Eesti uudised

RIIGIKOGULASED MÄSSAVAD KANTSELEI VASTU: laske meie lemmikloomadel parlamenti jääda (179)

Teet Teder, Siim Randla, 11. veebruar 2016 06:00
KES HOOLITSEB KOERA EEST?: "Sellises olukorras olen isiklikult olnud, kus oled ööpäev läbi siin (riigikogus) ja ma küsin, et kes siis tegeleb koera eest hoolitsemisega, et ta ei jääks nälga ja ta saaks pissil käidud?" räägib Marianne Mikko Foto: Gerd Tarand

"Ma küsin, kas meil on parlamentaarne riik või ametnike riik, see on küsimus demokraatia olemusest," lajatab riigikogu liige Marianne Mikko ja võrdleb uut kodukorda Toompeal nõukaaegse keeluga.

"Minule tundub veider, et kusagil on riigikogu kantseleil tekkinud tahe reguleerimisega tegeleda. Ma ei ole aru saanud, et see on olnud riigikogu saadikute küsimus. Siin on küsimus, kas me oleme parlamentaarne võim või mitte. Ma olen instinktiivselt vastu reguleerimisele nõukaaja vaimus," ütleb sotsiaaldemokraadist rahvasaadik Marianne Mikko.

"Loomulikult see tõkestab põhitöö tegemist, et me peame ametnikega selgitama, et miks te olete sellise asjaga tegelema hakanud. See on konflikt meie ja kantselei vahel – riigikogu liikmed versus need, kellel on vaja kodukorda muuta."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.04.2016
LEMMIK TÖÖLE KAASA! Riigikogulaste loomad on Toompeal siiski lubatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee