Eesti uudised

Siseturismi kasv ei suuda kompenseerida välisturismi kadusid (3)

Toimetas Piret Pappel, 11. veebruar 2016 14:40
Pilt on illustreerivFoto: ARNO SAAR
Eesti Turismifirmade Liidu hinnangul ei suuda 2015. aastal suurenenud siseturism kompenseerida välisturismi vähenemisest tekkivat defitsiiti ning seetõttu on oluline pikaajalises perspektiivis välisturismi osakaalu kasvatada.

“Statistikaameti andmete järgi suurenes eelmisel aastal Eesti majutusasutustes peatunud siseturistide arv 7% võrreldes 2014. aastaga, ent kui majutusasutuste käibemaksutõusu eelmisel aastal arutati, loodeti, et lisaraha tuleb välisturistidelt,” ütles Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus. “Täna on pilt selline, et siseturism on kasvanud, kuid raha riiki juurde ei tule, sest välisturiste ööbis Eesti majutuses mullusest 3% vähem.”

Samal teemal

Luguse sõnul aitavad paljudel kodumaistel turismiettevõtetel konkurentsis püsida Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toetused ning see paistab välja ka reedel algaval turismimessil Tourest, kus väljas on kõik maakonnad. “Sel aastal on maakonnad saanud tänu EASi toetustele messipindu isegi suurendada ning on esindatud atraktiivsete pakkumistega,” sõnas Lugus.

ETFLi peasekretäri hinnangul on EASi toetus eriti oluline just väiksematele regionaalsetele tegijatele, ent riigi kavandatav maksutõusude pakett sunnib neid lühiajalises perspektiivis hindu tõstma, mis omakorda seab löögi alla kohaliku tööhõive ning sunnib rahvusvahelisi reisiettevõtteid konkurentsitihedal maailmaturul Eestit kui sihtkohta ümber hindama.

“Ettepanek on maksutõusu võimalikke tagajärgi põhjalikumalt uurida ning seni soodustada suuri välismaiseid reisikorraldajaid turiste Eestisse suunama, sest praegu on suurte tehingute sõlmimise aeg,” ütles Lugus. “Välisturistide jätkuv vähenemine ei sea löögi alla mitte ainult turismiga seotud ettevõtteid, vaid kogu teenindussektori – läbi mõtlemata sammudest kaotavad paljud ettevõtjad üle Eesti.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee