(STANISLAV MOSHKOV)

Veebruari lõpus valitakse president rahvusvahelisele jalgpalliliidule (FIFA) ja kahe kuu pärast Eesti Olümpiakomiteele (EOK). Võitku ükskõik kes, kuid jalamaid hakkavad nad saama verbaalseid maksahaake, sest hea tahtmise korral leiab pleki kõige puhtamalt prillikiviltki.

Tänitamine on antud puhul aga tühi töö. Tuleks hoopis sekkuda. See, muuseas, on õigusriigis täiesti võimalik ja lubatud! Kui ikka FIFAs toimuv väga hinge läheb, siis tuleb leia moodus, kuidas liituda Eesti Jalgpalli Liiduga (EJL), sealset üldkogu oma argumentide asjalikkuses veenda ja saabki protsessi endale meelepärases suunas juhtida.

Samamoodi ka EOKs – igaühel on õigus ja võimalus spordiliikumises mõne alaliidu või spordiseltsi kaudu kaasa rääkida. Tõsi, peale jutu on vaja tegusid, mis veenaksid kogukonda sinu pädevuses neid esindada. Nii lihtne see kõik ongi.

Ning ega muud ühiskondlikud protsessid spordist erine. Kui ainult möliseda ja haliseda, siis ei muutu midagi. Asjad hakkavad soovitud suunas liikuma, kui teemast siiralt ja sügavalt hoolida, oma seisukohti selgitada ning panustada head tahet ja vaba aega.

Jaga artiklit

2 kommentaari

P
prillikivi  /   21:58, 9. veebr 2016
Mis sellega nüüd öelda taheti?
H
Horros  /   23:54, 9. veebr 2016
Sama mõte.
.
Kui Jumal mõistust jagas olid sportlased trennis, kuid kus olid need nn spordi ajakirjanikud???
.
("lapsgeeniuse" Sildaru hüppamisi vaatamas :P:P:P)

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis