Foto: Välisministeerium
Toimetas Geidi Raud 10. veebruar 2016 16:32
Välisminister Marina Kaljurand avaldas täna Tallinnas kohtumisel Gruusia välisministri Mihheil Džanelidzega tunnustust Gruusia otsustuskindlale tegevusele ja tehtud tööle Euroopa Liidu viisavabaduse kõikide kriteeriumite täitmisel.

Kaljurand kinnitas Eesti jätkuvat tuge Gruusiale ELi ja NATOga lõimumisele ja reformiprotsessile. "Eesti ja Gruusia koostöö ning suhted on väga tihedad, sisukad ja usalduslikud,“ rõhutas välisminister Kaljurand. 

Välisminister Kaljuranna sõnul on Gruusia teinud ära raske töö ning astunud kõik vajalikud sammud viisavabaduse saavutamiseks Euroopa Liiduga. "Nüüd, mil Euroopa Komisjoni hinnangul on kõik kriteeriumid täidetud, ei saa viisavabaduse osas olla enam mingeid kahtlusi. Viisavabadus on lisaks praktilisele väärtusele ka olulise märgilise tähendusega Gruusiale kindlustamaks riigi lõimumist Euroopa Liiduga,“ rõhutas välisminister Kaljurand ning avaldas lootust, et viisavabadus saabub juba selle aasta esimesel poolel.

Gruusia on Kaljuranna sõnul edukaim idapartnerluse riik ning heaks eeskujuks teistele. "Hoolimata keerulisest julgeolekuolukorrast ning mitmetest Euroopa Liidu ees seisvatest olulistest küsimustest on jätkuvalt oluline hoida piisavat tähelepanu Gruusial ning toetada riiki pühendumuses integratsioonil Euroopa Liidu ning ka NATOga. Eesti jätkab koostööd Gruusiaga oma kogemuse jagamisel, et toetada riiki eurolõimumise süvendamisel ning NATO suunas liikumisel,“ sõnas välisminister.

Kaljurand ja Džanelidze kõnelesid veel suhetest Venemaaga, julgeolekuolukorrast regioonis ning viimastest arengutest Gruusias.

Gruusia välisministrit saadab tema Eesti visiidil 14-liikmeline ettevõtjate delegatsioon, kes võtavad osa täna toimuvast Eesti-Gruusia ärifoorumist.