Eesti uudised

Ilves: riik peab olema tark tellija, et hallata IT-arendust (23)

Õhtuleht.ee, 9. veebruar 2016, 16:10
 LAURA OKS
President Toomas Hendrik Ilvese kutsel kogunenud riigikaitse nõukogu keskendus riigi IT-valdkonna võimalikele haavatavustele, koostööle erasektoriga, krüptograafia-alase teadlikkuse tõstmisele, samuti riigi infosüsteemide rahastamisele ning Euroopa Liidu pagulaskriisile.

„Riik peab olema tark tellija. Selleks tuleb investeerida inimestesse, et meil oleks suutlikkus hallata kogu IT-arenduse tsüklit tellimuse koostamisest kuni ülalpidamise ja edasiarendamiseni," rõhutas president Ilves, rääkides avaliku ja erasektori koostööst riigile olulise IT-taristu haldamisel.

Pagulaskriisi puhul möönis riigipea, et tuleb leida tasakaal meie välispoliitiliste huvide ja sisejulgeoleku vahel. Tema sõnul vajab Euroopa Liit pikemalt ettevaatavat pilku, mis tähendab õppimist pagulaskriisi senistest vigadest, et neid tulevikus vältida ja see võtaks hoogu maha ka populismi levikult.

"Eesti aga vajab praegu rohkem riigimehelikke otsuseid, mis toetavad Euroopa Liidu sisemist solidaarsust ja seeläbi Eesti kui riigi turvalisust," rõhutas president Ilves.

23 KOMMENTAARI

m
miljonär 10. veebruar 2016, 10:06
Kõige lihtsam on kulusid tekitada ja raha pöörata näidates IT arenduse tellimist. Ükski maksuameti tegelane ei suuda asjast selgust sada.
t
tom 10. veebruar 2016, 06:58
riigis oleks turavline,kui ameerika söjardid oleksid siit läinud ja kommunistid valitsusest kadunud,,ühtviisi okupandid mölemad.
Loe kõiki (23)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee