Euroopa Ülemnõukogu eesistuja Donald Tusk (Reuters / Scanpix)

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas täna saata Euroopa Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile kirja, milles toetatakse rahvusparlamentide rolli suurendamist Euroopa Liidu (EL) õigusloomes. See on üks Suurbritannia ettepanekutest, mida britid soovivad oma suhetes EL-ga läbi rääkida Euroopa Ülemkogu kohtumisel järgmisel nädalal.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on rahvusparlamentidel tähtis roll Euroopa seadusandluse ülevõtmisel oma riigi õigusloomesse. "Toetame Ühendkuningriigi nii-öelda punase kaardi ettepanekut, et nõukogu peaks peatama ELi eelnõu menetluse, kui selle vastu on üle 55 protsendi rahvusparlamentidest. See annaks hea võimaluse kontrollida eelnõu olulisust ja vältida mittevajalikke seadusandlikke takistusi ettevõtjatele ja kodanikele," ütles Palling.

ELi asjade komisjon loodab toetuskirjale ka teiste liikmesriikide toetust enne Euroopa Ülemkogu kohtumist, mis toimub 18.–19. veebruaril. Ülemkogul peetakse läbirääkimisi Ühendkuningriigi uue kokkuleppe osas Euroopa Liiduga, mis puudutab euroala ja sellesse mittekuuluvate liikmesriikide omavahelisi suhteid, ELi konkurentsivõime tugevdamist, suveräänsust ning isikute vaba liikumist.

ELi asjade komisjon toetas Eesti seisukohti Euroopa Ülemkogul, kus Eestit esindab peaminister Taavi Rõivas.

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Kalju  /   16:37, 12. veebr 2016
Tuleb luua üks ja ühtse juhtimise all olev Euroopa. Rahvusriikide osakaal tuleks õigusloomes ja otsuste langetamisel viia miinimumini. Alles siis hakkaks ka meil elu õitsema ja saabuks tagasi Vana Hea 'neitsi Maarjale pühendatud' Rootsiaeg.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis