Eesti uudised

Ilves: riik peab olema tark tellija, et hallata IT-arendust

Õhtuleht.ee, 9. veebruar 2016, 16:10

23 KOMMENTAARI

m
miljonär/ 10. veebruar 2016, 10:06
Kõige lihtsam on kulusid tekitada ja raha pöörata näidates IT arenduse tellimist. Ükski maksuameti tegelane ei suuda asjast selgust sada.
t
tom/ 10. veebruar 2016, 06:58
riigis oleks turavline,kui ameerika söjardid oleksid siit läinud ja kommunistid valitsusest kadunud,,ühtviisi okupandid mölemad.
v
vaike/ 10. veebruar 2016, 05:32
Kõigepealt on vaja arvutiprogammide käikulastavad versioonidpõhjalikult tööle rakendada,ja töötajaid, kes nende versioonidega töötavad koolitada. Uued rakendatavad programmid on keerulised, praktiliselt raskesti käsitletavad ja siis tekkivad vead nende tööle rakendamisel firmades.Miks näiteks praegu on Eesti Keskkonnateenuste arvutiprogrammi töötlemisel suur segadused, sest jaanuari prügiveoteenuste arved on siiani firmadele , sh.kortetriühistutele tervete rajoonide kaupa esitamata ,mis tekitab suuri raskusi komm.teenuste avete esitamises elanikkonnale.
Me nuputame uusi programmiversioone,kuid ei oska neid käsitleda. Ei ole mõtet rakendada tööle uusi versioone,kui nad ei ole eelnevalt läbi töötatud. Praegu Maksuamet arendab uut rakendusversiooni terve Vabariigi kõikide tulude,kulude, palgaarvestuse ,maksude tsentraliseeritud töötlemiseks,et vabastada firmad erinevarte deklaratsioonide esitamisest, statistikaameti aruannete esitamisest jms. Sellised programmide uuendused on muidugi teretulnud ,kuid nende tööle rakendamisel tuleb kindlasti hulgaliselt arusaamatusi.
k
9. veebruar 2016, 22:58
kas Ieva käskis nii ütelda ?
ä
ähh/ 9. veebruar 2016, 20:52
Ei halda see riik enam midagi, IT arenduse firmad on riigi peost sööma pannud sest riigiasutuses pole mingit kompetentsi enam ollagi, ainult partei juhtmed ja broilerid võtavad uljaid poose. Kõrged e-riigi ehitajad annavad eeskuju, väiksema-formaadilised ilvesed on igas suuremas riigiasutuses eesotsas. IT kompetents on tegelikult ainult firmades, igal firmal oma vasall-riigiasutused nööri otsas nagu lasteaia lapsed jalutuskäigul. Ärge jumala pärast sundige asutusi arenduspartnerit vahetama, riik võib kokku kukkuda.
a
10. veebruar 2016, 12:04
ammu oleks aeg sellel riigil kokku kukkuda, loodetavasti saate ise ka aru, kui suur oht on see riik siinsele rahvale.
s
SEE/ 9. veebruar 2016, 19:46
ju paberilt mahaloetud tekkst.. paluks seda mitte eriti tõsiselt võtta..ega siis Ilves seda ise,loeb lihtsalt kellegi hägust teksti maha!!!!
o
Oh aegu/ 9. veebruar 2016, 18:47
n
10. veebruar 2016, 12:10
No milleks sellise jama tõlkimisega vaeva näha? Kuula neid inimesi, kes suudavad oma mõtteid selgelt edasi anda, neil on tervem mõtlemine ja sellega hoiad ka oma mõtlemise terve!
h
hm/ 9. veebruar 2016, 18:40
miks just riik IT arenduse eest peab maksma? erakapitalil pole piisavalt ressursse?
s
Spagett/ 9. veebruar 2016, 19:48
Sellepärast, et eesti IT firmad ei suuda maailmatasemel konkureerida.
"Kohalikud" IT arendusfirmad on vaid välismaiste IT firmade väikesed filiaalikesed-kontorid Eestis, neil firmadel ka mujal kontoreid üle maailma.
Kõik need näited mis meie e-riigist eduna näiteks tuuakse, oled sa kuulnud et nende lahenduste müügist teistele oleks raha teenitud ja edasi kasvatud?

t
T.Mets/ 9. veebruar 2016, 18:22
Kahju, et end presidendiks pidav mees niisugust üldsõnalist iba ajab
k
Kas ta ei kavatsegi jalga lasta Eestist?/ 9. veebruar 2016, 18:20
Hakkavad pärast ametiaja lõppu koos Ievaga mingit IT-turvavärki juhtima (Ärmalt)?
Ma nii ootan seda aega, kui see nägu enam lehtedest vastu ei vaata ja need jutud digi-digi, veneoht, pereväärtused, suvatsevus, Ukraina jne lõppevad.
Loodetavasti neil seal Toompeal jätkub nii palju arukest, et selle ametikoha kaotavad.
s
seisab nurgas ja mõtleb ehk saate minuta kuidagi hakkama/ 9. veebruar 2016, 17:39
mull selline tunne et seda s kotti üldse ei huvita eesti elu mis riigis toimub
m
madis/ 9. veebruar 2016, 17:38
ilves võib oma it-arendusega sinna samusesse sõita rahval on sellest savi, see ei anna rahvale midagi inimestel on vaja normaalset palka, pensione ja toetusi nagu eu-riigile kohane mitte rahvas pajukile saata. miks me üldse seal eu-s oleme ma tean vastust; selleks et aidata teisi riike ja neid juba jagub.
v
Vähemalt/ 9. veebruar 2016, 17:15
i
itimies/ 9. veebruar 2016, 16:56
Tahad lahedat elu, tee a-kati load ära, osta tsikkel, leia omale ülilahedad sõbrad, naera kõhulihased haigeks, sõida ringi, matka, avasta ilusaid ja põnevaid kohti, joo õlut/siidrit vms, seksi ja naudi lihtsalt elu, ka burgerit ning pitsat süües ;) Ja ära krt põe iga ettekirjutatud normi ja "normaalsuse" pärast. Õpi end välja lülitama argipäeva muredest ning ebameeldivaid inimesi otse pikalt saatma ja sa oledki terve ja rõõmus ning su elu on kordades mõnusam, kui kaloreid lugedes ning trenazööril higistades.
a
10. veebruar 2016, 12:22
aju muidugi unustasid eelnevalt osta. Päriselt usud, et see BS on kõigi ettekujutus lahedast elust?
r
Rudi/ 9. veebruar 2016, 16:51
Aga kui riiki juhivad käpiknukud? Mõistust pole, ideid pole, aateid pole? On ainult käsk kaugelt ja kõrgelt...
r
10. veebruar 2016, 12:23
Rahva vastutus on see kõnts minema pühkida ja normaalsed arukad inimesed panna riigi asju otsustama.
k
kogu lugu/ 9. veebruar 2016, 16:42
kuna eesti riik(loe: oravakommarite, respuublite ja punasotside valitsus) EI OLE tark, siis siin jääb see ära....
t
Tjah/ 9. veebruar 2016, 16:56
Kes siis oleks see õige ja kommunismuse tondist puutumatu erakond? Kesikud? Vabaerakond? EKRE? Võta üks ja viska teist.
m
10. veebruar 2016, 12:27
Mille krdi pärast sa ainult parteisid valitsemas näed? Isegi nii palju ei ole mõtlemise plastilisust, et kastist välja vaadata, et ka teisiti võib riiki juhtida? Sellistele ohmudele on isegi valimisõiguse andmine liig.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee