Eesti uudised

Kalle Palling: põlevkivi maksustamine on tulevikus paindlik  (3)

Õhtuleht.ee, 10. veebruar 2016 17:19
Foto: Tiina Kõrtsini
Riik vaatab järgnevatel nädalatel üle põlevkivitööstuse maksustamismudeli, kommenteeris põlevkivi arengukava riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

“Põlevkivi kasutamise arengukava aastateks 2016-2030 paneb paika, et riigi huvi on põlevkivi kui rahvusliku rikkuse tõhus ja säästlik kasutamine ning põlevkivisektori kestliku arengu tagamine kooskõlas keskkonnakaitsega. On hea, et selles arengukavas käsitletakse mõiste „keskkond“ all nii loodus-, majandus- kui ka sotsiaalset keskkonda, mis on omavahel tihedalt seotud,” leiab Palling.

Riigi huvi on tema sõnul, et põlevkivitööstus oleks konkurentsivõimeline.

„Oleme koalitsioonis kokku leppinud, et otsime ja loome koos keskkonna- ja tööstusharude esindajatega optimaalse põlevkivi maksustamismudeli, mis arvestaks õli- ja elektritootmisel nii maailmaturu kui Põhjamaade elektribörsi Nord Pool Spot hindu,“ lausus riigikogu liige.

Riigikogus läbis täna esimese lugemise otsuse eelnõu, millega kinnitatakse põlevkivi kasutamise riiklik arengukava aastateks 2016-2030. Arengukavas on määratletud riigi huvi põlevkivi kaevandamisel ja kasutamisel ning selle elluviimise strateegia aastani 2030.

Arengukava tõstab esile kolm strateegilist eesmärki, mille täitmine seisneb põlevkivi võimalikult keskkonnasäästlikus ja majanduslikult efektiivses kaevandamises ning kasutamises, kindlustades samas põlevkivitööstuse varustamise põlevkivivaruga ja vähendades või leevendades kaasnevat negatiivset keskkonnamõju.