Täna on Linnateatri 50. sünnipäev. 13. augustil 1965. aastal ENSV Kultuuriministeeriumi käskkirjaga moodustatud Eesti Riiklikus Noorsooteatris oli esimene esietendus järgmise aasta 13. veebruaril. Lisaks figureerib 13. kuupäev veel mitmes teatrile tähtsas paberis. „Nii et meile on see pigem õnnenumber,“ on öelnud Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. Praegu hakkad selles tahtmatult kahtlema.

„Minul on linnapea sõna aprillist 2008, et uue maja ehitus läheb käima järgmise aasta jaanuaris, kui eraldatakse 200 miljonit krooni,“ kinnitas teatri direktor Raivo Põldmaa hooaja avamisel septembris 2008. Sama aasta sügiseks sai selgeks, et nüüdseks ametist eemaldatud Savisaar lihtlabaselt valetas, sest sellist summat polnud kuskilt võtta. Lootus, et Linnateatri suur saal valmib 2010. aastaks, kustus hoobilt.

Viimases hädas lasi linnavalitsus käiku kahtlase ja ootamatu hädahääletamise, kas Kultuurikatel või Linnateatri suur saal. Kultuurikatel jäi tookord peale. Ehitame Kultuurikatla valmis ja siis tegeleme edasi Linnateatriga, lubas Savisaar siis. Usutavasti on Edgar Savisaare aeg linnapeana aga möödas ja muude asjaajamiste kõrval saab ta käed lubadusest puhtaks pesta. Palju õnne, Linnateater!

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis