Maailm

Hoolimata tormisest merest jätkub migrantide sissevool Kreekasse

Toimetas Kristin Aasma, 8. veebruar 2016 16:19

14 KOMMENTAARI

a
ap/ 8. veebruar 2016 21:18
tehke nii kõik tuleb uputada nagu tegi omal ajal hispania ja keegi ei tule enam
i
Indrek2/ 8. veebruar 2016 18:18
Minge aga minge kaltsunässid kõik Saksamaale ja RIKASTAGE seal söögi alla ja söögi peale.
a
A/ 8. veebruar 2016 19:50
Ühega on meil siin raskusi
j
JUSS/ 8. veebruar 2016 17:54
Vahel kiputakse neid turbaniga moslemimigrante võrdlema meie 1944.a. paadipõgenikega. Vahe on suur. Meie omad panid kõigepealt paati ikka oma naised ning lapsed. Mehed läksid viimastena ja vaid siis, kui ruumi üle jäi. Kes ei mahtunud, see läks püssiga metsa. Metsavennaks ja valget laeva ootama. Praegused moslemitest paadipõgenikud on 80% ulatuses noored tugevad, sõjameheealised mehed. Naised-lapsed jäetakse aga teisele kaldale maha.
Teiseks. Meie omad olid lausa sunnitud paatidega tormisele merele minema, sest venelased ja represseerijad tulid lausa seitsmepenikoorma saabastes peale. Sageli lükati paat rannalt lahti siis, kui punased juba mõne kilomeetri kaugusel külla sisse tungisid. Aega venitada siis enam polnud. Aga moslemid? Nendele ei trügi Türgis enam keegi peale. Ohtu nende elule ja tervisele enam pole. Seega pole erilist vahet, kas ta läheb paati täna, ülehomme või mõne nädala pärast. Aga kui selline turbanipea tormise ilma kiuste ikkagi merele tikub ja ära upub, siis mina küll ei näe põhjust silmi vesistada. Eks oodanud paremat ilma! Aga mida otsib, seda ka leiab! Tegelikult ohutust Türgist edasi trügides polegi nad enam mitte sõjapõgenikud vaid pigem majanduspagulased - Türgist paremate elamistingimuste otsijad. Ja miks nad siis ikkagi tormidega merele kiirustavad? Oletan, et siin on mängus omamoodi võidujooks - et kes esimesena parema ja mugavama paiga suudab ära hõivata. Kes mahub ihaldatud Saksamaale või Rootsi, kes peab aga kehvemates riikides, kesisema sotsiaalabiga läbi ajama.
l
Lumememm/ 8. veebruar 2016 22:52
Täiesti õigus Sul, aga ma veidike siiski parandan.
Eesti mehed ei läinud siis, kui ruumi üle jäi, vaid läksid peamiselt teadlased, kunstnikud, kirjanikud ja muud haritlased, kellest oli teada, et nad püssi nagunii kätte ei võta, aga teevad rohkem ära välismaal eestlust hoides. (Uibopuu, Kangro, Adson jpt.)
Ja tõepoolest, pagulaslaagrites ei võtnud keegi neid lillesülemitega vastu. Olen lugenud, et isegi naised ja lapseohtu noored saadeti Saksamaal metsatöödele. Esialgu ootasid nad aga oma saatust okastraadiga piiratud aias, kuhu kohalikud saksa naised toppisid traadivõredest sisse lambavilla, et põgenikud saaksid oma beebisid soojendada...
Ja võõrsile läinud eestlased töötasid enda üles, kas ajalehepoistena või abitöölistena kohvikutes või sadamas. Hiljem said neist tunnustatud inimesed, kultuuri alal või ärimeestena.
Keda huvitab, siis Kanada ja USA erinevate osariikide Eesti Majadel on kodulehed, kus neist inimestest on ka pikemalt juttu.
m
Milleks meile/ 8. veebruar 2016 17:33
Piirivalvet vaja!
Las tulevad-Lux- Expressi ja saksa poole minema!
p
Pööriöölane/ 8. veebruar 2016 17:21
Merkeli peletis on ikka väga hapu näoga! Ju siis tunneb, et Mihklipäev pole enam kaugel. Iseasi, kui palju ta veel sigadusi enne jõuab korda saata.
H
?/ 8. veebruar 2016 17:59
Hapu nägu? Vahest kardab seda et moslemi naftamiljardäridelt saadud avanss tuleb tagasi maksta? Kui lubatud tööga hakkama ei saa.
t
tere/ 9. veebruar 2016 01:17
miks Merkelil on alati püksid jalas ,kas on ikka naisterahvas ,kes teab andke märku,,,,,,,,
k
kõneleme/ 8. veebruar 2016 17:14
Rõivas käib siin ja seal läbirääkimisi tegemas kosuteerimas ,Türgi ülikoolis loenguid pidamas aga merkeliga arutati ja tulemusi pole . Jutustame piiride tugevdamisest sulgemisest jne.jne. aina räägime räägime ,tolku pole!!!!
r
reku/ 8. veebruar 2016 17:03
See on nagu inimkonna katk. Neid tõpraid on nii palju, et merigi ei saa neist jagu.
l
lapsed/ 9. veebruar 2016 01:24
ei saa iialgi tõprad olla ,poliitikud teevad oma sitaseid käike,huvitav kas mujal on samuti E hääletused ,kes selle lesbi Saksamaal võimule valis ,suur küsimärk
k
KKas kuidagi/ 8. veebruar 2016 16:48
neid kõiki tulijaid ei saa merel uputada?
v
Värdi/ 9. veebruar 2016 09:30
Saaks muidugi, aga Merkel ei luba...