Tarbija

ÕHTULEHE TEST | A. Le Coqi uued õlled - kas humalat on liiga palju või vastupidi?  

Helen Pentsa, 11. veebruar 2016, 15:17
A Le Coqi uued õlledFoto: Tiina Kõrtsini
A. Le Coq andis välja kolm uut käsitööõllet, mida maitsesid ja kommenteerisid ka Õhtulehe toimetuse töötajad. Kui toimetuse naispoolele meeldis pigem Kriek, siis mehed haaraksid näppu pigem IPA. Samas tõi just see märjuke kõige rohkem vastakaid arvamusi... Selles, kas humalat on joogis liiga väga või vastupidi, toimetuse liikmed omavahel selgusele ei jõudnudki. 

"A. Le Coqi IPA on tugeva mõrkja humalaga ale-tüüpi õlu, mis pruulitud Chinooki, Amarillo, Cascade'i ning Citra humalatega," seisab tootekirjelduses.

IPA osas jooki testinud mehed ei ühisele arvamusele jõudnud. Positiivsena tuuakse välja joogi lõhna, mis on äratuntavalt IPAlik, ent mõnes joojas tekitas kahtluseid liialt kohev vaht. 

Valdavalt jagunesid arvamused kaheks: mõned nimetasid jooki lahjaks lurriks, teised tõid välja, et joogi antiseptilise humala kõrvalmõjuna võiks ennast kaitsta igasuguste viirushaiguste eest.

"Järelmaitse on küll veidi parem, ent jõuab kohale liiga hilja. Purgil lubatud tugevalt mõrkjat humalat on sel hetkel küll tunda, ent see võiks esineda ka kohe esimese sõõmu juures, kus on kahjuks valdav vesisus," kommenteerib üks testijatest.

IPA Õlletüüp: India Pale Ale Kangus: alk 5% mahust Pakend: 0,5l purk Serveerimistemperatuur: 7-10CFoto: Tiina Kõrtsini

"A. Le Coqi Kriek on ale-tüüpi õlu, millele on lisatud 15% ehtsat kirsimahla. Krieki pruulimisel oleme kasutanud Hallertau Magnumi humalaid ning õlu on mahlakalt kirsine ja kerge mandliaroomiga," seisab tootekirjelduses. 

Krieki testinud toimetuse meespool hüüdis pärast esimest lonksu, et käsitööõllet joogi maitse küll ei meenuta. "Vahtu palju ja natuke siirupivee maitsega. Kirsiga koonerdatud pole ja see pole joogi suhteliselt olematut struktuuri arvestades sugugi mitte paha. Ega ta ei peagi väga õlut meenutama ja ei meenuta kah, aga karastava joogina päris okei," sõnab üks toimetuse liikmetest, lisades, et üle ühe purgi korraga juua seda ei sooviks, sest maitse on liiga magus.

Arvati, et tegemist võiks olla eestimaise kirsiõllega, mis meeldiks tarbijale, kellele muidu õlled ei meeldi. 

"Samas, kui elaksin kuskil Läti piiri lähistel, hüppaksin parem üle piiri ja ostaksin Ilgeezeni firma toodangut, mis on mekilt palju paremini tasakaalus ja pakub teisigi marjamaitseid," sõnab üks testijatest.

Tuuakse välja, et naistele võib jook kindlasti meeldida. Ning Õhtulehe meespoolel on selles ka tuline õigus - jooki limpsanud daamid niivõrd kriitilised polnud. Kiideti roosat vahtu, siidrilaadset maitset ja magusust. Jook sobib naiste sõnul peaaegu iga toidu kõrvale ja on maitsev. 

KRIEK Õlletüüp: kirsi- ale Kangus: alk 4,5% Pakend: 0,5l purk Serveerimistemperatuus: 5-7CFoto: Tiina Kõrtsini

"A. Le Coqi Blond on pruulitud Tetnangi, Traditioni ja Styrian Goldingi humalatega. Seda iseloomustavad tsitruseline alatoon ning kerge hägusus. Blond on heaks vahelduseks tugevalt humalastele õlledele," seisab tootekirjelduses.

Jooki maitsnud ja nuusutanud naised võrdlesid märjukese maitseomadusi seebi või nõudepesuvahendiga. Mehed aga nendivad maitstes, et kolmest proovitud õllest on Blond kõige joodavam. 

"See on kõige rohkem tavalisele õllele sarnanev jook selles seerias. Samas, kuna ta peaks olema käsitööõlu, siis tõepoolest, pikemal mekkimisel on mingi "käe" maitse ka tunda," kommenteeris üks meestest. Mehed jõudsid arusaamisele, et Blondi võib saunalaval juua küll - ei midagi üllatavat ega gurmeelikku, ent talutav!

Naised seevastu Blondi ei limpsiks, ostmisest rääkimata. "Mõjub vesiselt, midagi õllele igiomast on puudu," sõnas üks naistest. Joogi lõhn oli nende sõnul lausa eemaletõukav.

BLOND Õlletüüp: American Blonde Ale Kangus: alk 5% mahust Pakend: 0,5l purk Serveerimistemperatuur: 7-10CFoto: Tiina Kõrtsini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee