Eesti uudised

"Mõtlen üha rohkem, et lähen lapsega turvakodusse, sest sugulased ei saa ju mind lõpmatult aidata!" (232)

LISA KOMMENTAAR

kronoloogia 9. veebruar 2016 14:10
laps sündis eelmise aasta septembri eelviimasel nädalal. veebruari alguses ilmub tv3 klipp, kus lapse ema õde räägib pooleteist kuu vanusest lapsest. seega tehti intervjuu novembrikuus. sel ajal ei saanud ema veel emapalka. nüüd on olukord hoopis teine, iga kuu laekub ema pangaarvele emapalk ja ka mõned hüvitised. tal on olemas toetav isa, kelle juurde võib ta emapalga saamise ajaks kolida. siis jäävad ära üürikorteriga seotud kulud.
lust pole kunagi ise selle emaga kohtunud ega saanud tema jaoks artiklile lisatud pilti. pilt on võetud tuntud pildipangast retrica. kuna lust on tuntud lugejatele kärbeste pähe ajaja, siis on ta varjanud pildil ema kuju. nagu olekski tegemist loo kangelannaga.
miks kajastab tv3 UUDISTE saates veebruari kuus lugu, mis võis küll olla uudis novembris, kuid pole seda enam mitu kuud hiljem? vb on lihtsalt ajakirjanikul näpud põhjas ja ta tirazeerib mitme kuu tagust lugu vähemalt kolmekordse honorari saamiseks- lisaks tv3-le veel mitu järjestikust lugu õhtulehes.
ja ajakirjaniku järeldus on ju absoluutselt vale. toimetulekutoetusest ei jäänud noor ema ilma seetõttu, et sugulased ta arvele raha üle kandsid. toimetuleke taotluse esitaja eelneva kuu sissetulek oli 745 eurot.
kokkuvõttes. leian, et noor ema ise on selle mitme kuu taguse loo ise juba unustanud. tema õde sai oma 15 minutit kuulsust ja pääses telekasse. fantaasiaajakirjanik lust luuletab loole järgesid juurde, lollitab lugejaid mitte ainult tekstidega vaid ka võltspiltidega. ja kasseerib honorare. rohkete kommentaaridega lugude eest ka boonustasusid. ja ka õ
htuleht on rahul. mida rohkem klikke, seda rohkem võimalusi müüa reklaami.
fakkt 9. veebruar 2016 12:19
Katrin Lust pole enam ammu tõsiseltvõetav ajakirjanik! Sopa-Katrin pigem
mida kosta? 9. veebruar 2016 09:54
No tuleb siis isa DNA-le tarida ja alimendid sisse nõuda,kui see just Nigeeriast pärit pole ja kättesaamatult haihtunud nagu "Pealtnägija" loos...
indrek.. 9. veebruar 2016 04:44
tänapäeval ongi arvestatud nii, et ah saan lapse küll riik ülalpidamise kinni maksab..
maali 9. veebruar 2016 08:21
See käib ilmselt su enda kohta! Ja siis imestavad siin mõned, kus lapse isa on! Sina oled ehe näide selliste meeste kohta!
KKK 9. veebruar 2016 17:56
mis see lapse isa siia puutub. Emal on ka kohustused ja vastutus. Isa ei saa olla eelduseks toimetulemisel.
AGA keppi on hea teha ja mõnus sünnitada järgalsi. Mõelda aga peaga, et kas laps treiti ikka nomraalse isaga ning kas hiljem lapse ülesse ka kasvatada suudab, selle jaoks aju ei jätkunud.
Kõige rohkem on kahju lapsest aga vanemad on vastutustundetud - MÕLEMAD vanemad!
rindeajakirjanik 8. veebruar 2016 23:59
kas mäletate veel skandaali, kui riigiraadios ilmusid otsereportaazid mingist sõjakoldest. ja korraga ilmnes, et reportaazide autor edastas neid reportaaze oma eesti kodust.
täpselt samasugune rindereporter on ka katrin lust. omal ajal edastas ta otsereportaaze kroonikale londoni kõrgklassi pidudest koos photoshopitud piltidega. reportaazid lõppesid siis kui konkureeriv väljaanne võltsingud paljastas.
vaadake palun artiklile lisatud pilti tähelepanelikult. sinna on juurde märgitud "erakogu". miks küll? kui ajakirjanik käib kohal lugu tegemas, siis teeb ta ka ise sinna juurde pildi. ja kui pilt suuremaks klõpsata, siis on seal kunstipäraste tähtedega kirjutatud "retrica".
sissejuhatav tekst räägib olematust sissetulekust. no oleks siis hea teada kui suur see sissetulek täpsemalt on - kui suur on igakuine emapalk koos sotsiaaltoetustega. olematu pole see kindlasti mitte. lustil on lihtsalt komme mõelda välja provokatiivseid pealkirju, et lugu saaks kõvasti klikke. ja vastavalt pealkirjale kombineerida juurde lugu, tihtipeale täielik väljamõeldis.
tavalugejatel on raske uskuda, et selline asi on võimalik. õhtulehes igatahes on. lustil on siin oma blogi mis lausa kubiseb sellistest väljamõeldud lugudest.
rindeajakirjanikule 9. veebruar 2016 09:50
Eksid sina, ehkki see sõjareportaaživärk on tõsi.sjad on täpselt sellised nagu nad on. Ja mitte ainult sellel hädasolijal-emal.
8. veebruar 2016 22:32
Sellel kuul viin dokumendid sotsiaalabi osakonda toimetulekutoetuse saamiseks, kuu pidin ootama, hea, et raha oli kõrvale pandud, muidu oleksime lastega näljas ja üürivõlas olnud. Toimetulekutoetust makstakse tagant järgi, eelmise kuu eest. Seda õnneks tean, et midagi ei tohi peale lastetoetuste arvele laekuda.
Mees Abjast 8. veebruar 2016 17:52
Oleks see laps ainult teist värvi!!!! Küll siis leitaks raha ja kõik muu vajalik. Reform koos Irl-i ja Sotsidega kaabiks ise ukse taga ja tooks ämmalt saadud raha. Isegi Merkelilt saaks nutsu. See asi ei ole mitte naljakas kuidas meie oma inimestesse suhtutakse (pean siin silmas ka teid kommenteeriad).
minister sahkna räägib, et tema hoolib... 8. veebruar 2016 21:48
süda läks ta jutust pahaks. eestis ei sallita lapsi.
omad vitsad peksavad 8. veebruar 2016 17:03
naine peaks ikka enne lapsetegu mõtlema,kellega last teha,sest lapsel peavad ikka 2 vanemat olema. 21 a pole vaja kiirustada . Iseasi,kui 42 ,siis juba hakkab aeg kukkuma ja kui ei leia kaaslast ja on mingi materiaalne kindlustatus,või üksinda lapse kasvatamisele mõelda,et mitte vanaduses üksi jääda. Kuidas nüüd ei kiruta seadusi, sotsiaalabita jätmist!? Arste sunnitakse küll kodudesse minema lapsi kaaluma ja mammidele meelde tuletama,et sündinud laps tahab ikka süüa ka.
8. veebruar 2016 17:57
Küll on tore parastada? Eks?
vitsaga õpetajale 8. veebruar 2016 19:23
Naised peavad mõtlema, otsustama, vastutama, kasvatama, söötma ja koristama. Milline roll siis meestel on? Nemad ronivad voodisse nagu pimedad kutsikad, ei tea nemad midagi sellest, kuidas lapsi tehakse....nemad ju ainult seksivad. Vitsad on loodud ainult naistele, onju. Ja kui nad on lõpuks leidnud õige mehe, siis õnn kestab KINDLASTI igavesti. Ehk tutvustad meile ka seda planeeti, kus sina elad.
Sa peaks oma vitsadega sinna pingviinide paraadile minema ja nahutama neid, kes laste rahade eest seal prassivad,.
tont 9. veebruar 2016 17:58
mees ei roni üksi voodisse. Reeglina tuleb ka naine sinna. Seega on tegu jagatud vastutusega.
ehh 8. veebruar 2016 21:57
Sina oled küll terve elu silmaklappidega elanud vist! Praktiliselt iga kolmas naine Eestis on kannatanud mehepoolset vägivalda ja enamik neist meestest on hästiteenivad ja igati lugupeetud inimesed, kes oma tõelist palet väga hästi varjavad! Naisel polegi võimalik meest valida, sest kaaslase tõeline loomus võib paljastuda aastaid hiljem, siis kui on liiga hilja oma valikut kahetseda!

Aga mine siis! 8. veebruar 2016 16:59
Ehk saad sealt nõu, kuidas eluga edasi minna ja veidi ka enesekindlust ja eneseusku. Sugulastelt sa professionaalset abi ei saa.
üks 8. veebruar 2016 16:30
Kui mitu korda saab sellest asjast veel lugu teha? Ega see turvakodu variant väga halb ei olegi ja siis on veel võimalik taotleda linnalt sotsiaalkorterit. Väga palju ei ole ka vaja vinguda, muidu äkki võetakse veel laps ära kui hakkama ei saa.
teele 8. veebruar 2016 16:27
Eelkõige otsustab lapse saada naine ise kui ta ei saa hakkama omade jõududega lapse kasvatamisega' siis pole vaja ka lapsi saada. vaevalt mees vägisi sundis last saama. Need riigi rahad mis on vàikelaste toetuseks on ikka lisaks kõigele muule,mitte loota et riik oma rahadega kasvatab kõigi lapsed ülesse ja ise ei liiguta lillegi.
Ka emme. 8. veebruar 2016 16:41
Veidi ylekohtune arusaam sinul. Ehk oleks tore näha mis sa ise teeksid kui sind näiteks rasetana kallis mees maha jätab ja ka rahaline pool nutuseks muutub. Kas siis laulad sama laulu?
Valid siis 8. veebruar 2016 18:35
sellise tropi endale kepi partneriks!
8. veebruar 2016 19:58
Ehk paned meile siia tropi välimääraja ka või on sul koguni nende nimekiri olemas?
8. veebruar 2016 21:01
No tropp on ikka üsna ruttu, pea kohe äratuntav.
to ka emme 8. veebruar 2016 21:02
Kuidagi liiga palju kipub neid rasedana mahajäetuid olema.
teele, teele kurekesed..... 8. veebruar 2016 16:59
Nu, hää küll juhtus, siis juhtus, AGA ! Mis isevärki asi see RIIK siis on, et riigil on omad rahad, mille peale nälgivad emmed omade lastega mitte ärgu mõtelgugi. Kelle jaoks üleüldse RIIKI, kui sellist vaja on, kui riigi kodanikud OMA RIIGI peale loota ei saa, ja nagu paljud parastades hüüavad, ei tohigi. Riigi põhifunktsioon PEAB OLEMA kodanike heaolu ja julgeolek, mitte ärimeeste ärplemine ja koos valitsuses pesitsevate süüdimatute poliitbroileritega maksumaksja raha mööda ilma külvamine ja hulgustele-, kes omal kodumaal elada ei soovi jagamine.
kraamer 8. veebruar 2016 15:43
Nüüd küsiks aga teemast häirituna, et kas see, kes vaest inimest netipanga kaudu piskuga toetab, peab siis selle võrra tulumaksu vähem maksma? Olen tütrelt korduvalt penskarina väikesi rahasummasid saanud, kus selgituseks on ta öelnud: "Kingitus kõige nõrgemale". Kui see saadud raha arvestatakse minu sissetuleku hulka, siis tütrelt peaks see ju maha arvestatama, või kuidas???
Papi. 8. veebruar 2016 15:39
Mehena on kuidagi valus, või isegi häbi lugeda ÜKSIKEMADEST. Minu teada uuritakse nende naiste taust ja võimalused kliinikus hoolega järgi, kes soovivad kunstlikku viljastamist. Miks on aga nii palju HÄDAS üksikemasid ? Keegi on need lapsed ju viljastanud. Mees lihtsalt EI SAA olla nagu külakrants, kes peale viljastusakti klähvides kodu poole jookseb ja homseks kõik unustab. Miks te naise-neiud lasete igasuguseid lontrusi oma kõige intiimsema kehaosa kallale ?
102 minutit..... 8. veebruar 2016 17:22
....... kommenteerimisest. 21 heakskiitu ja VAID 1 -----klähvatus.
juba sõna: SOTSIAALKINDLUSTUSAMET tähendab, et su üle lihtalt irvitatakse. 8. veebruar 2016 15:39
Palamusel on üks 18 aastane piiga, sotsiaalametnik arvab, et palju kulutab.... no läheb ju süda pahaks.
lastele andke sularaha, et märk maha ei jääks.
pille 9. veebruar 2016 19:37
väga õige ja riiki tuleb petta. miks ma pean aus maksumaksja olema.nagu riik mulle,nii mina talle.
Kristiina 8. veebruar 2016 14:36
Argpüks kes lasi oma nime varjata ja pilti moonutada. Seekord polnud ajakirjanik süüdi vaid tõusik ise palus. See mõni hädaline või asi.Vot selliseid meediasse jooksvaid vingatseid ei salli ja teevad häbi Tartule ja kogu noorsugule. Sellise soovi ignoreeriks ja tätaks kas või loo tegemata kui fakti ees ümber ei mõtle. Selles osas on 0tolerants. See on valik ja vale kasvatus. Noorte hulgas on seda käitumist rohkem ja eriti Tartus ja see teeb muret. Kuna tegu on imikuga ei saa lapse huvidega põhjendada. Saan ise toimetulekut ja ei varju sellepärast.. Sihukesed tõusikud ründasid mind autismiühingus. Lapsevanemad. Autist astus kaitseks välja. Seda ei unusta iial. Sama teemaga. Avalike abiküsijaid ei mõnita iial,isegi kui ise süüdi.
Kristiina 8. veebruar 2016 20:10
Mu empaatia võime on paranenud aga selles küsimuses olen jäik. Ma ei taha haletsemist vaid tavalise inimesena võtmist ja ei taha,et mõnest kiiksust number tehakse. Ma ei kannata anonüümsust jah enamasti. Asi pole üldse empaatiapuudumises. Olen lihtsalt tugev ja tahan tabusid hävitada. Tahan omada tugevaid ja pead püsti löövad kaasmaalasi ja linlasi. Ma ei taha,et meedia mängib lapsehoidjat või kaude aitab häbenemise kultuurile kaasa. Kui mõnitajatele nime ja näoga vastu ei hakka siis see ei lõpegi. Tartlasena on häbi,et selliseid pirtsusid ja komplekse täis noored on. Jäist suhtumist on ka Tartus rohkem kui maal. mul on kogemus Otepääl hea näiteks. Vajan vaba suhtumist. Selle eest võitlen ka lõpuni. Olen läinud nii kaugele,et toetan Kenderit kuigi tema teos oli mullegi valus. Sellepärast,et inimesele pannakse kohtu abil pähe ja kinniselt tahavad asju ajada. Vastuhakku toetan. Kapipedofiil ma ei ole..
Kristiina 8. veebruar 2016 20:24
See on teadlik dikatuuri,häbikultuuri,tõusiklikuse vastane tegutsemine. Ma tahan USA,UK ja Hollandi suhtumist. Tõsi vahel agressiivselt nõudes tavainimese mõistes. Ma ei taha alandusi enam. Teen sporti ka kõvasti. Ma lihtsalt ei taha talla aluseks olemist,virisemist tühja tähjaga ja peitmist delikaatsuse taha. Ka psüühikahäirega. Eesti Autismiühingu suhtumine asja ei meeldi mulle põrmugi. Kui miski ei meeldi siis seda ka ütlen. Ebaviisakam veid olen rahulikuna(jäme närvi minnes aga aina harvem). Tegelikult see ebaviisakus on otsekohesus,tervest mõtlemisest lähtuv mõtlemine ja selle välja ütlemine ja siirus.
muti 8. veebruar 2016 23:46
Mitte midagi ei saanud aru, tahad ehk omi mõtteid rohkem lahti rääkida?
kraamer 9. veebruar 2016 16:04
Kustutatud...???
Küllap nii ongi parem. Nii kui suu lahti teen, kohe kustutatakse............
teadja. 8. veebruar 2016 14:26
Ma saan aru, et kaltsupeadel ja puuahvidel on toetust palju lihtsam saada, sest neil on pikemad käed.

Merike 8. veebruar 2016 14:17
Palun Õhtulehelt vastust: miks ei vasta kommenteerimise reeglitele postitus, kus küsitakse lapse isa järgi, soovitatakse lapsi saada vaid abiellu ja arvatakse, et sugulased ja sõbrad peavadki ennekõike inimest aitama? Vannun, et midagi ebaviisakat postitus ei sisaldanud.
Kristiina 8. veebruar 2016 14:17
Argpüks kes lasi oma nime varjata ja pilti moonutada. Vot selliseid meediasse jooksvaid vingatseid ei salli ja teevad häbi Tartule ja kogu noorsugule. Kuna tegu on imikuga ei saa lapse huvidega põhjendada. Saan ise toimetulekut ja ei varju sellepärast..
teadja. 8. veebruar 2016 14:08
Sugulased ei puutu yldse asjasse. See on sama hea kui ma voidan novembris bingoga jackpoti, siis ma tulumaksu raha tagasi ei saa. Pigem tuleb moelda, et miks ta ei saa toetust. Voib olla, et tal on mingisugune kehtiv karistus, jätnud trahvid maksmata voi siis tekkinud raskusi pangale laenu tagasi maksmisega.
Oled ogar? 8. veebruar 2016 14:19
Igasugused toetused EI kuulu arestimisele ja neid mingite võlgade või mistahes lepinguliste vaidluste pärast EI tohi puutuda.
Loe ajaviiteks mõnda seadust ka.
teadja. 8. veebruar 2016 14:34
Kuid ykski seadus ei ole "surnu", mida mitte kunagi muuta ei saa, voi ei tohi.
keh 9. veebruar 2016 00:42
Inimesed jätavadki trahve maksmata, kuna trahvimäärad on pandud paika ministrite poolt ja ministrite sissetulekute järgi. Näiteks trahv suitsuanduri puudumise eest on 1200e, aga mis on meie palkade tasemed? Mitu kuud seda trahvi tagasi peab teenima? Seadus on seadus, erandi tegemine oleks kohe korruptsioon, kuna remondi käigus katki läinud anduri vabandust hakkaks kasutama muidu igaüks ja remondi ajal seinte-lagede pahteldamise ajaks seda nõuetekohaselt paigaldada pole ka mõeldav. Need reeglid ei ole inimeste pärast, millega kaasnev karistus mitte ei kasvata, vaid viib pered võlgadesse ja kui toiduraha ikka lastele ei jagu, on riigi kohus aidata toiduga, vajadusel üüriga, mitte tegeleda pangakontol kopikate lugemisega (väikese lapse puhul on sada muud võimalust toetamiseks kui raha).
fox 8. veebruar 2016 14:03
Riigi kalleimale sünnipäevale kulub 24 miljonit mine julgelt sinna vöibolla ehk annavad suua kui ulejääb
8. veebruar 2016 16:25
Sellist mõttetut mula ei maksa ka ajada.
maakas 8. veebruar 2016 13:53
Kus isa on? Pangu lehte kuulutus - lapse isa kadunud. Eks isa aitab! Kas lapse isa nimi on teada?
8. veebruar 2016 14:24
Isad istuvad baarides, teevad tibidele ohtralt välja, raha voolab võidu viskiga kuniks...väike väntsakas (issi jaoks väntsakas) vääksub vankris, vot siis, siis on rahakotirauad 100. tabaga lukus! Õigupoolest pole seda va krabisevat kunagi olnudki.....
kristjan 8. veebruar 2016 13:43
aga kus on lapse isa miks tema ei aita?
Veel 9. veebruar 2016 09:26
Ja kus on lapse vanavanemad?
nonii 8. veebruar 2016 13:37
riik tulebki alles siis appi kui ei ole ühtegi sugulast ka, ikka on nii kõigepealt peavad aitama vanemad või lapsed ja kui need on puruvaesed siis ehk, aga no seadused on nii tehtud, et riik igatepidi hoiaks raha kokku, muidu äkki veel keegi saab liiga palju abi riigilt. Kahju noorest naisest ja lapsest. Kurb kuulda, et toetusest nii julmalt ilma jäeti.
naine 8. veebruar 2016 13:37
Isegi inimene, kes pole MITTE KUNAGI maksnud makse ja käinud tööl, saab riigilt iga kuu, kuni lapse 1.5a saamiseni toetust üle 300 euro. Mida siin halada veel on? Iga kuu 50 euri saad veel lisaks lapseraha ka ju? Ja kui ikka ei suuda kopikatki ise juurde teenida või selle 400 euroga ära elada + need riigi ühekordsed toetused, siis peab ikka kupli all korralik tuul tühjuses puhuma. Siin artiklis mainitud inimene on käinud tööl, saab veel veidi rohkem + dekreedirahad. Kust see jonn ja mugavus pärit on, et ei osata üldse ise hakkama saada?
8. veebruar 2016 14:05
Lisaks on veel üksikema toetus, ma küll ei tea praegu, kui suur see on.
8. veebruar 2016 14:51
19, 18 eurot on see summa;)
8. veebruar 2016 16:49
( 8. veebruar 2016 18:37
naisele 8. veebruar 2016 16:09
Huvitav, miks neid lasteaedu ja sõimesid vaja on, kui imiku kõrvalt on võimalik tööl käia. Lasteaias on laste kantseldamine töö, aga kodus seda tehes oled luuser, kes laste eest hoolitsemise kõrvalt raha teenida ei suuda ja RIIGILE (ei tea, mis asi see on, igaljuhul peab ta 26 miljoni euro eest sünnipäeva) makse maksta ei saa Ega lapsed mingid luksusvidinad pole, nad on samuti riigi kodanikud.kelle eest tuleb hoolitseda. Kui sa arvad,et 400 euri kuus on piisav kahele inimesele, siis pead sa ilmselt silmas elamist a'la leivakannikas kätte ja lõke keset onni.
Naine 8. veebruar 2016 19:31
Ma tean väga hästi, mis 400 euri eest saab. Ma töötasin 3aastat 450 eurose palgaga, kus oli kõrghariduse nõue ja pidin hakkama saama. Kassapidajad mu teada mitmetes kohtades teenivad rohkem. Millegipärast aga lapse otsustasin ma saada siis kui palk oli poole suurem? Vb sellepärast, et kakulaatoriga liitmine-lahutamine on algklassides omandatud? Ja juhul kui mingil põhjusel oleks laps varem tulnud, siis oleks ma oma arvutusoskust kasutanud ja tegelenud 9kuud veel üksi olles selle planeerimise ja mõtlemisega, et mitte pärast halada, et raha pole. Ma saan aru kui see ving tuleks kui emapalk saab läbi, last pole kuhugi veel panna ja tööle minna ei saa. Aga praegu??
8. veebruar 2016 23:35
Eks me kõik tea, mida 400 euro eest saab. Heal juhul üüri ja kommunaalid makstud ning kuu aega nuudleid süüa. Tore et sa liitmise ja lahutamisega tegeled aga kui palk poole suuremaks ikka ei lähe, kas siis tuleb pereloomine igaveseks unustada. Kui inimene teeb täiskohaga päevast päeva tööd siis peaks miinimum palk midagi enamat võimaldama kui hinge sees hoidmine. Ma ei usu, et inimesed meie riigis virelevad selle tõttu, et nad liita, lahutada ja planeerida ei oska.
Oledsa loll, või mis? 9. veebruar 2016 00:06
Tead sa üldse, mis maksavad juuksepikendused, geelküüned, nende hooldus? Mis maksab effektne lapsevanker, millega linnas liikudes boosetada? Ja sa räägid 300€........Ehh sind
naine 9. veebruar 2016 10:46
Kurjam, tean jh palju geelküüned maksavad :D Ja kusjuures poosetamiseks jõuan ka 900 euri eest endale vankri osta, millega tasuta uue maci-cosi turvahälli praegu kaasa saab. Isegi uut autot valin, milles rohkem ruumi oleks. Seda tean, et kui ma 450 euri eest erialast tööd tegin, et kogemust saada, siis kassapidajad täiskohaga toidupoes, riidepoes, ehituspoes... teenisid minust rohkem. Suht nõme oli aga tuli asju veidi pikemas perspektiivis näha. Ja hetkel, ma töötan lasteasutuses, seega näen kõrvalt neid üksikemade lapsi, kes mõtlesid, et tahavad last aga raha teenida ja ületunde teha ei viitsi, et emapalka tõsta. Ausalt, ma ei tea, kuhu lasteaeda või kooli minu laps tulevikus läheb, sest tavakoolide klassides on asi lihtsalt kohutavalt kurb. Need peredeta lapsed, kes ei saa aru, mida tähendab rääkimine, kes lahendavad probleeme kätega ja on pesemata, on päris jube.

12 56-le 8. veebruar 2016 13:36
Mitte tasuta, vaid vähemalt poole odavamalt. See on lihtsalt loll väljapressimine,et endale lihtsalt raha saada. Selliseid summasid ei korva ei katus peakohal ,ega põrand jalgeall. Miks siis üks peab hästi saama elada ,teine peab olema absoluutses vaesuses. Mõelgem sellele.
naine-RE valija 8. veebruar 2016 13:24
Õnn ja rõõm on elada sellises riigis, nagu Eesti Vabariik! Tühja neist lastest, aga me saame selle eest nautida tv-s pingviinide paraadi, mis läheb riigile maksma ainult mingi 24 000 000 €!
===)) VEOAUTUJUHT-- VALIJA 8. veebruar 2016 13:35
KÕIK;;; VANGIMAJJJA PLATEPEALE!!!.. KEVADEKS---JÜRIPÄEVAL---??? ((( JÜRAÖÖKS!
8. veebruar 2016 13:42
Rahune sina, arvamusliider "jüraöö", ka juba ükskord maha
No ..... 8. veebruar 2016 16:47
pole võimalik , et 24 miljonit!? Ilmselt on trükiviga ! Õigem on vist ikka 24 tuhat , kuigi seegi on liig, mis liig! Kas nende miljonite eest,kui see ikka trükiviga pole, ehitataxe mingi steriilne villa , kus president lihtsameelseid jobukesi kätleb?
Vanaema 8. veebruar 2016 13:14
Kui elada kõigi nende tarkade õpetuste järgi, millal, kus ja kuidas emaks hakata, siis poleks enamuses siin kommenteerijaid üldse olemaski. Rasedusvastased vahendid ei ole 100% kindlad. Plaani või ära plaani, lapsed tulevad siis kui tahavad tulla. Inimene pole jumal.
Mehed, kes siin üksikemasid siin oma labaste allapoole vööd ilkumisega kritiseerivad, kuulutavad end avalikult mökudeks. Kui mõista ja aidata ei oska siis olge parem vait. Teil on ka võimalus ise riigi asjadega tegeleda ja leida lahendusi abivajajate toetamiseks. Ühel päeval olete võib-olla ise abivajajad. Siin käib jutt meie riigi olematust sotsiaalabist. Kõigil maksumaksjatel on õigus kritiseerida ja nõuda, et meie raha sihtotstarbeliselt kasutatakse. Kui lastega pered jäetakse abita, siis elame ju sisuliselt džunglis. Mis mõtet on olla selle riigi kodanik?
Edu kõigile, kes hädas olijaid aitavad.
8. veebruar 2016 13:24
Eesti mehed on asjapulgad ainult hooplemas, kui paljudega ja kellega keegi maganud on!
Siit mõtlemisaine teile! 8. veebruar 2016 13:09
Tartu linna juhivad ju reformierakondlased!
8. veebruar 2016 13:17
Ja teistes linnades on teised seadused sinu meelest või?
xxxx 8. veebruar 2016 13:08
Paljude kommentaaridest võib välja lugeda seda ,et Eestimaa ei tule täita mitte eestlaste lastega ,vaid PAGULASTE LASTEGA. KAHJUKS NII ONGI.
Alar 8. veebruar 2016 13:06
Muidu riik karjub, et meie naised ei taha sünnitada. Kui laps käes, siis vaadaku ise, kuidas toime tullakse. Kus on nüüd see Vooglaid? Mingu ja aidaku seda noort ema. Raha saaks võtta sealt Aadu Luukase fondi poolt annetatud rahast! Või üksikema ei sobigi traditsioonilise peremudeli alla?
8. veebruar 2016 13:23
Üldjuhul peabki see nii olema, et kui sul planeeritud ja soovitud laps "käes", siis pead ikka ise temaga toime tulema, see ju enne teada, mis lapse kasvatamine tähendab.
8. veebruar 2016 13:40
Esimese lapse puhul ega ikka ei tea küll!
8. veebruar 2016 14:06
Kui nii rumal oled, siis tõesti ei tohiks last muretseda.
8. veebruar 2016 14:20
Mina õnneks sündisin diplom taskus!!
A 8. veebruar 2016 12:48
Just selliste sigaduste pärast oma riigi kodanike suhtes, ütles ka Dave Benton ei pagulasele .
Hele 8. veebruar 2016 12:45
Ei suuda toime tulla...aga lapsetegemisdeks ei olnud mingit abi vaja, suutsid küll!
A 8. veebruar 2016 12:54
Seda küll ,aga ,mis edasi ? - Sellepärast peab eesti naine koos lapsega nüüd maha surema või ?
krt 8. veebruar 2016 13:47
mina pensionär elan ära 300 euriga, too hädavares ei saa hakkama 400-ga kohe abi paluma, harjunud elama papa--mamma kulul, ta pole ju teismeline-21 aastane , kaua vanemad ikka jõuavad--aeg ise hakkama saada, võimalusi igasuguseid töötamiseks--kui vanemad raha enam ei anna last ikka hoiavad
Mann 8. veebruar 2016 13:59
Sinul kui vanuril on ka kindlasti oma korter. Sellel noorel inimesel kindlasti hoopis üürikas. Kekutad oma vanuse ja rahaga küll aga muidu mõistus puudub.
ebaviisakale Mannile 8. veebruar 2016 14:09
see, millised tingimused ja võimalused sul on, need ikka enne lapse tegemist-sünnitamist endal teada ju.
Arvaja 9. veebruar 2016 09:32
Lapse tegemiseks peaks juba iseseisev inimene olema, Kui aga mitte, siis võiks esimene abi ikka oma vanematelt olla.
9. veebruar 2016 19:46
sina kuradi penskar hoia suu kinni, sa ei teagi ,mis lapse asjad maksvad. mine poodi ja vaata palju maksab mähkmepakk. 1,5 vanuse lapse kõrvalt tööle,kes rinda saab-haige oled või. kunagi jah teie tegite riisi tummi tittedele. sul oma korter-vene ajal tasuta saadud ,töökoht jagas neid paremale-vasakule. raisk ma vihkan penskareid,kes inisevad ja poes ostavad kärutäite viisi toitu(kommid,küpsised,kallis liha) .
400 kuus väikse lapsega hakkama saada. tead ka palju asjad maksavad. üürikorter maksab juba 1 toaline 200-300 eur +kommunaalid.
mine arene pensokas.

pensionär 8. veebruar 2016 12:44
Kui saaks selle lapse ema kontakt andmed-mitte pangaarve ,siis aitaksin teda sularahaga . palju mul ikke matusteks kulub aga noor ema lapsega ei pea virelema riigi tegemata tööde pärast. Häbi RÕIVAS ja ILVES
aga äkki 8. veebruar 2016 13:06
Meil on omavalitsusi, kust mitte iial ei tule ühtki sellist hala. On neid, kust pidevalt tuleb. Riik on andnud sotsiaalvaldkonna ülesandeid palju kohalikule omavalitsusele. KOV peab omama väga head ülevaadet kõigist, kes abi vajavad nende territooriumil. Rõivase ülesanne ei ole üksikemasid aidata - see ülesanne on antud teistele. Kui seal ametnik mingit jura ajab ega suuda välja mõelda, kuidas saaks inimest aidata (aitamisvõimalusi on tegelikult tohutult palju) või ajab abivajajatele mõeldud kraami hoopis enda/oma sugulaste tasku, siis on jama. Aga ka selles pole Rõivas süüdi, Ilves veel vähem.
Sama süsteem - kui teie ülemus ei ole nõus rohkem palka maksma, siis pole selles riik süüdi, vaid teie ülemuse poliitika on see. Kui KOV ei suuda leida rahuldavaid võimalusi abivajajate jaoks, siis pole see riigi, vaid KOV või ehk ebapädeva ametniku viga.
8. veebruar 2016 13:16
Kuid pidutsemiseks on neil miljoneid. Uhked tualetid, uhked tikuvõileivad, uhked pingviinide paraadid. Seal kus üks peab pidu, peab teine paastu. Need kes pole hädas olnud ei saa kunagi aru nendes, kes on hätta jäänud.
Ja....... 8. veebruar 2016 15:50
....kui palju sellest peorahast kõrvale kanditaxe???
kreeklane 8. veebruar 2016 13:20
Mul on äärmiselt kurb lugeda seda kommentaari, aga paraku nii on. Inimesed aitavad siin riigis üksteist rohkem kui riigil üldse kavaski oleks. Rõivas and Co kuseb ainult suure kaarega näkku ja näitab näpuga, et minult see värskendav reaalsus ei tulnud.
Ando 8. veebruar 2016 13:44
Ielvest ei tohi praegu segada-tal käib tedremäng,aga kes see rõivas on?
mina 8. veebruar 2016 12:32
aitan sind jäta kontakt
ja 8. veebruar 2016 13:48
nii see on 8. veebruar 2016 12:27
Aga makse makseid et Hendrik ilves saaks oma pulmi pidada. Taavi rõivas saaks hiinas ringi eputada jne. Makske käige tööl siin on super näide kes kõige rohkem vajab abi ja kelleni ei jõua, Täna on tema kes ühes 100 tuhandes julgeb rääkida. 100 tuhat vaikivad häbist ja oma enda ego pärast.
gfh 8. veebruar 2016 13:06
kogemata läks dislike ! Olen täiega poolt selle kommentaari kirjutajaga
===)) VEOAUTUJUHT-- VALIJA 8. veebruar 2016 12:21
KÕIK...KOHE VALIT--SUSEST VANGI!!!~~ JA KÕIK REFI, SOTS JA IRL VALIJAD KES ___ON::: HÄÄLETANUD;;; NENDE POOLT, KÕIK PLATELE!!! MUSTAVÖÖ=== MEHEDJÜRIOOL ""## VIKATID VÄLJA JA TOOMPEALE`` KEELATA KOGU RAHA ~PAGULASTELE¤¤¤$$$ANDMINE!!!
MUL OM--KÕVA!! 8. veebruar 2016 12:27
TÄNA OM ERITI--MÕNUS!! KARJUDA,, SEISAB KOGU AEG!! SAIN JUST!! KAINEKS--KA::
===)) VEOAUTUJUHT-- VALIJA 8. veebruar 2016 12:35
SA OLED REFORMIPÄTT----VANGI!!!~~ PLAADEPÄÄLE KOOS___PARTSIGA!!!
8. veebruar 2016 16:38
Kelle poole sa pöördud, ei saa aru, keda sa "plaadepääle" saadad?
Juula 8. veebruar 2016 12:08
Lapse ema peaks pöörduma infotelefonile ja paluma abi. Praegu paistab välja ainult ôpitud abitus.
Antud summadega on seotud valearvestused. Kui lugejate hulgas on môni sots.ametnik, see harutab selle sasipuntra lahti.
Kuna ise enam selles valdkonnas ei tööta, ei saa aidata, kuid kas on artikkel veidi vildakas vôi jätab noor ema môned asjad rääkimata. Ilmselt teine.
8. veebruar 2016 12:16
Eestis pole vaja abitust õppida, meid pannakse vägagi seaduslikult abitusse olukorda...eriti materiaalselt!
Aga 8. veebruar 2016 12:22
Heade mõtete linna omad ju ei haruta!
imaam666 8. veebruar 2016 13:23
Pole siin mingit abitust. Tuttav käis samamoodi küsimas seda. Sissetulek puudus täielikult, aga kuna oli kantud sõbra poolt 80 eurot (kui õigesti mäletan) arvele, oli inimesel justkui toimetulek olemas ! 80 eurot, suvaliselt arvelt - tuled toime, kõik on JOKK. Haige riik.
ohjah 8. veebruar 2016 12:06
vaatasin üle lusti samateemalise saatejupi tv3-s. seal näitab ta ka tõendit, mis sotsosakonnale esitati. kuu tulude summa on seal üle 700 euro, sealhulgas ka see sugulaste abiraha. lõviosa summast aga on riigi toetus. seega ei saa ma üldse aru, mis 69 eurost siin jutt käib.
ja ametnik teeb seal lustile puust ja punaseks selgeks, et dekreedirahadega tuleb arukalt ringi käia, need lähevad vastavatel kuudel sissetulekuna arvesse.
kuna lust on tuntud bluffija, siis ma isegi kahtlen, kas noor ema praegu üldse nii meeleheitel on. mingit intervjuud sel teemal lust temaga küll teinud pole. pean võimalikuks, et see pole ei esimene ega viimane kord kui lust väljamõeldud artikleid toodab. vb on tal endal näpud põhjas...
juhul, kui moderaator kavatseb selle kommentaari välja praakida, siis paluks seda teha korrektselt -nii, et mingi jälg ka järgi jääb.
tõesti? 8. veebruar 2016 12:44
üle 700 ema ja lapse peale kuus? Meil 5-liikmeline perekond ja sissetulekud natuke üle 1000 kuus. Statistiliselt oleme vaeste hulgas, samas pole nagu millestki puudust ka. Kõik oleme riides, söönud, lapsed huviringides, ise teen ülikoolis magistrit, kodus on kõik vajalik tehnika olemas, korter on laenuga ostetud - selle kuumakse pole küll hirmus suur.
Majanduslikust mures on ju suuremgi see, et emal on tõsine depressioon. Nii on ta endale ja lapsele ohtlik. Ravi on vaja.
Ahv 8. veebruar 2016 12:04
Lihtne hukkamõista, ürita mõista...Parastavad kas lihtsalt õelad või kel on elus rohkem õnne olnud. Alati ei peagi elus kõik kergelt sujuma, eks me kõik õpime-areneme! Noor ema on tubli, ega muidu teda sugulased aitakski! Kui tal läkski midagi nihu, no ei ole see kommijate kohutmõista. Eks me oleme kõik elus mingil moel petta saanud ja komistanud, valesid otsuseid teinud. See, et laps riiklikust toetusest ilma jäeti, on häbi riiklikul tasemel riigile endale! Kes on meile olulisemad, kas sisserändajad vägistajad või me oma lapsed, meie endi tulevik?
8. veebruar 2016 11:56
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
tola 8. veebruar 2016 13:28
merkel sul pagulasi pole kusagil kallistada musutada või midagi?

rosin 8. veebruar 2016 11:31
Meil on riigikogu ahtraid naisi täis kes ei sünnita need peaksid aitama teisi ise võtavad seadusi vastu
eestisse ei tohi lapsi sünnitada 8. veebruar 2016 11:56
see neiu peaks soome tulema ja kõik ok.
tunnistage fakte! 8. veebruar 2016 12:16
Kahjuks nii ongi, vaata seda asja kust otsast tahad, vaatamata vanemapalgale sotsiaalset turvalisust reaalelt Eesti ei paku, Eesti ei ole inimsõbralik ega lastesõbralik riik. Sünnitusealiste ja lastega naiste suur väljaränne on igati põhjendatud ja sellega on garanteeritud iibe pärssimine läbimõtlemata seadustega. mis ongi rahvusriigi hävitajate mitteavalik agenda.
soomes 8. veebruar 2016 12:39
no mis siin soomeski nii väga head on? Saad küll suurema summa toetusi aga kõik läheb nii kui nii elamise peale.
Nagan 8. veebruar 2016 11:27
Kõik hea saab ükskord intressidega tasutud. Pojast kasvab tubli kommunist, kes tasub ka memme vaeva.
Kapitalismist 8. veebruar 2016 11:50
Jah, ega kalgiks kapitalistiks sirguv poeg vanade eest küll hoolitsema ei hakka!
ega 8. veebruar 2016 11:25
ilmaasjate ei ole õeldud, et Eeesti riigielanikud on kasvupinnas ISISE võitlejatele
Kuri tädi 8. veebruar 2016 11:19
Huvitav, et kõigi ennde kommentaarid, kes julgesid öelda, et tibi on ise oma olukorras süüdi, kustutati ära, kuna "Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele". Kui oleks kontonumbri küsinud, kas siis oleks sisu vastanud reeglitele või? Hale värk, Õhtuleht!
JUHAN 8. veebruar 2016 11:19
Juhtub absurdsematki. Näiteks sai keegi vaene Virumaa üksikema sotsiaaltoetusi. Aga ta kasvas ka last, kelle saatis lõpuks Tartusse kõrgemasse kooli õppima. Mingil ajal helistas nooruk emale, et raha on läbi, palus 10-15 eurot lisa saata. Ema siis vaatas oma kulutused kriitiliselt üle, et mille pealt kokku hoida ning tegigi väikese rahalise ülekande oma ülalpeetava lapse arvele. Aga kui tuli aeg järgmisel kuul sotsiaaltoetust taotleda, siis sai ta vallas ametnikult vastu päid ja jalgu. Et teie olete koos lapsega üks leibkond. Aga lapse arvele laekus eelmise kuu jooksul 15 eurot! Vaat see on ju tema lisasissetulek! See tuleb mil nüüd uuest toetusest maha arvata! Aga issakene, see oli ju leibkonnasisene raha liikumine, ühelt leibkonnaliikmelt teisele! Et ma saatis oma lapsele. sisuliselt raha pandi nagu ühest taskust teise. Kuid ametnik loeb selle lisasissetulekuks. Absurdne? Kuid eeskirjade ning paadunud bürokraadi jaoks mitte. Sest selline ei mõtle mitte oma peaga vaid veab eeskirjadest sõrmega järge. Aga eeskirjad sellist raha liikumise võimalust ette ei näe. Kõik, jutud lõpetada!
Lisaks veel Virumaalt 8. veebruar 2016 12:25
Ema sai suveks lapse malevasse ja see teenis seal mingid sendid. Sotsid võtsid koheselt toetuse, sest "leibkonnast käib ju üks tööl ja omab teenistust!".
Ühele tuli kohale marjade kokkuostja ja temale müüdi marju, miski 10-11 EUR eest. Keegi kaebas, saate aru- keegi naabritest läks kaebama ja perelt võeti toetused.
Mõlemad pered karsked ja toredad inimesed.
ema 8. veebruar 2016 13:46
Nii see on. Kui mul on kolm last ja kaks neist on vanuselt täiskasvanud ja õpivad kõrgkoolis, siis peretoetust saan 1 lapse pealt(praegu siis 50.-). Kui aga vanemad lapsed soovisid koolis saada õppetoetust, nõuti vanema palgatõendit .Selgub, et sellest nurgast vaadates on nad ikka minu lapsed ja minu leibkond. Kasvatan lapsi üksi ja töötan rohkem kui ühe kohaga. Siiani oleme tänu sellele hakkama saanud aga ikka päris arusaamatu seisukoht riigiisade poolt. Leibkonna sissetulek jääb napilt toetuse saajate hulgast välja/täpselt piiri peale.
vanaeide-le 8. veebruar 2016 11:06
Ära aja siin mõtetut läma. Kui ise oled rikkur,siis toeta hädasolijat. See oleks sulle suureks väljakutseks.
ÄPU-le 8. veebruar 2016 11:00
Kui sa midagi ei tea ,siis parem ära kommi siin. Sa ei tea ,mis on nälga kannatada.
Arvaja 8. veebruar 2016 10:54
Ei viitsinud seda pläma lõpuni lugeda, sest kohe alguses on sees faktiviga- kui laps sündis septembri viimasel nädalal ei saanud see ema mitte kuidagi saada septembris lapsetoetust, sest 8.septembril kui toetused välja makstakse, polnud ta veel sünnitanudki lapse registreerimisest rääkimata. Samuti on hämatud dekreedirahade teemal.
jah 8. veebruar 2016 11:54
ja dekreedirahad ehk sünnitoetus ei ole üks ja seesama.
Lapse sündides saab töötav inimene dekreedirahad (palgast sõltuvad, töötatud ajast sõltuvad) enne sünnitust. Lapse sünni järel tuleb sünnitoetus riigilt ja kohalikult omavalitsuselt.

ab 8. veebruar 2016 10:51
no see ametnik, kes laenu sissetuleksuks peab, peab ikka kapitaalselt loll olema! Ei tea mitu lammast see ametnik mängu pani, et sellise koha peale üldse saada? Täitsa lõpp, poleks elus arvanud, et meil veel selliseid ametnikke on!
8. veebruar 2016 11:16
Ametnikel on omad instruktsioonid ja mingi aeg taheti ka õppelaenu käsitleda sissetulekuna, praegu ei ole kursis, mida nad seal sissetulekuks loevad.
vanaeit 8. veebruar 2016 10:42
Miks praegusel ajal kui on saadaval igasuguseid rasestumis vastaseid vahendeid ikka nii usinalt vallaslapsi sünnitatakse? Olid nõukogude ajal probleemid, praegu on hoopis teine lugu, pole mingit hirmu soovimatuks raseduseks,. Ikka hakatakse üksikemaks, samas on juba ette teada, et eluga toime ei tulda. Hakkabki pihta üks hala ja vingumine, internetis kaastunde raha kerjamine. Võtke mõistus pähe ja enne abiellumist ärge tehke lapsi, olgu ikka abikaasa ja tulevastel isa olemas, siis sünnitage. Lapsi pole ju palju vaja, neid olgu ikka peres 2-3 ja kui nendest kasvavad korralikud inimesed, siis piisab ja minu arvates peaks ka riik sellise rahvastiku juurdekasvuga rahul olema. Propageerida laste sünnitamist kodudesse, kus puuduvad lapse jaoks vajalikud tingimused kui ema pole valmis võtma vastutust, oma lapse heaks tööd teha ja vaeva näha, siis on riigi poolt lausa kuritegelik, ahvatleda noori naisi toetusraha saamise eesmärgil lapsi tegema.
vanaeidele 8. veebruar 2016 10:44
Ütle üks rasedusvastane ravim, mis ei mõju tervisele. Ütle üks naine, kes teab oma tulevikku ette. Sa tead?
vastan 8. veebruar 2016 11:00
kondoom- või mõjub see sinu tervisele???
Maali 8. veebruar 2016 11:10
Väga hea vahend oli juba vanasti SPI ODIN alati aitas
Jürka 8. veebruar 2016 12:11
"Spi odin" tähendab vene keeles Mees. maga üksinda (naisele öeldaks spi oda, ja see ei kõlaks rohu moodi). Nii et naisele see rohi ikkagi ei sobi;)
8. veebruar 2016 12:45
No antud juhul polegi siin mingit tulevikku veel olnud, puhta olevik alles.
Nunuh 8. veebruar 2016 11:16
2-3 last peres ei ole rahvastiku juurdekasv, sellise iibega rahvastik kahaneb vihinal.
Lilleke 8. veebruar 2016 11:26
Aga miks ainult ema peab võtma vastutuse ning oma lapse heaks tööd tegema ja kõik vajalikud tingimused võimaldama? Minu teada, tangot tantsitakse ikka kahekesi. Lapse isal on täpselt sama palju vastutust ja kohustusi. Nõukogude ajal olid seadused, mille alusel, kui mees ei soovinud oma last kasvatada, siis võeti alimendid automaatselt palgast tööandja poolt. Mul on küsimus, miks on nii palju kohusetundetuid isasid? :)
nagu alati 8. veebruar 2016 10:27
pole lust endale selgeks teinud põhilisi asju. asi on äärmiselt lihtne. juriidiliselt oli sellel naisel kogu aeg sissetulek olemas, vaatamata sellele, et vahepeal talle riigilt pangaarvele vb raha ei laekunud. nimelt makstakse dekreeti läinud naisele korraga kätte kopsakas summa nii sünnituseelse kui sünnitusjärgse aja eest. seega peaks ta ise arvestama, et selle rahaga peaks ta majandama päris pikka aega. paljudel aga tekkib kiusatus raha sirgeks lüüa. niiet tegelikult on probleem hoopis selles, et tuleks ümber teha dekreedirahade väljamaksmise kord ja mitte välja maksta seda avansina kogu perioodi eest.
kuna tegemist on 1-toalise korteriga, siis ei saa üür olla ka liiga suur, samuti ka küttearved. tõenäoliselt ei ole ka praegu alust toimetulekutoetuse saamiseks.
mul on kahtlus, et kogu selles loos on nii noor ema kui ka mitte nii noor ajakirjanik asjadest valesti aru saanud. toimetulekutoetust ei maksta nii lihtsalt. kindlasti võeti arvesse ettemakstud dekreedirahasid. ja kindlasti nõuti alimentide nõude sisseandmist.
ja veel üks asi. põhiseadus nõuabki perekonnaliikmetelt, et nad peavad aitama oma abivajavaid perekonnaliikmeid. ka isad täiskasvanud lapsi. ajakirjanik on olnud väga pealiskaudne ning pole tundnud huvi, milline on noore ema vanemate sissetulek.
kokkuvõttes - riik on siin süüdi ainult selles, et ei ole arvestanud sellega, et mitte iga noor inimene pole võimeline majanduslikult kalkuleerima. õigem oleks jagada dekreediraha osadeks ja maksta seda välja proportsionaalselt igakuiste maksetena. emapalga maksmine pooleteist aasta jooksul on maailmas üks eesrindlikumaid.
8. veebruar 2016 11:24
"kuna tegemist on 1-toalise korteriga, siis ei saa üür olla ka liiga suur, samuti ka küttearved."
1-toalise ja 2-toalise kommunaalarvete vahe ei ole suur. Selles suhtes on alati kasulikum omada pigem 2-toalist, jääb omale ka hingamisruumi.
Kui ta aga üüris korterit, siis võib omanikule makstav üürisumma koos kommunaalidega olla päris kopsakas.
küssa 8. veebruar 2016 10:24
Miks püstitate neid üksikema elust unistanud naistest jutukesi? Kõigil ühed ja samad probleemid: kõigepealt kolab mööda poisse ringi, et keegi neist ometi talle lapse teeks...Siis hakab halama, sest täiesti tuhmi peaga võetud võlad ja saamatus enda elu ja lapse elu korraldada. Ära tüüdanud need emapalga unistustes saamatud-äpud noored plikad, kes õppida ei viitsi, aina kisa, et emes ei toida ja mees ei kata...Ise ei ole veel mehele saanudki. Abielu on kahe võrdse inimese kokkulepe, kus mõlemad pooled panustavad võrdselt ja mees ei pea olema toitja naisele, raiuge see omale pähe ja kui tööd pole, siis ei ole mõistlik end võlgadesse mässida.
khm 8. veebruar 2016 10:48
Abielu ei tee kedagi võrdseks eriti kehtib see materiaalse poole kohta, naine lapsega ei saa praeguste seaduste järgi kuidagi võrdseks ei tööturul aga mujal, kohustusi saab tõesti eriti võrdselt palju. Kui last kasvatada ei suuda siis anna lastekodusse ja ongi kogu lugu, turvakodu koht on tavaliselt 2 kuuks, edasi tehakse ikkagi püsivam otsus olgu see siis asenduskodu või mis iganes. Lastekaitseseadus ei kohusta enam last tema perekonnas aitama, saate üldse aru, kui põhimõtteline muudatus see on?
Isalt elatis tuleb välja nõuda, kui tahad mistahes toetust saada omavalitsuselt, ema tahtmine elatisega kiusata ei loe seal midagi.
8. veebruar 2016 11:32
abielu tundub devalveerinud mõiste-ega see pane isa peale jalga laskmist alimente maksma nii naiivne küll olla ei saa,on erandeid
khm 8. veebruar 2016 12:07
Keegi ei garanteerigi elatise laekumist, aga protseduur peab olema läbitud kohtus ja see kõik maksab kena kopika üksi last kasvatavale vanemale, isegi tasuta riigi õigusabi ei ole faktiliselt tasua!
To: küssa 8. veebruar 2016 13:11
Sa räägid oma kogemustest wä
8. veebruar 2016 14:13
Miks enda omadest, ülepäeva lehest selliseid lugusid lugeda
8. veebruar 2016 10:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
jan 8. veebruar 2016 11:09
Kui vana sa oled? Pakuks nii aastat 10 ? Kust sul tuleb niisugune labane, küüniline suhtumine?
Kah üks naine 8. veebruar 2016 10:22
Olen abielus juba veerand sajandit ja kõik on hästi, aga samas olen kogu oma elu elanud selle põhimõttega, et kui vaja, siis tuleksin ka üksi toime. Ei saa aru naistest, kes loodavad mehe rahakotile või imele.
8. veebruar 2016 10:26
Kõik ei ole ratsionaalse mõtlemisega, inimesed ja olukorrad on väga erinevad!
Olen nõus 8. veebruar 2016 10:45
... aga seetõttu on ratsionaalselt mõtlevatel inimestel nendest virelevatest paljulapselistest ja ka üksikemadest raskem aru saada.
/ 8. veebruar 2016 10:49
Kui ei ole ratsionaalset mõtlemist, siis loobu ka lapse tegemise mõttest. Laps pole tahtnud sind emaks, sina ise oled tahtnud saada tema emaks ja sina vastutad oma tegude eest, laps ei pea ega tohi kannatada kellegi süüdimatu otsuse tõttu oma elus ei tühja kõhtu ega külma tuba. Oled ema, siis vastuta oma tegude eest, just emal lasub kohustus olla vastutustundlik ja enne lapse sünnitamist mõtelda sellele, et laps ei ole tänaseks ja homseks, laps on sinu jaoks kuni sinu elupäevade lõpuni. Enne mõtle, alles siis hakka emaks!
8. veebruar 2016 11:10
Just lapsed valivad omale emad! Elu on nagu venerulett, kõik tahavad võita või mängidagi! Olgu kas-või viimases hädas, kuid lapsi tahetakse ikka. Alailma käib hala, et iive on madal. Kui riik haliseb madala iibe pärast, no eks las riik ka stimuleerib siis suuremat iivet! Hetkel on teemaks mingi ajutine abi sugulaste poolt, mida loetakse sissetulekuks, mitte mis ta siis paljuneb?!
mamma 8. veebruar 2016 10:19
on mis on, aga see naine vajab kiiresti abi. depressioon peale lapse sündi ei ole midagi uut, aga sel võivad olla koletud tagajärjed.
kogenud 8. veebruar 2016 15:54
aga sellel depressioonil on konkreetne põhjus ja seda ei ole mõtet uputada antidepressantidesse
Vanaema 8. veebruar 2016 10:15
Kuidas saab sugulaste ajutine toetus olla sissetulek??? Anna taevas halastust, seda veel ametiasutuses kuulda ning seetõttu ettenähtud abist ilma jääda?? Ma saaks veel aru, kui mul on ettenäidata tädi poolt tehtud avaldus, et luban toetada ### euroga igakuiselt, aga pole ju! Kas mõni seadus vahel tehakse ka lastesõbralik ja mis soosiks iivet???
Ruuben 8. veebruar 2016 11:54
Seaduse järgi loetakse kôik kontole laekuvad rahad sissetulekuks. Seega ka vôetud sms laenud ja saadetud sugulaste poolt rahad. Ametnikud lähtuvad seadusest.
Neiu oleks pidanud natuke arvestama ka, et laekuvad rahad lähevad kôik arvesse. Tänapäeva noored on vägagi teadlikud oma nendes ôigustes, mis on neile kasulik. Kohustusi aga peavad teised meelde tuletama. Raseduse ajal oli ju aega môelda, mismoodi elada siis, kui laps on sündinud.
Ei taha pahameelt ära teenida, kuid niipalju on lapsi, kes sünnivad üheöö seksist.
Ema peaks paluma abi vôlanôustajalt vôi mônelt muult ametnikult, kes selgitaks talle elulisi asju. Praegu näeb kogu lugu välja nagu väljapressimine - lähen turvakodusse kui ei aidata.
Ärgem unustagem, et täna on lasterahade laekumise päev.
Kui ema palub rahalist abi, andku kontonumber sots. Meediasse ja usun, et ikka aidatakse.

laste 8. veebruar 2016 10:13
isaks naised valige ikka vastutustundlikke nohikuid, kes suudavad ja tahavad ka lapse üles kasvatada, mitte aga pulli ja joomavendi!!!!. Seda on korratud nii palju, et aeg oleks see on juba kivisse raiunud.
to laste, irw 8. veebruar 2016 10:46
Kui kõik elaksid Sinu soovituste järgi, siis poleks meil lahutusi ega lahkuminekuid. Miks neid on tuhandeid?
Jürka 8. veebruar 2016 12:25
Abieluks on vaja kaht inimest, ning alati pole lahutuses sugugi just mees süüdi.
to laste 8. veebruar 2016 11:07
Nohiklus ei tee kedagi vastutustundlikuks, üldse ei tea keegi seda ette, kuidas isa lapsega käituma hakkab, Enne tundus normaalne mees, aga oma last hakkab ründama vaimselt ja füüsiliselt, kuidas sa sellisega koos elad? isegi eelnevalt 10 aastat kooselu ei garanteeri midagi, isaks saamise vastutust kõik lihtsalt ei talu, võtke seda kui fakti. Ka kõigist emadest ei saa emasid, lihtsalt ei saa, ei teki kunagi lapse suhtes tundeid. Emadele on veel sotsiaalne surve palju tugevam, mis seab nad omakorda veel suurema psühholoogilise surve alla. Mõistusega tullakse vahel vanema rolliga isegi hästi toime, aga nn emainstinkt ei käivitu isegi aastatega.
to laste 8. veebruar 2016 11:07
Nohiklus ei tee kedagi vastutustundlikuks, üldse ei tea keegi seda ette, kuidas isa lapsega käituma hakkab, Enne tundus normaalne mees, aga oma last hakkab ründama vaimselt ja füüsiliselt, kuidas sa sellisega koos elad? isegi eelnevalt 10 aastat kooselu ei garanteeri midagi, isaks saamise vastutust kõik lihtsalt ei talu, võtke seda kui fakti. Ka kõigist emadest ei saa emasid, lihtsalt ei saa, ei teki kunagi lapse suhtes tundeid. Emadele on veel sotsiaalne surve palju tugevam, mis seab nad omakorda veel suurema psühholoogilise surve alla. Mõistusega tullakse vahel vanema rolliga isegi hästi toime, aga nn emainstinkt ei käivitu isegi aastatega.
8. veebruar 2016 10:11
Teate, kui teil midagi suurt muud öelda ei ole kui parastada ja maksumaksja rahast soiguda- no ei ole vaja! Terve Eesti on täis lapsi, kelle isad on nelja tuule poole läinud või on oma järgmise naise laste "issiks" hakanud. Oma lastele ju miinimumpalgast elatist maksta pole! Mõistetav ju! Just paar päeva tagasi juhtusin nägema kunagist ammust nõukogudeaegset Priit Pärna reklaamiklippi "Lahkudes kustuta tuli!" Kes mäletab- see saab aru! Ja nii ongi! Aga et tänases Eestis riik veel takkajärgi ka emale näkku sülitab ja meedia sõimab- kuskilt peaks siiski piir minema! Ei ole eestlased kunagi kedagi hädasolijat lahkusega aidanud, ei arva ma ka, et see ema oma loost vastava tagamõttega rääkis! Soovin talle südamest jõudu ja kannatust, küll tulevad ka paremad ajad ja ikka pea püsti!
Vanaema 8. veebruar 2016 19:59
Ometi üks hea kommentaar,olen täiesti nõus Sinuga!Miks küll on inimesed nii õelad ja kurjad???Noorele emale ja tema pisikesele soovin kõike head,pea ikka vastu!
8. veebruar 2016 10:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Seadus. 8. veebruar 2016 10:19
Miks vastavad organid lapse isalt raha välja
ei nõua?Miks,kas pole seadusi veel tehtud, et isa on kohustatud lapse ülalpidamisse raha andma?Kui ei anna tuleb vastutusele võtta.
lapsel 8. veebruar 2016 10:00
on ju ka tema eostaja või on femisistid ja vikerkaarevärvilised leidnud mooduse see asi ilma meheta korda ajada. Eestis on vaja luua lapse kaitseks pärilikkuseregister, mis peale lapse sündi sundkorras kohe ka vanemad tuvastab. Naise kohus on registrile võimalikud kandidaatide andmed edastada, kui mees seda ise oma algatusel ei tee. Oleks seda peale lapse sündi kohe ka tehtud, oleks üks ülalpidaja juures ja probleeme vähem. Maksumaksja ei saa võtta üle vanemate rolli, kuid saab vanemad kindlaks teha. See on juba lapse huvides, et ta oma esivanemaid teab ja riik peab selle tagama.
kas 8. veebruar 2016 09:54
see pole mitte nö. õpitud abitus, emapalk laekub ju igakuiselt, on harjunud pidevalt perelt abi saama ega arvanud et midagi muutub, ei tunne loomulikult tagamaid ja vabandan kui teen ülekohut, kuid 21 aastane peaks oskama majanduslikult mõelda, varsti jälle abipalve kontonumbriga---aga no kontole raha kanda ei tohi
Metsik 8. veebruar 2016 09:49
lugeja 8. veebruar 2016 09:43
See on ikka lihtsalt hirmus ,mis meie riigis toimub. Miks ta ei saa siis lapsega sots. toetust? Elatusmiinimumi peaks ju ikka saama. Ja see ei ole küll kellegi asi,et sugulased aitavad. Lõputult seda ju ka teha ei suudeta. Miks peavad need korteriüürid ka nii röögatud olema? Maksad juba üle poole palganatukesest ära ja söögiraha ei jäägi. Olen sellega väga kursis.Nii ongi. Ei mingit edasiminekut.Selleks tuleb hakata tõsiseid samme astuma.
MIKS 8. veebruar 2016 10:07
RIIK OTSIB IGASUGUSEID VARJANTE ja VÕIMALUSI - KUIDAS TOETUSI -ABIRAHASID MITTE MAKSTA ja raha eralennuki rentimiseks saada,, presidendi
nn. "komandeeringuid" kinni maksta.
Teine küsimus - kellel on õigus SORIDA minu pangakontol, lepingus pangaga on
kirjas ,et andmed on konfidentsiaalsed, enam ei imesta kui
sünnipäevalauas pangadiiler rääkis külanaista pangakontode
jääkidest
8. veebruar 2016 10:25
"Teine küsimus - kellel on õigus SORIDA minu pangakontol, lepingus pangaga on
kirjas ,et andmed on konfidentsiaalsed, enam ei imesta kui
sünnipäevalauas pangadiiler rääkis külanaista pangakontode
jääkidest"
.
Sama küsimus. Kust võtab sots.töötaja teise inimese pangaandmed? Kui abiküsija peab ise neile tooma igakuise pangaväljavõtte, siis selle pangast küsimine samuti maksab. Igalühel ei ole ju arvutit, et sealt välja printida. Millegipärast meie igasugune teenindus ja ametnikud arvavad, et kõigile lausa peab olema mobiil, arvuti, meiliaadress. Tõmmake tagasi oma idiootse e-riigiga!
MIS, 8. veebruar 2016 10:10
toimub Tartus?Ärge kantke raha arvele,kes aidata soovivad, mõtlen lähedasi.Antke asi kohtusse, kas see ema peaks saama sots.toetusi ja sot.osakonnad tuleks korralikult tööle panna ja kontrollida kuhu lähevad igasugused toiduabid ja toetused?Kes peab neid saama ja ei saa , palju on neid, kes ei pea saama aga saavad, tuttavate värk kui nii öelda.
8. veebruar 2016 12:59
Või kantke ja antke?
Kristel 8. veebruar 2016 10:21
Rahale ei ole kirjutatud , kust pärit. Kui inime palub abi ja selles SAMAS SUMMAS, mis ta KOV-ilt saaks, on tema kasutada JUBA raha olemas, siis ei ole ju õigust TOPELT RAHA KÜSIDA, SAADA. Sissetulek miinus väljaminek ja kui klapib eale kom kulude maksmist, EI SAA RIIK JUURDE MAKSTA PÕHJUSEL amul pole ikka piisavalt.
8. veebruar 2016 10:29
"on tema kasutada JUBA raha olemas, siis ei ole ju õigust TOPELT RAHA KÜSIDA, SAADA. "
.
Kas selle peale ei tule, et kuna sugulaste abi tuleb tihti tagasi maksta ja sots.abi laekub millal laekub, on vahest raha vaja kiiremini. 1+1-1=1
8. veebruar 2016 11:27
mine sinna kus päike ei paista,ajuinvaliid
lugejale 8. veebruar 2016 10:58
Inimese poolt, kes elab toetuste najal, on vastutustundetu sünnitada laps. Lastetoetus on pigem pisike taskuraha, mille eest käia lapsega kusagil mängutoas või basseinis, eluks vajaliku peab iga ema, kui ta on otsustanud üksikemaks hakata, oma lapsele garanteerima ja kõigega ise toime tulema. Elades toetuste kerjamise najal pole naisel õigust last sünnitada, sest kes annab talle õiguse oma last nii halbades oludes kasvatada. Laps pole ise siia ilma tulnud, ta ei pea rumala ema pärast olema näljas ja külmas. Lapsel pole võimalust valida, muidu sünniksime kõik kuningakotta, just selle pärast peabki ema enne hoolega mõtlema ja alles siis sünnitama.
ENE 8. veebruar 2016 12:00
Praeguseks on laps juba sündinud ja teda emakasse tagasi suruda ei ole võimalik..... seega tuleb riigil anda abi (toetusi) tuleva maksumaksja
täisealiseks kasvatamisel
nonii 8. veebruar 2016 12:24
Riigil on see kohustus ainult lapse suhtes, see tähendab, et sellise abi võib riik korraldada ka asenduskodus või kasuperes. Lapse õigus päritoluperekonnas kasvada ENAM EI KEHTI. Lugege uut Lastekaitseseadust! Sellega ongi tehtud lastest äriobjekt.
plah 8. veebruar 2016 14:23
Aga täpselt seda kov rahade peal parasiteerivad pagulased tegema hakkavad! vaata Soomet korra! KEEGI EI KÄI TÖÖL!
8. veebruar 2016 12:56
eks sa, lugeja, üüri oma korter tasuta välja.
Viha tõuseb,kui kuuled ja loed 8. veebruar 2016 09:34
kui hädas on meie Eesti omad lastega pered, samal ajal kui poliitkorrektne ehk silmakirjalik Valitsus otsib kogu Euroopast Eestisse tikutulega lastega välismaalaste perekondi et neile kõik tingimused õnnelikuks eluks.Millal on Eestis järgmised valimised ?
T.R, 8. veebruar 2016 09:48
Muidugi,anname me raha enne pagulastele,et nad jõuaks ikka mässata ja kuritegusid toime panna! Mis meil oma rahvast!,neid ju vaid valimistel vaja! Ja küll me siis nad mingi käojaaniga jälle ära meelitame ja võltsime ka e-hääli!

Kitty 8. veebruar 2016 09:31
Kallis noor ema, ära taeva pärast pöördu varjupaika voi sotsiaalameti poole! Siis juhtub lihtsalt see, et sinu laps voetakse sinult ära ja uuesti kohtute alles 18 aasta pärast. Me elame paraku haiges riigis, kus kedagi ei saa ja ei tohi enam usaldada.
lahendus 8. veebruar 2016 09:25
siin on ju lihtne lahendus. sugulased, kes aitaksid, annavad raha käest kätte. ja emal on näidata tühi arve, st selline, mis jääb alla elatusmiinimumi. jokk. ainult, et kui ema saab emapalka, siis kas ta arve on nii väike, et saab abivajajaks.
kummaline tõesti,et 8. veebruar 2016 09:40
siin riigis ei tohi aus olla.Aga eks see valitsejate nägu ja tegu ole.
Irve 8. veebruar 2016 09:22
jah... 8. veebruar 2016 09:57
just elagu Eesti Vabariik.Sina üksikema-mõtle enne lapsetegemis-KAS OLED VÕIMELINE TEDA KASVATAMa?Otepää saunapeod n.ö.seiklused-needju lõpevad nii.
Mis need kohalikud vinguvad 8. veebruar 2016 09:20
ema 8. veebruar 2016 09:17
Seadused on meil siin riigis inimvaenulikud. Aga ta peaks saama juba ka ematoetust. Lapse kõrvalt saab ka kodus tööd teha, kui on arvuti ja oskus seda kasutada. Paljud ettevõtted lasevad oma töötajaid kodus tööd teha ja seda enam, kui on väike imik. Tuleb leida selline töö. Saab palka ja ematoetust. Seda ei saa keegi ära võtta ka siis, kui tööd teeb. Tuleb pereliikmetel ja tal ise hakata otsima tööd sellist, et saab kodus teha. Riigi peale ei saa me juba ammu loota. Mis puudutab lapse isa siis me ei tea keegi tagamaid miks noor naine jäi lapsega üksi. Paljudel on lapsed ja teevad tööd ja paljud teevad ka kodus, kui on see võimalik. Teine võimalus on, et keegi sugulane saaks hoida last ja ema saaks mõningad tunnid tööl käia. Ehk leiab koristaja koha, kus teeb tööd 2-3 h. päevas ja sealt tiksuks juba üüri raha. Muidugi on ka võimalus kolida vanemate juurde niikaua, kui saab lapse lasteaeda panna ja korralikult tööl hakata käima. Siis jääks üüriraha alles (paraku korteri omanikud võtavad hingehinda oma korteri eest) Võimalusi on palju sellel noorel emal. Aga, kui jääda lootma teiste peale siis lõpuks langeb ema masendusse. Aidata saavad ainult tema enda omaksed. Ja veel üks võimalus mida paljud teevad, kuna riik ei aita kolivad ära teise riiki ja kasvatavad seal lapsed ülesse ja üpris edukalt.
taat 8. veebruar 2016 09:44
need on euroopa väärtused mille yle meie juhtoinad nii uhked on
8. veebruar 2016 10:31
Eluvõõras targutaja oled.
nohjah 8. veebruar 2016 09:08
rublade eest saame pensioni, see tulebki anda neile ,kes tööd teevad-raha tuleb ,raha läheb!
Martin 8. veebruar 2016 09:03
Sind, Ann, oleks küll paras sõime panna! Aru pole sul küll rohkem kui sellel mõnekuusel imikul. Pole sina ka oma elu ära elanud, pole teada, is sind ees ootab
Andrus (andrus2000@gmail.com) 8. veebruar 2016 08:58
Eestis on võimul parempoolne valitsus :D minumeelest need kes niimoodi arvavad peaksid arsti poole pöörduma, kuigi arvestades meeletult pikki järjekordi eriarstide juurde siis ega vist ei ole reaalne abi saada.
Mis on parempoolse valitsuse põhimõtte nr. 1? Väikesed maksud ehk siis kodanikele suuremaa sissetuleku kätte jätmine. Kuidas eestis olukord on.
Ma toon näite enda kogemusest ja kusjuures ma ei maksa omale palka ning ka sotsiaalselt pole kindlustatud, aga....
orienteeruvalt 1500 eurost, kui ma ta dividendidena välja võtan, maksan ma koheselt ära 20% ehk 400€. Kuna mu töö on seotud tihedalt transpordiga siis ostan ma kuus umbes 500€ väärtuses kütuset, millest läheb riigile üle poole, no paneme 300€. Järgi jääb mul koos puhta kütuse rahaga 800€, selle eest maksan umbes 150€ toasooja, kus samamoodi nii käibemaks kui ka aktsiis umbes pool summast, seega läks riigikukrusse veel umbes 75€. 600€ eest ostan süüa ja riideid, kust läheb riigile veel 20% + alko ja tubaka aktsiis, paneme ~300€. see teeb siis kokku peaaegu 1100€.
Kui ma maksaks veel ka sotsmakse siis oleks asi juba väga hull.
Millisest otsast see võim parempoolne on?
Nüüd tuleb välja, et ka nendest maksudest mida reformerakondlik röövvalitsus koorib ei jagu isegi nendele kellel tõepoolest abi on vaja. Ainult tõsine loll inimene saab sellist valitsust toetada.
Vasak 8. veebruar 2016 09:15
Asi pole poolsuses vaid selles, et valitsus ei oska muudmoodi raha tekitada, kui vaid makse tõstes.
Lisaks on võimurite põhimõte liberalism, mis tähendab välisettevõtete maksuvabastust ja kohalikele teadet: "päästku end kes saab"! Riigil ei ole kodanike suhtes mingit vastutust.

to: Juhan, Äpu, Ann 8. veebruar 2016 08:45
te olete nagu näljased koerad jälle kondi kallal, jutt käib väikesest lapsest, elage oma elu, raisk!
hehh 8. veebruar 2016 08:44
Tegelikult on hea, et keegi julgeb kõva häälega kurtma hakata. Muidu oolakse madalad kui muru ning siis saavadki halvad asjad lõpmatuseni kesta.
Kus on ema vaba elamispind, vaba hambaravi ning kõik muu mis ootab siin ühte metslase tasemel olevat pagulast.
Andrus (andrus2000@gmail.com) 8. veebruar 2016 08:31
Taaskord tõestus selle kohta, et reformierakond vassib sajaga ja maksude maksmine selles riigis on täielik absurd. Meie maksud on juba ammu lääneeuroopa tasemel aga vasu ei saa riigilt praktiliselt midagi. Võimurid ainult irvitavad ja süüdistavad veel rahvast laiskuses.
taat 8. veebruar 2016 09:47
selleasemel ostetakse vanarauda ja kõrbeid kokku
Juhan. 8. veebruar 2016 08:27
Kui hea on ajaleheveergudel ennast saamatuks tunnistada ehk leidub lolle kes annetavad lasen ka mõne pisara siis kindlasti annetavad, kust ma teadsin et sellise hea seksiga võib rasedaks jääda nagu anekdoodis arstist " vot malanje posle vasevo palaskanie, vot ivan turatsok kak lopnul kalbatsok"
kuule juku 8. veebruar 2016 08:32
sa oled mölak, kes ei tea , mis on nälg
Juhanile 8. veebruar 2016 09:18
Kas Sa sündisid teadmisega, et tead oma tuleviku igat sekundit, mis muutuda võib ja mis mitte. Kui jääd auto alla, kas tahad, et keegi süüdistab sind- ise oled süüdi, miks käia ei oska? Loll.
Juhm 8. veebruar 2016 09:19
Juhan, kuule, kas see, kes rasedaks tegi, ei teadnud seda?
huvitav 8. veebruar 2016 08:02
Räägitakse, et on vōimalik Pōhja-Tallinnas saada munitsipaalkorterit kui oled Tammemagi sugulane vōi alluv, kes tegeleb pidevalt pugemisega
to: huvitav 8. veebruar 2016 08:37
kuhu jäi Teie Tartu Antsip ja Lauristin, miks nemad ei aita noori...raha peaks neil olema.
ennem söön oma mütsi ära,kui tammem. teenuseid vajan 8. veebruar 2016 09:35
aga kui ei ole tammemägi sugulane ega alluv, kas siis pean oma imikuga võlla minema siis paljukiidetud eesti riigis
8. veebruar 2016 08:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
äpu,le 8. veebruar 2016 08:18
sa oled ise äpu-ema vajab ju süüa ise,et lapsele rinda anda-ega see rinnapiim siis kraanist tule ja mis seal salata ega eesti lapsi ei taha.
Äpule 8. veebruar 2016 09:20
Kas nii rumal ka raske olla on?
to: Äpu 8. veebruar 2016 09:21
Kust see piim rinda tuleb, kui emal süüa pole? Ja toetused on meil ette nähtud, mitte ei pea neid maksma onupojapoliitika korras nagu paljud OV teevad.
Imelik 8. veebruar 2016 09:21
Kus see lapselaps on, kui laps on alles paarikuune? Ulmes elad!
8. veebruar 2016 09:36
Sa ei saa ka loetust aru.
8. veebruar 2016 07:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
to ega 8. veebruar 2016 09:39
Oled ikka rumal küll, selleks ajaks, kui temast nö pensionimaksja saaks, pole enam mingit pensioni makmist, sellest ammu juttu olnud ju.
mis 8. veebruar 2016 08:38
Mis juttu sa siis ajaksid, kui sinu laste isa parajal momendil endale uue naisukese leiab või veel hullem, hakkab sinu või laste peal vägivalda tarvitama??? Nende asjade peale oled tulnud?? Kui sinul on elus hästi läinud, oled leidnud toreda ja vastutustundliku mehe, kes aastatega ära ei keera, siis arvesta, et on elusid, mis nii roosiliselt ei kulge.
üldiselt 8. veebruar 2016 10:16
on ikka vastupidi ja naised mehed jätavad, et suuremat ja pikemat leida.
Tohoh 8. veebruar 2016 09:22
Mis Sa targutad? Keegi ei näe oma elu ette. Peale Sinusuguste tarkade rumalate!
Ei tea 8. veebruar 2016 09:23
Õnnetus oli ju peres! Kuidas siai lastekase igasuguseid kommenteerima, kõiki imelikke ja metsapoolseid.
3 lapse emale 8. veebruar 2016 09:24
Sinu issikene võib ka hommepäev jalga lasta või õnnetus juhtuda. milleks lolli mängida- või oledki?
8. veebruar 2016 09:47
Ega sellepärast loll ole, et lastel isa ja inimesed oma lapsi kasvatavad, kas see on nüüd ka häbiasi, kui omadega ise toime tuled? Miks sa arvad, et sina võid sellist kommentaari kirjutada nagu sa kirjutasid, aga see 3 lapse ema ei või enda arvamust, mis on ka üsna õige, avaldada?
Aga 8. veebruar 2016 10:48
Kas keegi ütles, et ta ei tohtinud oma arvamist avaldada? Kes?
8. veebruar 2016 13:08
No aga selle arvamuse pärast sõimad sa teda ju lolliks.
3 lapse ema 8. veebruar 2016 13:23
ja laskiski, aga oma lastega saan hakkama ilma kerjamata. Isegi ülikoolis saavad käija. Samas, kui laps alles sünnib, ja siis juba ei tulda toime, mis siis edasi saab! Kes koolitab!?! Lapsel peab minu arust olema õigus ka ülikoolis käija, kui ta soovib ja suudab.
Miks 8. veebruar 2016 07:52
ei räägite lapsehooldusrahast? Saab ju eelneva aasta palga ulatuses. Kui laps sündis septembris peaks ta seda raha ju ometi saama. Vähemalt kôik teised emad saavad....

Kui kedagi aidata tahate, 8. veebruar 2016 07:51
siis otse ja sulas. Näete ju, et asjapulgad kontrollivad igat teie senti.
pqrs 8. veebruar 2016 09:14
kui sugulaste-tuttavate poolt tulev raha loetakse tuluks, tuleks see usin ametnik kohtusse anda ja talt aasta jagu lapsehooldusts välja väänata
Saa sust aru? 8. veebruar 2016 11:33
Ennem jändaksid kohtuga kui sulas maksaksid? Sellised need "loogikud" on. "Miks otse minna kui ringi saab"?
8. veebruar 2016 07:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Ma olen üldjoontes nõus 8. veebruar 2016 08:09
Laps peaks oodatud olema ja sundima armastavasse peresse.
Praegu on aga tegemist ilmselt abitu noorega, kellel sentigi hinge taga pole.
Probleem on ju selles, et teised temasugused saavad toetust, tema aga ei saa sellepärast, et on tuttavatelt üüri maksmiseks laenu võtnud, mitte üurivõlglaseks jäänud.
8. veebruar 2016 07:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
jah, aga kes sulle 8. veebruar 2016 08:10
tulevaks pensioniks raha teenib?
?? 8. veebruar 2016 09:28
minu lapsed..
aga "pensioniressurssi toodab" vms. oleks täpsem väljend
noh 8. veebruar 2016 07:39
Ann, on Sul aimu lastest? Panna neljakuune imik lastesõime,selleks peab ikka kujutlusvõimet olema. Ei kaeble see noor naine sugugi, meil on sotssüsteem paigast täiesti ära.Kus enne nähtud, et vanemate v omaste abi on sissetulek,ka laen. Laen tuleb tasuda tagasi, aga kui pole sissetulekut,kuidas siis. Tartu on "heade mõtete" linn, mujal antakse lapse sünniga raha kohe kätte.
Ann on ilmselt lastetu , muidu noort naist nii inetult ei parastaks.
8. veebruar 2016 09:02
võib olla ann on aher sellepärast noore ema kallal õelutsemas
8. veebruar 2016 13:16
Võibolla oled sina vastik jalabane olevus?
Naiste nõustamistele 500 TUHAT!!! 8. veebruar 2016 07:33
Igasugu sots. äriga tegelevatele lellepoegade MTÜ ja sihtasutustele ---3-5 miljonit!!!
Aga abi vajajale--- imegu näppu--- !
Tallinlane 8. veebruar 2016 07:33
To Pigem.Kas sul pole häbi nii kommendeerida?
Terve Eesti on sääraseid emasid täis. See on hirmus, mis seaduste varjus inimestega tehakse.
Eelmisele tohmanile 8. veebruar 2016 07:27
Paar kuud vana imik sõime??? Oled sa ikka terve?
Tohman 8. veebruar 2016 09:27
emmekas 8. veebruar 2016 08:50
Sellel noorel emal paistab olevat hoopis sünnitusjärgne depressioon, kui ta end tuppa lukustab ja väljas ei taha käia. Seega vajaks ta rahale lisaks kindlasti ka arstiabi.
Neljakuust last meie seadustega tõesti sõime panna pole võimalik, kuigi - nõukaajal anti juba kahekuused sõime ja jäid isegi ellu.
Isiklikust kogemusest tean, et kolmekuuse lapse kõrvalt ON võimalik tööle minna - laps on kodus omas voodis ja käid paar korda päevas kindlatel kellaaegadel talle süüa andmas. Meie seadustes on, muide, täiesti eraldi punkt olemas, mille kohaselt on tööandja kohustatud lapse rinnaga toitmiseks andma vastava vaba aja.
Tänase ülehoolitseva lastekaitseseadusega selline meetod muidugi kokku ei käi, aga kui on valida näljasurm või selliselt töötamine, siis mina valiks julgelt viimase. Minu just sel moel pooleteise aastani hoitud laps on täna tubli täiskasvanu.
Pigem tekib tänapäeval probleeme sellise tööandja leidmisega, kes on nõus töötajale ettenähtud soodustusi rakendama.
8. veebruar 2016 11:44
"siklikust kogemusest tean, et kolmekuuse lapse kõrvalt ON võimalik tööle minna - laps on kodus omas voodis ja käid paar korda päevas kindlatel kellaaegadel talle süüa andmas."
Milliseks kujunes sellise emmeka lapse areng? Hoiti nagu puupakku voodis, rooja ja pissi sees. Ei emme häält ega turvalisust.
jah 8. veebruar 2016 12:36
oht lämbumiseks on olemas nii väikesel.
8. veebruar 2016 13:33
Ära aja segast, et sel ajal niimoodi kasvanud lapsed on kõik arengust maha jäänud või? Oled ise sel ajal kasvanud jasind hoiti niimoodi või ? Ja muide, praegu ka ei ole teiste riikide emadel sellist tasulist lapsega kodus olemist nagu meil.
8. veebruar 2016 07:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
to ann 8. veebruar 2016 07:36
vaevalt sa naine oled,sest iga naine teab ,et nii vana last ei panda sõime.aga loll oled sa küll
naisuke 8. veebruar 2016 09:28
Ann, kas sina hakkad seda väikest imikut sõimes imetama? Sellisel oleks ka piim mürgine nagu ta isegi.