Eesti uudised

Metsemiste õrna koha eest makstakse toetusraha (8)

Teet Teder, 10. veebruar 2016 06:00
TULEB TÕENDADA Tõendamaks, et lastud on just emis, peavad jahimehed emase sea õrnad kohad VTAle viima. Foto: Teet Malsroos

"Seda jah, kuidas ütelda – seda augu jagu tahetakse saada ja see peab olema ette näidata. Emise tutti tahetakse saada," ütleb Põlva jahiseltsi juhatuse esimees Aare Veetsmann, kuidas jahimehed rahasaamiseks tõestama peavad, et on lasknud just emise.

Veetsmann toimetab kohaliku veterinaariga ühe metsast leitud lõpnud sea kallal. See on jahimeeste kohustus, mis on võetud veterinaar- ja toiduameti (VTA) ning kohalike jahiseltside vahel sõlmitud lepinguga. Kui lõpnuna leitud või lastud siga on katkus, kompenseerib VTA jahimeestele nende loodusest kõrvaldamiseks (matmiseks või konteinerisse toimetamiseks) tehtud kulutused.

Teiseks maksab lepingute alusel VTA Aafrika seakatku leviku tõkestamiseks kompensatsiooni emiste küttimise eest. Sellist tauditõrjemeedet kasutatakse Baltimaades ja Poolas. Et oleks selge, et püssi ette on jäänud emis, makstakse kompensatsiooni maakondlikku veterinaarkeskusesse toimetatud nõuetekohaselt pakendatud organmaterjali alusel ehk emise suguorganite näitamise eest.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee