Eesti uudised

27 rotimürgiga hakklihapalli ehk Kas Nõmmel tegutseb koeramürgitaja?

Liis Vaksmann, 10. veebruar 2016 06:00

33 KOMMENTAARI

l
Loom/ 11. veebruar 2016 18:28
Loomapidamis Eestis tuleb korrigeerida. Koertermajades peab olema looma võtmine lubatud vaid kõigi majaelanike nõusolekul. Looma piinamise, põhjuseta peksmise, mürgitamise eest karistatakse kinnisvara ära võtmisega. Looma piinamine on ka looma tuppa jätmine terveks päevaks.
m
11. veebruar 2016 00:20
mustad ei salli koeri, nende arvates oleme meiegi uskumatud koerad, keda tuleb tappa, vaid meil, tapaloomadel kästakse sallivad olla nende jm. väärnähtuste vastu. küllap kassegi nii mürgitatakse seal. ehk kodutudki ... ahja, meil siin ei pidavat ametlikult neid pigisi olema, mingid tondid seega.
m
11. veebruar 2016 00:20
mustad ei salli koeri, nende arvates oleme meiegi uskumatud koerad, keda tuleb tappa, vaid meil, tapaloomadel kästakse sallivad olla nende jm. väärnähtuste vastu. küllap kassegi nii mürgitatakse seal. ehk kodutudki ... ahja, meil siin ei pidavat ametlikult neid pigisi olema, mingid tondid seega.
l
10. veebruar 2016 22:23
linnas koerapidamine keelata ja alternatiivina lubada sigade pidamist , kuid mitte üle kuue leibkonna kohta !
k
koit/ 10. veebruar 2016 19:04
Minul on täitsa ükskõik kas keegi mürgitab neid penisi või mitte... Mulle käivad ka penid närvidele... hauguvad,uluvad ja mida kõike veel. Mürgitama neid ei hakkaks aga kui keegi seda teeb siis sellest on mul suva.
k
koidikule/ 10. veebruar 2016 19:48
Mine vahelduseks hämariku juurde närve puhkama, s.t. ära ela looduslikku elu,kobi linnakivide vahele.
s
Selina/ 10. veebruar 2016 16:49
Maailm oleks parem paik,palju õnnelikum,kui loomavihkajad ja sadistid ,tundevõimetud ja hoolimatud sellest kaoksid.Emotsionaalne keskkond paraneks ja nii oleks tervist,vaimset tasakaalu ja elurõõmu ning selle tagajärjel ka hoolivust ja hakkamasaamist rohkem.Kõigil oleks parem.Need vead ei ole ravitavad.
Mis puutub sellesse,et taksiomanik jättis mürgise toidu edasi vedelema on tüüpeestlaslik-pole minu koerale ohtlik ja teist korda ka veel jättis!!!küll pärast võtan!
Koera pärast on hirm.Peaks konsulteerima kindlasti Västriku tänava kliinikuga.Osa rotimürke ravitakse K vitamiiniga ,teist osa vist ei saa sellegagi,aga K vit.ise,kui mürki saanud polegi,võib hjukiatuslikuks saada.Veterinaarid tahavad muidugi teenida.Ravida ka siis kui pole vaja,mõnikord isegi siis kui see looma tervist kahjustab või hinge võtab.Konsulteerige KOHE JA VEEL!!!
EESTLASED,SEKKUGE OMETI KOHE JA INTENSIIVSELT!!!
Prefekti jutt,et mürgi panek oma aeda pole pahatahtlik on moonutus.Mingeid kärntõves rebaseid polnud mürgitajal vaja tappa.Kärntõbi on küll ravitav,kuid pikaajaline ja keegi ei viitsi ega raatsi sellega tegeleda.Sestap õigem kärntõves rebased(kui see ikka oli kärntõbi)kiiresti ja oskuslikult maha lasta .Kärntõbi on piinav haigus.Rotimürk on samuti pikaajaliselt ja piinavalt tappev.
KEELAKSIN ÜLDSE ROTIMÜRGI VABAMÜÜGI KUS TAHES.IGAÜKS,KES SEDA OSTAB,PEAB IDENTIFITSEERITAMA ID KAARDIGA.SEE ON OHTLIK KÕIGILE LOOMADELE-LINDUDELE!
SELLEGA POLE VAJA TAPPA OLENDEID.ROTTIDE TARVIS ON KASSID.ROTTE SAAB KA PALUDA LAHKUDA....
e
10. veebruar 2016 22:19
ee... rott Selina , lahku palun ! Näis nüüd , kas mõjub .
l
10. veebruar 2016 22:25
n
Need/ 10. veebruar 2016 12:30
kõvad mürgitajad siin on muidugi tüübid, kes oma inimrokka ära ei korista, vaid oma läga igale poole laiali loobivad
h
10. veebruar 2016 09:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kass/ 10. veebruar 2016 10:28
Me kõik toodame junne.Aga sine oled mingi looduse vingerpuss vist,et sa junne ei tooda.

P
../ 10. veebruar 2016 09:50
Pühade jumal - kommenteerijad siin õigustavad vägivalda, võimalikku tapmiskatset. Kas enam muudmoodi ei saagi probleeme lahendatud?
m
muri/ 10. veebruar 2016 10:39
Vaata... kui koeraomanik ise ei jaga ära, et kedagi võib häirida tema juba 5 aastat ööpäevläbi lõugav peni, siis tõesti ei ole muud teha. Mida sa räägid sellisele inimesele? Ja ära üldse tule selle MUPO jutuga, sellest on sama palju kasu nagu kuule kannika näitamisest.
k
koerakirp/ 10. veebruar 2016 12:53
Vaat see öösel polkat haukuv koer on tuttav nähtus.
Kõik magavad, vaikus. Suvel isegi aken lahti. Ja korraga, igal varahommikul, poole viie ja viie vahel algab mingi klähvituur, mis kestab 20-30 minutit. Jääb mulje, et peremees laseb lemmiku sel ajal hädale. Klähvitsat ennast erutab aga isegi langev puuleht, millest kvartalijagu unne suikunud inimestele märku anda. Nonsenss!
Üldiselt, lugupeetud lemmikloomaomanikud. Seda ei räägita esimest korda. Hoidke oma kassid endale ja koerad vaikselt toimetama muidu satute ümbruskondsete vaenu alla.
Euroopas on reegel, et koer ei tohi haukuda isegi päevasel ajal. Rääkimata öörahu segajatest.
s
Selina/ 10. veebruar 2016 16:53
Euroopa on omadega põhja käimas.See mis seal tehakse ei ole mingi õpetlik eeskuju.Loodus on loodus ja kella järele loomad ei häälitse.Inimene on aegade algusest elanud koos loomade ja nende häältega.Need mõjuvad pigem rahustavalt pikemas perspektiivis.Vaadake,kuidas beebid uinuvad mistahes loomahäälte keskel,samas talumata inimeste kurje sõnu ja hääli.
Tümpsumuusika ja muruniidukid ja inimeste hoolimatus teevad südamele haiget.
Loomahääled teevad nalja ja südamele pai.
m
Mann/ 10. veebruar 2016 09:35
Koer peab olema rihma küljes ja koeraomanik jälgima,et koer ei saaks võõrast võtta. VOT SULLE
h
Halloo.../ 10. veebruar 2016 10:42
p
peet/ 10. veebruar 2016 09:28
Kuidas on teada, et see hakkliha on koos rotimürgiga, silmaga vaadates seda kindlaks ei tee.
i
inx/ 10. veebruar 2016 09:28
koerad tahavad kakada nagu ka inimesed, aga koerad ei oska kakada tualetis, seega koer kakab õue ja koeraomanik on see kes, peab oma koera väljaheited ära koristama, sest koer ei ole seda veel selgeks õppinud. Kakalasudes meie õuedes ja tänavatel on süüdi INIMENE .Ärge süüdistage koeri vaid võtke sihikule jobud koeraomanikud.
m
mann/ 10. veebruar 2016 10:54
On ehk mineid häid ideid, kuidas koeraomanikku mürgitada?
e
Eelista Eestimaist/ 10. veebruar 2016 08:59
Kas kardetakse---,et jõuab ütki vastuvõtu lauale?
j
jälgid koeraomanikud/ 10. veebruar 2016 08:47
Nõmme suusarajal on koerajunnid isegi kest suusarada.
m
mann/ 10. veebruar 2016 09:11
Usun, et enamus koeraomanikke koristab oma koera järelt, aga mida teha inimestega, kes jätavad enda järelt maha hunnikute kaupa taarat, suitsupakke, ühekordseid nõusid, burgeri ümbert pabereid? Neid vedeleb näiteks Hiiul kergliiklusteel kordades rohkem kui koerajunne. Kas neile ka kõigile rotimürki?
o
oeh/ 10. veebruar 2016 09:15
võiks küll neile reostajatele rotimürki anda. inimesed on ikka täitsa süüdimatud: mul visati kunagi ees sõitva auto katuseluugist välja burger, mis kogu oma hapukoore ja majoneesiga minu tuuleklaasis maandus... päris huvitav oli pidama saada ja tükk aega oma esiklaasi rasvast puhtaks rookida.
PS: oma koera tagant koristan alati ära
s
Selena/ 10. veebruar 2016 17:09
Kui on suusarada,siis ei tohi sellel kõndida?Suusataja tahab suusatada.Aga teist metsa ja talvist rada ju pole.Kus tohib mittesuusataja kõndida metsa all,kus ta saab koera vabaks lasta,sest too vajab jooksmist.?Kas ta peab koera sabas jooksma et näha kui too junni poetab.?Olge ometi mõistlikud!S...taga väetatud porgandit pistate küll,neid poolemeetriseid,ja lehma piima,kes oma ajaliku elu=2 a-toodab põlvini sõnnikus,et teie saaksite nautida.Ärge eputage!Eeestlasel on kohe sees kadakasakslus-kniks-mariihjenid astuvad rehadele.Peab ikka suur kompleks olema,kui oma üleolekut loomadel ja nende omanikel välja elatakse.
r
reku/ 10. veebruar 2016 08:33
Eks selles on süüdi natuke ka koeraomanikud. Need junnid on tõepoolest ääretult koledad. ürgiga hakklihapalli mahapanek on vist nagu kuritegu, aga kas ei peaks seadust muutma, et ka ekstremendi mahajätjat saaks karistada umbes samarangelt. Kui need kaoksid, kaoks vast ka mõnegi viha koerte vastu.
s
Selleasemel/ 10. veebruar 2016 08:47
Et minna omanikuga rääkima pooldad sa koerte mürgitamist. Peab ikka kuradi haige mentaliteet olema inimesel ,et mingi junnide pärast koeri mürgitama hakkata.
r
reku/ 10. veebruar 2016 09:55
Ma ju ei poolda mürgitamist. Pooldan, et koeraomanikud oleksid vastutustundelisemad. Kõigile on ju teada see põhjus. Junnid.
m
mann/ 10. veebruar 2016 10:10
Kas koerajunnid õigustavad psüühiliselt väärdunud käitumist - rotimürgi loopimist tänavale? Siis inimprahi jätjad ka mürgitada?
r
reku/ 10. veebruar 2016 10:51
Aga rotte võib mürgitada?
k
10. veebruar 2016 08:30
Kas keegi teab ka muud efektiivset meetodit koerasita ja loomastunud koeraomanike vastu võitlemiseks? Kui palud ilusti ära koristada, siis võid õnnelik olla kui vaid räigete sõimusõnade saatel tulema pääsed. Majahoovi roojavatel ja kusevatel loomadel on eestis suuremad õigused kui väikestel lastel.

k
kindel/ 10. veebruar 2016 08:03
seda teeb inimene, kes on meeleheitel koerajunnides kahlamisest.
l
Lahendus/ 10. veebruar 2016 11:52
las kolib mujale. Ja soovitus: et tal kõht kinni jääks! Ega siis kõik koeraomanikud pole süüdi, kui juhuslikult mõni vastutustundetu ei korista oma koera järgi! Ja koer pole ammugi süüdi! Mis komme see on karistada nõrgemaid? Inimene rääkigu ikka inimesega, mitte ärgu tapku koeri!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee