(Õhtuleht (repro))

Muinsuskaitseselts soovib Toompea lossi kõrvale Kuberneri aeda Konstantin Pätsi mälestusmärgi püstitamist, riigikogu juhatus on asja arutanud.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?

Muinsuskaitseselts soovib Toompea lossi kõrvale Kuberneri aeda Konstantin Pätsi mälestusmärgi püstitamist, riigikogu juhatus on asja arutanud.

Praegu on käimas Kuberneri aia rekonstrueerimisprojekti ettevalmistus. Projekti loomise käigus arvestame kindlasti sellega, et aeda saaks loodud sobilik koht mälestusmärgi tarvis, selgitab riigikogu kantselei direktor Maria Alajõe muinsuskaitseseltsile.

Riigikogu juhatus arutas pöördumist Konstantin Pätsi mälestusmärgi püstitamiseks Toompea lossi kõrvale Kuberneri aeda oma jaanuariistungil ja pani riigikogu kantseleile ülesande algatada ulatuslik diskussioon Kuberneri aeda sobiva mälestusmärgi leidmiseks.

"Tuleb tõdeda, et mälestusmärkide püstitamine pälvib avalikkuses suurt huvi, seetõttu tuleb seda laadi otsused väga põhjalikult läbi kaaluda. Sel eesmärgil on riigikogu kantseleil plaanis kutsuda protsessis osalema eri huvigruppe, et loodavast kunstiteosest saaks väärikas meenutus Eesti riigi sünniloost," teatab Alajõe.

"Oleme seadnud endale eesmärgiks anda Kuberneri aiale uus ilme Eesti vabariigi 100. aastapäevaks, kuid nendime, et see tärmin on väga ambitsioonikas, et jõuda mälestusmärgi sisu ja vormi osas küllaldasel määral läbikaalutud lahenduseni, peale selle tuleb leida ka raha ja laitmatu teostus," ütleb ta.

Jaga artiklit

44 kommentaari

J
Jätke see õudus  /   15:20, 10. veebr 2016
Kui seal on Eesti demokraatia hävitaja ja ärisigatseja kuju, keeldun ma Toompeale minemast.
E
Eesti mees.  /   15:04, 9. veebr 2016
Kõik on ära kommenteeritud mis on tõsi. Minul ei jää muud üle kui tänada kommenteerijaid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis