(Arno Saar)

Kadri Simson, Keskerakonna fraktsiooni esimees: Keskerakonna edu taga võib näha inimeste ootust inimsõbralikuma poliitika järele, kui seda pakub tänane valitsuskoalitsioon. Need inimesed, kes on mingil põhjusel tänases valitsuses pettunud, peavad ilmselt omama ettekujutust, milline valitsus neile enam meeldiks. Ja ühtegi teist töötavat valitsuskooslust ilma Keskerakonnata ei ole.

Seega Keskerakonna tugev toetus tuleb esmalt sellest, et täna ollakse mitmes sõlmküsimuses, nagu näiteks väljarändega seotud probleemid ning majanduskasv, täielikus tupikseisus. Reformierakond eitab probleeme ja see viitab lihtsalt ideede puudusele seisakust väljumiseks. Kolmikliidu kemplemine on jõudnud tasemeni, kus omavahel ei suudeta kokku leppida isegi väikestes küsimustes, rääkimata tõsistest reformidest. Samas riigikogus on Keskerakonna fraktsioon pakkumas valitsuse tegevusele pidevalt alternatiivseid lahendusi erinevate seaduseelnõude näol. Huvitaval kombel on juba korduvalt juhtunud nii, et valitsus hääletab küll meie ettepaneku parlamendis maha, kuid hiljem võtab selle siiski endale tööplaani. See ei jää inimestel märkamata.

Keskerakonna toetus tõusis ja valitsuserakondade oma langes kohe peale valimisi. Enne valimisi hoiatasime, et Reformierakonna maksukava on oma inimeste maksimaalne nöörimine läbi maksutõusude. Valimiste järel said meie hoiatused kinnitust.

Jaga artiklit

10 kommentaari

M
Mats.  /   09:06, 12. veebr 2016
Püüdke kõigepealt riigikogulaste palgad siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga erakondade riiklik rahastamine lõpetada ja riigikogulaste arvu vähendada.
K
Kadrile  /   18:59, 11. veebr 2016
Kadri! Võta iga päev sõna ka Savisaare VASTU! Või on kogu aeg Savisaare ees hirmust püksid MÄRJAD...?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis