3
fotot
USA riigisekretär John Kerry (paremal) ja Vene välisminister Sergei Lavrov Münchenis 11. veebruaril 2016, mil Rahvusvaheline Süüria toetusgrupp leppis kokku Süüria relvarahus. (AFP / Scanpix)

Süüria toetusgrupi riigid on kokku leppinud sõjategevuse lõpetamises Süürias. Relvarahu peab algama pärast Müncheni kohtumist nädala jooksul.

Relvarahu ei hõlma sõda Islamiriigi ja al-Nusra rinde (al-Qaida haru) vastu.

Rahvusvahelise Süüria toetusgrupi (ISSG) riikide ministrid leppisid kokku ka abi kättetoimetamise kiirendamises ja laiendamises. Vene õhujõudude toel on Süüria armee Aleppo provintsis kiiresti edasi liikunud, mille tulemusel võivad piiramisrõngasse jääda tuhanded tsiviilelanikud, kes elavad mässuliste kontrolli all olevatel aladel, kirjutas BBC.

Seni ei ole Süüria valitsus ning peamised opositsioonigrupid avaldanud, kas nad relvarahu kehtestavad.

USA riigisekretär John Kerry märkis, et relvarahu kava jaoks on tõeline katse, kas erinevad pooled sellest kohustusest kinni peavad. Nii Venemaa peaminister Sergei Lavrov kui ka Kerry märkisid korduvalt, et esialgu on progress relvarahu küsimuses ainult paberil. Kokkuleppe toimimisse suhtuvad skeptiliselt ka mõned diplomaadid, kes on juba öelnud, et "see paber ei vääri trükkimist".

Abisaadetised peavad piiramisrõngas olevate tsiviilelanikeni jõudma juba täna.

Jaga artiklit

3 kommentaari

K
Kas see  /   19:21, 12. veebr 2016
abi saatmine tähendab seda, et saadetakse mässulistele lisavarustust ja sööki. Need ju samuti piiramisröngas koos "tsiviilidega" ja vaevalt nad pealt vaatavad kui nodi tuuakse. Järelikult lääneriigid ei tahagi ,et see söda löppeks, praegu tuleks kohe köik maatasa teha ja oleks söda läbi ,mitte anda aega toibumiseks, et köik uuesti algaks.
K
kas ei tehta meie terroristidele liiga ?  /   11:30, 12. veebr 2016
Niimoodi läheb Euroopa islamiseerimisega ropult aega.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis