(STEPHEN LAM)

„Ongi nii, et kantselei plaani järgi on riigikogusse sisenemisel keelatud objektid relvad, lõhkeained ja loomad. Meie Lotta on võrdsustatud relvade ja lõhkeainetega,“ väljendas riigikogu liige Liina Kersna nördimust riigikogu uue korra üle.

Ometi võib riigikogu kantseleid, kes soovib seni kehtinud sissepääsu- ja turvakorda täpsustada, mõista. Olgu siis viimaseks piisaks kantselei karikas huvigrupp, kes püüdis parlamendihoonesse siseneda koos pistrikega või midagi muud – kui riigi üks tähtsamaid esindushooneid meenutab pigem loomaaeda kui kohta, kus auväärsed riigikogu liikmed tööd teevad, on midagi valesti.

Muudatusele sõrgu vastu ajavad rahvasaadikud on murelikud. „Kes siis tegeleb koera eest hoolitsemisega, et ta ei jääks nälga ja saaks pissil käidud?" küsib Marianne Mikko, viidates riigikogu ööistungitele. Samuti ei pea ta paljuks öelda, et nõukaajalik keeld seab kahtluse alla demokraatia olemuse.

Kuid demokraatia olemuse kaitsmise kõrval on kantseleile kahtlemata tähtsad ka esinduskogu väärikas maine ja inimeste võrdne kohtlemine. Ei ole ju asi ainult selles, et näiteks püüton on vähem salongikõlbulik lemmikloom parlamenti kaasa võtmiseks kui kassipoeg, vaid selleski, et suurem osa kontoritöötajaist, rääkimata pikkade vahetustega klienditeenindajatest, peab leidma lahenduse, et nende lemmikud oleksid töö ajal hästi hoitud. Kui riigikogulaste mure ei piirduks aga vaid sellega, kuidas isiklikke eraelulisi kohustusi tööeluga paremini ühitada, siis oleks juba tunduvalt varem tõusnud päevakorda küsimus, kuidas Eesti töökeskkondi loomasõbralikumaks (ja ühtlasi stressivabamaks) muuta. Alles siis võiks rääkida vana korra taastamisest riigikoguski.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
marx  /   14:20, 14. veebr 2016
nagu öeldakse ühes eesti kultusfilmis (oinakari mitte eesti riigikogu).paistab et neil pole seal muud teha kui igasugu lollusi välja mõelda.
K
kujutage ette  /   19:19, 13. veebr 2016
kui poemüüjatel ja kassapidajatel koerad-kassid-papagoid kaasas, kuidas teile meeldiks? Ei maksa ennast ikka üle tähtsustada. Öösel inimest opereerival kirurgil kass või koer kaasas. On ikka mõistus inimestel, kui riigiasjadega tegelda ei mõista, siis tegeldakse lollustega.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis