Maailm

Riigikogu komisjon Tuskile: rahvusparlamentide rolli tuleb euroliidu õigusloomes suurendada (1)

Toimetas Kristin Aasma, 12. veebruar 2016 12:47
Euroopa Ülemnõukogu eesistuja Donald TuskFoto: Reuters / Scanpix
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas täna saata Euroopa Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile kirja, milles toetatakse rahvusparlamentide rolli suurendamist Euroopa Liidu (EL) õigusloomes. See on üks Suurbritannia ettepanekutest, mida britid soovivad oma suhetes EL-ga läbi rääkida Euroopa Ülemkogu kohtumisel järgmisel nädalal.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on rahvusparlamentidel tähtis roll Euroopa seadusandluse ülevõtmisel oma riigi õigusloomesse. "Toetame Ühendkuningriigi nii-öelda punase kaardi ettepanekut, et nõukogu peaks peatama ELi eelnõu menetluse, kui selle vastu on üle 55 protsendi rahvusparlamentidest. See annaks hea võimaluse kontrollida eelnõu olulisust ja vältida mittevajalikke seadusandlikke takistusi ettevõtjatele ja kodanikele," ütles Palling.

ELi asjade komisjon loodab toetuskirjale ka teiste liikmesriikide toetust enne Euroopa Ülemkogu kohtumist, mis toimub 18.–19. veebruaril. Ülemkogul peetakse läbirääkimisi Ühendkuningriigi uue kokkuleppe osas Euroopa Liiduga, mis puudutab euroala ja sellesse mittekuuluvate liikmesriikide omavahelisi suhteid, ELi konkurentsivõime tugevdamist, suveräänsust ning isikute vaba liikumist.

ELi asjade komisjon toetas Eesti seisukohti Euroopa Ülemkogul, kus Eestit esindab peaminister Taavi Rõivas.

Samal teemal

02.06.2016
Donald Tusk: Euroopa Liit peaks loobuma utopistlikest unistustest
10.02.2016
Suurbritannia saadab Läänemerele viis sõjalaeva
09.02.2016
Britid valmistuvad võimalikuks Venemaa ja NATO konfliktiks