ÕNN JA ÕNNETUS: Lapse sünd on iga naise elus suur õnn, kuid olematu sissetulekuga toimetulek toob kaasa ahastuse.Foto: Erakogu
Katrin Lust 8. veebruar 2016 06:00
Lähedastelt üüri maksmiseks saadud raha osutus toimetulekutoetuse taotlemisel karuteeneks.

Lähedastelt üüri maksmiseks saadud raha osutus toimetulekutoetuse taotlemisel karuteeneks.

"Kui laenud ja sugulaste antud abi loetakse ka sissetulekuks, mis toimetulekutoetuse saamise välistavad, siis minu mõistus ei käi enam asjast üle," kurdab imikuga hätta jäänud üksikema, kes taotles riigilt toimetulekutoetust, kuid jäi sellest ilma, sest sugulased kandsid ta kontole üüri maksmiseks raha.

Noor üksikema on juba ligi kaks kuud end Tartu Annelinna ühetoalisse korterisse lukustanud ja käib sealt väljas ainult lähedaste pealekäimisel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (232)

kronoloogia 9. veebruar 2016 14:10
laps sündis eelmise aasta septembri eelviimasel nädalal. veebruari alguses ilmub tv3 klipp, kus lapse ema õde räägib pooleteist kuu vanusest lapsest. seega tehti intervjuu novembrikuus. sel ajal ei saanud ema veel emapalka. nüüd on olukord hoopis teine, iga kuu laekub ema pangaarvele emapalk ja ka mõned hüvitised. tal on olemas toetav isa, kelle juurde võib ta emapalga saamise ajaks kolida. siis jäävad ära üürikorteriga seotud kulud.
lust pole kunagi ise selle emaga kohtunud ega saanud tema jaoks artiklile lisatud pilti. pilt on võetud tuntud pildipangast retrica. kuna lust on tuntud lugejatele kärbeste pähe ajaja, siis on ta varjanud pildil ema kuju. nagu olekski tegemist loo kangelannaga.
miks kajastab tv3 UUDISTE saates veebruari kuus lugu, mis võis küll olla uudis novembris, kuid pole seda enam mitu kuud hiljem? vb on lihtsalt ajakirjanikul näpud põhjas ja ta tirazeerib mitme kuu tagust lugu vähemalt kolmekordse honorari saamiseks- lisaks tv3-le veel mitu järjestikust lugu õhtulehes.
ja ajakirjaniku järeldus on ju absoluutselt vale. toimetulekutoetusest ei jäänud noor ema ilma seetõttu, et sugulased ta arvele raha üle kandsid. toimetuleke taotluse esitaja eelneva kuu sissetulek oli 745 eurot.
kokkuvõttes. leian, et noor ema ise on selle mitme kuu taguse loo ise juba unustanud. tema õde sai oma 15 minutit kuulsust ja pääses telekasse. fantaasiaajakirjanik lust luuletab loole järgesid juurde, lollitab lugejaid mitte ainult tekstidega vaid ka võltspiltidega. ja kasseerib honorare. rohkete kommentaaridega lugude eest ka boonustasusid. ja ka õ
htuleht on rahul. mida rohkem klikke, seda rohkem võimalusi müüa reklaami.
fakkt 9. veebruar 2016 12:19
Katrin Lust pole enam ammu tõsiseltvõetav ajakirjanik! Sopa-Katrin pigem
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS