Krimi

GALERII AVARIIPAIGAST JA TV3 VIDEO | Bussiõnnetuses viga saanud reisija: avasin just sel momendil silmad ja nägin kõike (48)

Toimetas Kaspar Käänik, 8. veebruar 2016, 16:43
Foto: Anni Õnneleid
"Mäletan seda avarii hetke. Ma nägin seda kõike sekund enne. Kui see veoauto tuli, tundsin tugevat lööki ja siis oli valu," meenutab traagilises bussiõnnetuses viga saanud reisija Natalja Peterburist TV3 "Seitsmestele uudistele". "Ma tukkusin, aga juhtus nii, et just sel momendil avasin silmad ja nägin kõike."

Samal teemal

Ida-Virumaal hukkus ööl vastu esmaspäeva raskes liiklusõnnetuses bussijuht ning 13 inimest said vigastada. Kella ühe paiku öösel sai politsei teate, et Jõhvi-Tartu maantee 52. kilomeetril toimus reisibussi ja veoauto kokkupõrge. Bussijuht hukkus sündmuskohal, haiglasse viidi 13 inimest. Liiklusõnnetus juhtus Tudulinna vallas Rannapungerja külas, kus esialgsetel andmetel Tartust Jõhvi suunal sõitev Leedu Vabariigi registreerimisnumbritega veoauto kaotas libedate teeolude tõttu juhitavuse ja kaldus vastassuunavööndisse, kus sõitis otsa Jõhvist Tartu poole sõitvale reisibussile. Bussis oli õnnetuse hetkel 19 reisijat ja kaks bussijuhti.

Kokkupõrkes sai surmavaid vigastusi roolis olnud bussijuht, 49-aastane mees. Veoauto roolis olnud juht, 40aastane mees viga ei saanud. Sündmuskohalt toimetati haiglasse 13 kannatanut, neist kaks raskete vigastustega. Bussireisijate seas oli üheksa Vene Föderatsiooni kodanikku, üheksa Läti kodanikku ja kaks Eesti kodanikku.

Õnnetuspaigal olid teeolud väga libedad, sõiduteed kattis must jää. Mõlema avariis osalenud sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Veokijuht oli kaine, bussijuhi kainus selgitatakse ekspertiisi käigus. "Tunneme kaasa traagilises liiklusõnnetuses hukkunud bussijuhi lähedastele. Kuigi liiklusõnnetuse kõik täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse raames, on meil siiski alust arvata, et valesti valitud sõidukiirus võis olla õnnetuse põhjus," tõdes Jõhvi politseijaoskonna juht Kalle Kuusik.

Kuusiku sõnul peavad sõidukijuhid alati võtma arvesse ilmastikutingimusi ja seda, et öised miinuskraadid võivad teeolud libedamaks muuta. Samuti rõhutas jaoskonna juht, et esialgsel vaatlusel ei olnud mitmetel bussireisijatel turvavööd kinnitatud. "Enda ohutuse igakülgseks tagamiseks peab sõitu minnes igal juhul turvavöö kinnitama. See vähendab oluliselt riski õnnetusse sattudes saada raskemaid vigastusi," lisas Kuusik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee