4
fotot
A. Le Coq uued õlled: Blond, Ipa ja Kriek. (Tiina Kõrtsini)

Kuna Õhtuleht otsustas A. Le Coqi käsitööõllesid proovida ja neile oma hinnangu anda, küsisime vastvalminud käsitööõllede kujunduse kohta arvamust ka Õhtulehe peakujundajalt Risto Mandrelt. Tema hinnangul on pakend kvaliteetne, ajastulik, ent pisut igavavõitu. 

"Pakend on nüüdisaegne ja kvaliteetne, ent igav. Ajastulik hipsteristilistika, korralik tüpograafia, erksad värvid, paigas kompositsioon - kõik on nagu ühele rahakale suurtootjale kohane," kommenteeris Mandre.

Kahjuks annab nimetatud positiivsete omaduste summa kokku keskpärase tulemuse. 

"Veidral kombel isegi konservatiivsena mõjuva kombinatsiooni, kindlasti mitte eemaletõukava, aga ka mitte riiulil võta-mind-kohe-efekti tekitava. Seejuures on kolmpakki kokku köitev papist ümbris paremini õnnestunud kui purgid ise," lisas ta.

"Kas need tehtud erinevate kujundajate poolt? Näiteks on papile trükitud õllede nimed kenasti sama suurelt, purkidel millegipärast on iga nimi eri suurusega. Lisaks leiab purkidel ka muid kirjakasutust ja joondusi puudutavaid veidraid valikuid," sõnas ta, võttes kokku, et tegemist on siiski pisut parema kui harju keskmise tööga. 

Jaga artiklit

11 kommentaari

H
Horros  /   06:15, 9. märts 2016
Kummaline arvamus sel Mandrel.
.
Õlle, olgu või käsitöö õlle, kujundus ei tohiks olla amatöörlik ja lame. Ei ole ju arvestatud sedagi, et objektid on kolmemõõtmelised. Muu aga on ... lihtsalt kasin ja algeline.
Parimal juhul kuulub kujundus miski õpilasfirma à la loodussõbraliku šampoonipudeli kujunduse kategooriasse .
.
Tundub, et too Mandre on küll valel ametipostil aga kes seal ÕL tegelikult üldse õigel kohal on, kõik vaid ilutsevad omas mahlas.
P
proovisin  /   23:26, 8. märts 2016
Üht kolmest proovisin. Nagu mingi kunstlikult lisatud keemiat oleks sisaldanud. Ei kiirusta järgmise proovimisega.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis