud ja põgenes. BMW taga sõitnud saateautojuht keeras teesulu ees põllule ning paarikümne meetri läbimise järel jooksis sellest välja kaks kahtlustatavat.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. august 2017, 13:34
ODÜSSEIA: riik jättis politsei läbitulistatud uue auto omaniku hüvitiseta
22. mai 2017, 10:38
Viimane Leedu autovaraste jõugu liige mõisteti süüdi
6. aprill 2016, 06:00
Kohus saatis professionaalse Leedu luksusautovarga kaheks aastaks vangi
12. veebruar 2016, 18:20
KOKKUVÕTE KURIOOSSEST PÄEVAST: Viljandimaa politseioperatsioonil osales üle saja politseiametniku Eestist ja Lätist, üks kahtlusalune sai politseilt kuuli jalga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee