Maailm

Suurriigid sõlmisid Süüria relvarahu kokkuleppe (3)

Toimetas Kristin Aasma, 12. veebruar 2016 10:32
USA riigisekretär John Kerry (paremal) ja Vene välisminister Sergei Lavrov Münchenis 11. veebruaril 2016, mil Rahvusvaheline Süüria toetusgrupp leppis kokku Süüria relvarahus.Foto: AFP / Scanpix
Süüria toetusgrupi riigid on kokku leppinud sõjategevuse lõpetamises Süürias. Relvarahu peab algama pärast Müncheni kohtumist nädala jooksul.

Relvarahu ei hõlma sõda Islamiriigi ja al-Nusra rinde (al-Qaida haru) vastu.

Samal teemal

Rahvusvahelise Süüria toetusgrupi (ISSG) riikide ministrid leppisid kokku ka abi kättetoimetamise kiirendamises ja laiendamises. Vene õhujõudude toel on Süüria armee Aleppo provintsis kiiresti edasi liikunud, mille tulemusel võivad piiramisrõngasse jääda tuhanded tsiviilelanikud, kes elavad mässuliste kontrolli all olevatel aladel, kirjutas BBC.

Seni ei ole Süüria valitsus ning peamised opositsioonigrupid avaldanud, kas nad relvarahu kehtestavad.

USA riigisekretär John Kerry märkis, et relvarahu kava jaoks on tõeline katse, kas erinevad pooled sellest kohustusest kinni peavad. Nii Venemaa peaminister Sergei Lavrov kui ka Kerry märkisid korduvalt, et esialgu on progress relvarahu küsimuses ainult paberil. Kokkuleppe toimimisse suhtuvad skeptiliselt ka mõned diplomaadid, kes on juba öelnud, et "see paber ei vääri trükkimist".

Abisaadetised peavad piiramisrõngas olevate tsiviilelanikeni jõudma juba täna.

Samal teemal

16.02.2016
Süüria valitsus lubab ümber piiratud linnadele humanitaarabi anda
15.02.2016
Obama ja Putin vestlesid Süüriast
12.02.2016
Süüria sõjas juba 470 000 hukkunut
09.02.2016
Britid valmistuvad võimalikuks Venemaa ja NATO konfliktiks