Eesti uudised

LAEVAKAITSJAD VÕIVAD VARSTI EESTISSE PÄÄSEDA: ettevalmistamisel on vangide vahetuse leping Indiaga (20)

Õhtuleht.ee, 11. veebruar 2016 22:26
Laevakaitsjad IndiasFoto: Alar Truu
Indias vangis oleva 14 laevakaitsja tõttu valmistab välisministeerium ette vangide vahetamise lepingut Indiaga, mis tähendaks, et laevakaitsjad saaks karistust kanda kodumaal. 

See ei tähenda, et Eesti peaks Indiale vange vastu andma, sest laevakaitsjad jäid süüdi selle eest, et neil oli laeva pardal relv, kuid polnud selleks vastavat luba, ütles välisminister Marina Kaljurand "Aktuaalsele kaamerale", vahendab ERR-i uudisteportaal.

"Kui vangide vahetuse leping saab sõlmitud, siis me tutvustame neile ka seda võimalust, et on võimalus võtta tagasi edasikaebamine ja leppida kohtuotsusega ja tulla Eestisse karistust kandma," rääkis välisminister.

Kaljuranna sõnul on leppe valmimine lähinädalate või lähikuude küsimus ning sisuliselt tekst on juba kokku lepitud ja Eestis piisab selleks vabariigi valitsuse heakskiidust. "India siseriiklikud protseduurid võivad rohkem aega võtta, selles mõttes ma ei julge spekuleerida, aga ma arvan, et me räägime, kui mitte nädalatest, siis kuudest," sõnas Kaljurand.

Samal teemal

11.10.2017
4 AASTAT INDIAS KINNI | MIS SEAL KOHTUS TOIMUB? Eesti laevakaitsjate saaga sai järjekordse kurva jätku
01.03.2016
Laevakaitsjate kautsjonitaotlus lükati tagasi
29.02.2016
Laevakaitsjate kautsjonitaotlus lükati tagasi
15.02.2016
Laevakaitsjad said riigilt üle 100 000 euro laenu