Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | "Juba kuu aega vedeleb kolm loomakorjust meil keset küla, aga omanik ei hooli!" (21)

LISA KOMMENTAAR

Memm 11. veebruar 2016 12:49
See on jube kuidas loome peetakse .Näljas,sõnniku sisse uppununa ,külmas.Minu vanemad ajasid lehmad spgisese külma vihmaga lauta et loomad ei külmetaks ja näljas.janus polnud kunagi.
Loomapiinajatelt tuleb loomad ära võtta.
? 11. veebruar 2016 13:09
Ära võtta? Ära võtta on lihtne.Aga edasi? Mõnele Memmele kinkida, lemmikloomaks? Või sõidutada lihakombinaati?
Andrus Ansipi ajal käis jutt/tegevus lakkamatult 11. veebruar 2016 12:24
Eestisse uute töökohtada loomise ümber.Peale reformierakondlaste muundumist sotsiaaldemokraatideks ei räägita enam muust kui maksudest ning riigi raha tõstmisest ühest taskust teise.
Tolerast Toompealt 11. veebruar 2016 11:44
Eestis võib kõike teha!
kata 11. veebruar 2016 10:48
Kas -30 ga tavalise piimalehma väljas pidamine pole " julm kohtlemine " loom sureb külmakätte ja ikka on kõik korras. Kas ainult mulle tundub , et meil ei teeni ükski amet oma eesmärki ?
pooldaja 11. veebruar 2016 20:09
Nõustun sinuga täiesti. Eesti Vabariigis on Veterinaar-ja Toiduamet ning Loomakaitse Selts täiesti mõttetud asutused, ennekõike selles osas, mis puudutab loomade väärkohtlemist. Mitte mingeid karistusi ega õiguste äravõtmisi :( Kohutav!!!!
! 11. veebruar 2016 10:23
Kui loomaraiped vedelevad ja naabrite tervist ohustavad, miks ei anta siis asjale seaduslikku käiku? Vald koristaks loomad ja esitaks loomaomanikule arve. Ja kui ei maksa, siis on selle jaoks juba teised vahendid. Kohtutäitur või inkassofirma.
MADIS 11. veebruar 2016 10:20
Või rääkimine ei anna tulemusi? Kui ei saa heaga, siis tuleb asju ajada halvaga! Anda asjale käik, koostada aktid ja protokollid ja esitada kahjutasunõuded. Kuni kohtuni välja. Siis saab too ignorantne hallparunike kraesse nii kohtukulud kui ka kahjutasud. Aga kui ei maksa? Siis tuleb mängu kohtutäitur ja hakkab paukma oksjonihaamer. Ning lehmakari sõidab võlanõude katteks sundkorras lihakombinaati. Vahest läheb siis müüki isegi tolle ülbitseja maatiükk.
mann 11. veebruar 2016 10:13
Ma arvasin siiani, et igasugu ametid hakkavad alles siis end liigutama kui korjused ümber maja vedelevad . No nüüd paistab, et nad ikka üldse ei liiguta end . Huvitav millega nad tegelevad ? Olgu tegemist nälgiva linnukarjaga või loomadega isegi hobuste näljutamine on nende jaoks täiesti normaalne. Miks meil on neid loomakaitsjaid ja vet-toiduameti inimesi vaja kui abi neilt ju ei saa?
Samas mine neilt mingit luba, tõendit tahtma peedistavad su oma nõudmistega nii juhmiks, et pole mingit tahtmist midagi teha .
aga 11. veebruar 2016 09:51
kui loomad on terved siis miks 3 tk ära surid ?

jep 11. veebruar 2016 09:46
Andke selle memmekesele maad juurde ja oleks kõik korras. Erastamise ajal kahmati kõik maad endale ja nüüd on naabrid hädas, et loomad surevad. Seal on kindlasti ka kuri käsi mängus, sest ei see loomake niisama ka ära ei sure. Hea on lällutada aga minge appi ja andke maad - siis asi korras aga näägutada telekas peaks häbi olema. Tean seda maadejagamist ja tagastamist väga hästi ja võin kindlalt väita, et aususega seal küll mingit pistmist polnud. Võltsiti. valetati, varastati nii kuidas keegi heaks arvas ja oskas.
??? 11. veebruar 2016 10:15
Andke aga muudkui maad? Kapitalistimi tingimustes! Kas niisama või? Sel juhul võiksin ju mina kah paluda, et keegi mulle kümmekond hektarit head raieküpset palgimetsa annetaks. Saaksingi siis oma kehvapoolset materiaalset olukorda paranda,
33 lehma väikesel maatükil? Aga oma ärid ja ettevõtmised tuleb seada ikka võimaluste järgi (kui minul ikka hoonet või maad pole, ei saa ma ka hotelli või motelli rajada. Või ei asuta panka, kui askutes on tühjus). Eks pidagu siis loomi nii palju kui söödabaas lubab. Elementaarne! 3-4 näiteks, Või pooltosinat või siis kümmekond. See olekski ju esivanemate traditsioonides püsimine. Kus see enne seda 33 lehma peeti? See polnud enam talu, see oli juba tollate mõõdupuude järgi lausa karjamõis!
Vanur on seniilsuses unustanud elementaarse talupojatarkuse, et lehm lüpsab suust, kana muneb nokast! Nälginud loomalt ei saa suurt midagi. Või on saama- ja kasuhimu mõistuse üles kaalunud?
jep-jep 11. veebruar 2016 20:17
Kui sa oled tohutu teadja, kuidas kuskil maid jagati, siis tead kindlasti ka seda, kuidas antud loo kangelane Helgi oma karjamaa sai!? Käis vallamajas ära ja oligi maaomanik, ilma, et oleks toimunud avalikku enampakkumist nagu näeb ette EV seadusandlus!
Hahaa 11. veebruar 2016 09:36
Ma m6tlen, et miks sellel kylamehel see koer siis niiviisi kylapeal ringi hulgub!?
Tema oma võib! 11. veebruar 2016 19:38
Kohalik tegija, mitte mingi vanamoor.
k 11. veebruar 2016 20:05
Kes ütles, et hulkus? Koer, kui mõni veel ei tea, kuulub kiskjate suguseltsi. Antud loos olevate veiste raiped vedelevad koera kodupaigast mõnikümmend meetrit eemal, instinktid olidki need, mis koera laipadeni viis!
kelly 11. veebruar 2016 08:57
Aga laske muti lehmad maha kui nad välja murravad.
reku 11. veebruar 2016 09:01
Lastigi vist maha.
Aga küll vahlad nahka panevad. Miski pole maapeal jääv.
südametule 11. veebruar 2016 09:32
Mis neist lasta,näed ju, et kukuvad ise jala pealt surnuks.
Jaan 11. veebruar 2016 08:56
Veterinaar- ja toiduamet on lahe - käis kontrollimas ja tuvastas, et loomadega on kõik korras (heas toitumuses ja terved). Loomapidamise õiguse saaks ära võtta vaid siis, kui oleks oht loomade elule. Piltidelt ja videost paistis kah, et need võsas lebavad lehmakorjused olid olnud heas toitumuses ja terved ning surnud ilma igasuguse ohuta elule. Kohe hea julge olla, kui selline riigiamet meie loomapidamisel ja toitumisel silma peal hoiab ja täie rangusega päeva võrra aegunud toitu kodututele anda ei luba.
pagan 11. veebruar 2016 08:43
inimestel hea laagerdunud šašlõki liha nina ees ja ikka vinguvad..... tehke küla koristustalgud ja ajage grill pöördesse. ratsionaalset mõtlemist pole..