Ametnikud tahaks ikka ja jälle rääkida analüüsidest, Exceli tabelitest ja seadusepügalatest. Aga mis kasu on näiteks PKCst koondataval kuuesajal inimesel minister Jevgeni Ossinovski jutust, et meie töötuskindlustuse süsteem on Euroopa üks tugevamaid ja igale töötajale tagatakse individuaalne uue töö leidmise plaan. Vaatame tööpakkumisi, keda kõige rohkem otsitakse – kas kõik oskustöölised ikka saavad üleöö hakata IT-spetsialistideks? Vaevalt.

Või minister Urmas Reinsalu uus mõte, et riigireformi eesmärk olgu Eesti riigi kohaloleku tuntav kasv Ida-Virumaal. Ametnikud sunnismaiselt Ida-Virumaale elama? Üks tuttav proovis küll Narvas töötada, aga tuli sealt kiiresti tagasi. Vabal ajal polnud seal midagi teha ja ta tundis, et tegelik elu ja otsustamine käivad ikka pealinnas.

Taavi Rõivas aga usub, et Eesti majandusel on võimekust kasvada kiiremini kui mullu. Vaadates ka Ida-Virumaa koondamisi ei tundu kuidagi, et me kasvaks. Pigem oleme toppama jäänud, aga selle mõistmiseks tuleb vaadata otsa tegelikkusele. Reaalsust tajuvad omal nahal sajad uuskoondatud ja nende pereliikmed. Aga poliitikud?

Jaga artiklit

5 kommentaari

L
Luulutavad ikka  /   17:48, 12. veebr 2016
Mida sa ikka unistad oma tv seebikate koolitusega, ega nad teadlased pole
.
.  /   08:15, 12. veebr 2016
Tea, kus need it kuulutused leitakse ka? Ikka klienditeenindajaid otsitakse. Odava raha eest.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis