Maailm

Külluslik valik: juut, sotsialist, daam, kauboi, miljardär, latiino (4)

Allan Espenberg, 13. veebruar 2016 06:00
PRAEGUNE LIIDER: Seitsme vabariiklase seas juhib pärast kahes osariigis toimunud eelvalimisi miljardär Donald Trump.Foto: Reuters / Scanpix

Vähem kui üheksa kuu pärast valivad ameeriklased endale uue presidendi. Tuleva aasta alguses lahkub kaks ametiaega Ameerika Ühendriike juhtinud Barack Obama Valgest Majast ja ametisse vannutatakse uus president.

Kuigi valimisteni jääb üha vähem aega, pole ikka veel midagi selge. Isegi kõige andekamad eksperdid ei oska praegu ennustada, kes on need kandidaadid, kelle nimed kantakse hääletussedelitele. Kuid iga nädalaga muutub olukord selgemaks, sest kuu alguses alanud eelvalimised on juba kandidaatide nimekirja tunduvalt lühendanud.

Peamine võitlus USA presidendi ametikoha pärast on juba mitu sajandit käinud kahe suurema partei – Vabariikliku Partei ("elevantide") ja Demokraatliku Partei ("eeslite") vahel. Kuid kummagi erakonna peakandidaadiks saamiseks tuleb läbi käia pikk, keeruline ja väsitav teekond, millega kõik presidendiks pürgijad ei saagi hakkama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.05.2016
Ka Kasich mängust väljas, vabariiklaste ainus presidendikandidaat on Trump
04.05.2016
Cruz loobus, Trump sisuliselt ainus vabariiklaste kandidaat
02.03.2016
USA presidendivalimiste eelvalimised ehk superteisipäev: võidukad olid Trump ja Clinton
14.02.2016
Kes on need kokad, kes teevad suupisted presidendi vastuvõtu pidulauale?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee