3
fotot
Bussi ja veoki kokkupõrkes Ida-Virumaal ööl vastu 8. veebruari hukkus üks Simple Expressi bussijuht, vigastada sai 19 reisijat. (Anni Õnneleid)

Täna öösel Ida-Virumaal Simple Expressi bussiga juhtunud raskes liiklusõnnetuses vigastada saanud 13 bussireisijast on kaheksa lubatud kodusele ravile. Bussifirma kinnitusel oli buss läbinud hiljuti hoolduse ja tehnilise ülevaatuse ning roolis oli staažikas bussijuht.

Õnnetuse hetkel oli bussis 19 reisijat ja kaks bussijuhti, kellest üks hukkus. 

Politsei andmetel oli bussis reisijatena 11 Venemaa ja 9 Läti kodanikku ning üks Eesti kodanik. Õnnetuses hukkus 49-aastane lätlasest bussijuht, teine bussijuht lubati pärast arstlikku kontrolli kodusele ravile.

Bussifirma pakub hukkunud bussijuhi lähedastele ning bussiõnnetuses kannatanutele igakülgset abi, teatas Lux Express Grupp.

"Oleme sügavalt puudutatud oma kolleegi hukkumisest ja tunneme südamest kaasa tema lähedastele. Pakume neile nii psühholoogilist kui ka materiaalset tuge. Anname endast parima, et muuta võimalikult mugavaks nende olemine, kes ootavad oma lähedaste haiglast välja pääsemist ning soovime kiiret paranemist kõigile kannatanutele," sõnas Simple Expressi rahvusvahelisi liine opereeriva Lux Express Grupi juhatuse esimees Hannes Saarpuu. Samuti abistatakse bussis viibinuid sihtkohta jõudmisel.

Saarpuu sõnul avas ettevõte reisijate lähedastele ka kriisiabi telefoni.

Täna öösel kell 00:50 juhtus Ida-Virumaal Jõhvi-Tartu maantee 52. kilomeetril raske avarii, kus esialgsetel andmetel kaldus juhitavuse kaotanud veoauto vastassuunavööndisse ja põrkas kokku Simple Expressi bussiga.

Tee oli kaetud musta jääga.

Lähedastel on võimalik täpsemate juhtnööride saamiseks helistada infotelefonile +372 680 0909.

Fakte:

Hukkunud bussijuht töötas bussijuhina aastast 1988.

Buss väljus Peterburgist Riia poole kell 19.45 kohaliku aja järgi.

Buss käis viimati hoolduses 3. jaanuaril 2016 ning tehnilisel ülevaatusel 15. detsembril 2015.

Bussil olid talverehvid ning politsei on kinnitanud, et rehvid vastasid nõuetele.

Simple Express on reisijate sugulastele avanud kriisiabi telefoni.

Jaga artiklit

34 kommentaari

T
Terje  /   08:38, 9. veebr 2016
Ma ei saa aru. Veoauto kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku bussiga. Mis see bussi ülevaatus ja juhi staaž siia puutub? Kuidas veoautoga lood olid? Ja selle juhiga?!?
J
ja see vihastabki seda ametit.  /   16:28, 8. veebr 2016
Ma näen siin sallimatust välis riikide sõitjate vastu, maanteametis.Paljud neist tõenäoliselt polegi varem kokku puutunud musta jääga.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis