Eesti uudised

Kotka: on aeg, et põllumajanduse raske seis jõuaks kohale ka meie peaministrile (14)

Õhtuleht.ee, 12. veebruar 2016 13:37
Foto: MATI HIIS
„Eesti põllumajandus on raskes seisus ja on aeg, et taoline teadmine jõuaks ka meie peaministrile kohale," rääkis parlemendi maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

"Taavi Rõivase ja Reformierakonna lemmikteemaks on julgeolek ning valitsuse põhirõhk tundubki minevat liitlasjõudude kohalolu promomiseks. Paraku jäetakse aga täielikult tähelepanuta toidujulgeolek ja selle tagamine. Kui Eesti põllumajanduses jätkub tänane madalseis, siis ei ole meil peagi lauale võtta kodumaiseid produkte. See aga on juba tõsine julgeolekurisk,“ lisas Kotka

„Eesti riik ei ole olnud ambitsioonikas toetama põllumajandust ning seetõttu ei konkureeri meie põllumehed Euroopa Liidu turul võrdsetel tingimustel teiste põllumeestega. Viimastel aastatel on meie põllumehi tabanud valusalt Venemaale kehtestatud sanktsioonid, kriis piimandussektoris ning muidugi ka seakatk. Ainuüksi katku kahju Eesti majandusele ulatub Eesti Konjunktuuriinstituudi andmetel tänavu 36 miljoni euroni. Eesti isevarustatus sealihaga võib uuringute kohaselt kahaneda käesoleva aasta lõpuks 60-65 protsendile. Lisaks seakasvatusele on raskustes piimatööstus, kalatööstus ja mitmed teised valdkonnad. Tegemist on tõsise probleemiga, millega valitsus peab tegelema asuma. On aeg lõpetada sõjatrummi tagumine ning keskenduda tõelisele julgeolekuohule,“ lõpetas Siret Kotka.

Samal teemal

10.02.2016
RIIGIKOGUS ÕNN ÕITSEB! Siret Kotka: jah, oleme Martiniga koos!