(Tiina Kõrtsini)

Taavi Rõivase tööle antud seni madalaim hinne – 2,57 viiepallisüsteemis – peaministrit ei heiduta. Rõivas tunneb end enda sõnul väga hästi ega väsi kordamast reformierakondlikku mantrat, et tööd ei tehta vaid reitingule mõeldes – teadagi on rahva rahulolu vajalik vaid valimispäeval. Kahjuks pole veel kuulda olnud neist lahendustest võimuliitu pikalt vaevanud tülidele, millele peaminister Rõivas isikliku poliitilise kapitali väidetavalt ohvriks tõi.

Uus masu terendab?

Kuigi majanduskasvu protsent näib kukkuvat samasuguse kolinaga nagu peaministri ja valitsuserakondade reiting, ja uudis juhtmeköidiseid valmistava tehase PKC sulgemisest, mis tähendab veel 600 inimest töötukassa sabas, paneb majandusanalüütikud rääkima uue masu algusest, ei pane see veel muretsema Eesti majanduse tugevuses veendunud peaministrit. Lohutust ei paku ka ettevõtlusminister Liisa Oviir, kes tõdeb, et odavad töökohad kaovad ja kallist tööd meil veel teha ei osata. Kel veel jaksu, kähku IT-spetsialistiks ümberõppima!

Ametnikud Ida-Virumaale!

Ajal, kus riigiaparaadi kulude kokkuhoidmiseks otsitakse 750 koondatavat riigiteenistujat haiglate tugipersonali seast, mõjub kohatult justiitsminister Urmas Reinsalu ettepanek kolida 1000 avaliku sektori töökohta pealinnast Ida-Virumaale. Kahtlemata kulukas ettevõtmine pole eriliselt toetajaid leidnud ka ametnike endi seas, mis võib olla märk sellest, et isegi kui Reinsalu plaan jõustub, valguksid paljud ümberasustatavatest ikkagi tagasi pealinna.

Ohtlikult libe tee

Viimaste nädalate ränkade liiklusõnnetuste valguses on igati õigustatud manitsused, et inimesed kasutaksid turvavööd peale auto ka bussis. Paha pole ka mõte, et politsei kontrolliks pisteliselt turvavööde kasutamist, tagamaks, et kümneid inimesi sõidutavates bussides oleks tõesti igaüks turvaliselt kinnitatud. Kuid turvavöögi hoiab ära vaid kõige hullema, kui õnnetus tõesti juhtuma peaks. Ka riik peab teeomanikuna senisest hoolikamalt jälgima, et teehooldusnõuded oleks täidetud.

Riigikogu loomaaed

Riigikogu kantselei väljatöötatav uus sissepääsu- ja turvakord sätestab, et edaspidi peavad rahvasaadikute lemmikloomad jääma riigikogu ukse taha. Vaevalt, et üks kass või koer saadikute tööruumis kedagi väga häiriski, kuid kahtlemata vajas kantselei head põhjust, et näidata ust näiteks pistrikega esindushoonesse siseneda üritanutele. Mine tea, ehk oleks kitsekasvatajast riigikogu liikmel Martin Repinskilgi tekkinud mõni päev tahtmine lemmikloom parlamendihoonesse kaasa võtta.

Jaga artiklit

46 kommentaari

T
Tõesti  /   15:16, 26. veebr 2016
Kui ametnikud Ida-Virumaale lähevad ,kas see leevendab töötute olukorda ,kahtlen kõvasti !!! Ja kas väiksema rahaga poleks saanud Estonias pidu pidada ?????????? Uskumatud laristajad.
E
edvard  /   10:09, 23. veebr 2016
no see Vasja on ju meie tankist ,ega ta ise ei räägigi see mula tuleb kõik lindi peal ,makk on taskus liigutab ainult suud,sellepärast kõrvade vahel polegi vaja midagi,partei on ju põhiline suunanäitaja naguKP

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis