Pelgulinna sünnitusmaja Foto: Stanislav Moškov
Eesti Ekspress 10. veebruar 2016 09:31
Ühe päevaga kolm surnut – Pelgulinna sünnitusmaja juht Piret Veerus räägib viimaste aastate kõige mustemast päevast oma kliinikus.

27. jaanuari hommikul kell 7.13 saabus haiglasse 28aastane naine, kes kaebas valu paremas õlas. Teda kontrolliti, midagi eluohtlikku ei paistnud ning ta lubati koju, kuid mõni tund hiljem suri rase naine PERHis.

Lahangu esialgsed tulemused näitasid, et naisel oli kaasasündinud veresoonte hälve põrna juures, see on haruldane sündroom, mida enamasti saabki dia­gnoosida alles pärast surma.

Rasedus suurendas survet veresoontele, põrnaarteri kaasasündinud aneurüsm ei pidanud vastu ja lõhkes ning selle naise elu poleks ilmselt õnnestunud päästa – ka siis, kui ta oleks juba hommikul haiglasse jäänud.

Sellega aga sel päeval draamad ei lõppenud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Samal teemal

Kommentaarid  (89)

EH 11. veebruar 2016 09:12
aga kui lõuna-eesti hooldekodus astma haige -kliendil-haigus ägeneb,hakkas tugew kõha ja perearst telefonitsi määrab mingi ravi,haige mitu nädalat piinleb,ei jõua õieti kõndida,sõõgi isu pole,hooldekodu õde näeb,loeb zurnaalist seda ,ei tee wäljagi,töötaja nõudmisel sai haiga omal jalal kiirabisse,200m kaudusel,minek oli nii waewaline,23.augusti hommikul,24 öösel lahkus,suri wesi kopsus,terwise amet awaldas elukaaslasele kaastunnet ja soowitas jalutada,õiguskantsler soowitas põõrduda terwise ameti poole,tsirkus,=med. töötajatele palka juurde,aga kes kurat neile ülbitsejatele seda mõistuse raasukestki pähe taoks,
11. veebruar 2016 00:02
küllap sel mehelgi, kes hüppas, sama suhtumise tõttu elust isu täis sai ja... kahju, et mingi haigla on nii alla käinud, ja eesti meditsiini tase.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS