Priit Sibul, IRLi fraktsiooni esimees: Kindlasti oleks meil kõrgema reitingu üle hea meel, samas ei saa eeldada, et reiting tõuseks üleöö. Viime praegu läbi Isamaa 2.0 visioonikokkutulekul algatatud ideede arutelusid ja temaatilisi nõukodasid erakonna sees, mis kulmineeruvad kevadel korraldatava suurkoguga. Meie erakonnas on pea 10 000 inimest üle Eesti, oleme jätkuvalt üks suuremaid ja vanemaid erakondi.

Kui opositsioonierakonnad pakuvad tihti välja loosunglikke lahendusi, mida ellu viia pole realistlik, siis koalitsioonierakonnana peame tegelema tegelikku elu edasi viivate poliitikate ja seadustega. Näiteks välismaalastele rahvusvahelise kaitse andmise seadus, milles oleme koalitsioonipartneritega eri arvamusel. Meie nõudmine on, et seadusesse oleks sisse kirjutatud kindlad nõuded, kuidas Eestisse saabuvaid pagulasi võimalikult hästi meie ühiskonda integreerida – leiame, et siia saabuv inimene peab omandama teatud tasemel eesti keele ja olema õiguskuulekas, samuti leiame, et saabuvatele pagulastele peab olema seatud piirarv, mis on 0,03% rahvastikust.

Meie valijad on kriitilisemad ja poliitikateadlikumad kui mõnel teisel erakonnal. Usun, et kui suudame oma poliitikaid ellu viia, tõuseb ka valijate usaldus.

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
Mats.  /   08:59, 12. veebr 2016
Mina ootan et valitsus alustaks enda töödest ja tegemistest, kõigepealt seoks riigikogulaste palgad miinimumpalgaga, annetused erakondadelr võrdsustaks altkäemaksuga, lõpetaks erakondade riikliku rahastamise, kaotaks riigikogulaste kuluhüvitise ja vähendaks riigikogulaste arvu.
P
pärnakas  /   22:52, 11. veebr 2016
Kahjuks puudub valitsusel pagulastega tegelemiseks mandaat, kuna enne valimisi teemat ei tõstatatud. Praegu oleks ainus õige lahendus küsida referendumil rahvalt, mis on eestimaalaste soov.
Kui te ei suuda täita oma valimiseelseid lubadusi (kooseluseaduse küsimuses), siis peate leppima jätkuva reitingu langusega.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis